هفته نامه طنین قائنات -> برگزاری دو همایش ملی و فرصت‌هایی که نباید از دست داد
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

برگزاری مراسم مختلف اعم از جشنواره‌ها، فستیوال‌ها و سایر رویدادهای مشابه در سطح کلان و ملی فرصتی مغتنم برای هر منطقه و یا شهر و شهرستانی جهت معرفی قابلیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات مختلف جهت جذب سرمایه‌گذار و گردشگر می‌باشد و از این‌رو است که بسیاری از مردم و مسئولین هر منطقه، همواره درصدد هستند تا به بهانه‌ای با برگزاری یا برپایی چنین مراسم و رویدادهایی استفاده لازم را ببرند.
در قاینات نیز در سال‌های گذشته به واسطه رویدادهایی این چنین به‌خصوص جشنواره‌های ملی زعفران و زرشک و نیز برخی رویدادهای ورزشی مانند برگزاری مسابقه قوی‌ترین مردان ایران این چنین فرصت‌هایی مهیا بود، که متأسفانه آن‌چنان متناسب و لازم بود از این فرصت‌ها بهره‌گیری لازم به عمل نیامد و در نتیجه ثمرات این جشنواره‌ها در روند توسعه قاینات و برای مردم ملموس نبود. اکنون در شرایطی هستیم که تا چندی دیگر دو رویداد مشابه و مهم یعنی همایش ملی جغرافیا، محیط زیست، امنیت و گردشگری در دانشگاه بزرگمهر و برگزاری مسابقات قوی‌ترین مردان ایران در قاینات هستیم که تقریباً به طور هم‌زمان برگزار می‌گردد و با توجه به تعداد افراد شرکت‌کننده در آن و جذابیت‌ها و قابلیت‌ها و اهمیتی که هر کدام از این دو رویداد مهم دارند، فرصت‌هایی ناب و طلایی برای نیل به اهدافی هستند که در ابتدا بدان اشاره شد.
با توجه به تجربه برگزاری جشنواره‌ها و برخی رویدادهای مشابه در سال‌های قبل دیگر نمی‌توان به بهانه‌هایی نظیر عدم تجربه و… شاهد برخی مشکلات و کاستی‌ها در برگزاری این دو رویداد بود، بلکه باید با استفاده از تجربیات گذشته و استفاده از نیروها و افرادی که در این زمینه قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را نشان داده و به اثبات رسانده‌اند، از این فرصت‌های ناب و طلایی نهایت بهره را برد. این که بخواهیم مسائل شخصی، گروهی، جناحی و سیاسی را در این مسأله دخیل نموده و در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود تأثیر دهیم، اشتباهی خطرناک و خطایی نابخشودنی است. مطمئن باشیم برگزاری آبرومند و با کیفیت این دو رویداد، علاوه بر این‌که سبب بالارفتن اعتبار و عزت شهرستان خواهد شد، در نهایت، اثرات مثبت و منافع آن برای تمامی مردم منطقه و نه قشری خاص خواهد بود. از این‌رو نباید به بهانه این که برگزاری هر کدام از این دو رویداد، مربوط به قشری خاص و یا نهادی و اداره‌ای خاص است، از کمک به برگزاری آبرومند آن شانه خالی کرد

تاريخ 28 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.