هفته نامه طنین قائنات -> احداث بیمارستان دوم قاین روی ریل مناقشه و اختلاف
جدیدترین
تبلیغ در طنیناحداث بیمارستان دوم قاین چندی است موجب برخی مسائل وگاه مناقشات در قاینات شده است و هر کدام از مسئولین و دستاندرکاران آن در این زمینه اظهارنظرهایی نموده‌اند. در طی چند روز اخیر سخنان فلاحتی نماینده قاینات و زیرکوه و کهن‌ترابی فرماندار قاینات در نشست خبری با خبر نگاران در این زمینه جلب توجه کرد. که نظر خوانندگان را به این دو اظهار نظر در این رابطه جلب می‌کنیم.
***

فلاحتی: وزیر و دولت با ساخت بیمارستان قاین موافقند اما استاندار مخالف!

نماینده قاینات و زیرکوه در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان اظهارکرد: معمولاً برای پیگیری امور مردم و استان باید مسئولان و نمایندگان مجلس با هم تعامل و همکاری داشته باشند، اما متأسفانه تاکنون استاندار خراسان جنوبی هیچ تعامل و همکاری با نمایندگان استان در مجلس نداشته است.
وی افزود: تاکنون درخصوص مباحثی که در استان مطرح می‌شود، استاندار از نمایندگان کمکی نخواسته است و موضوعات را به‌گونه‌ای پیش برده که انگار نیازی به حضور نمایندگان ندارد.
فلاحتی تصریح کرد: در برخی از مواضع هم دیدگاه‌های استاندار دیدگاه‌های توسعه‌ای نیست و اخیراً درخصوص پیگیری اعتبارات بیمارستان دوم قاین متوجه شدم، استاندار اصلاً با احداث بیمارستان دوم قاین موافق نیست. وی با بیان این‌که چطور ممکن است استاندار با ساخت این بیمارستان موافق نباشد و بعد سازمان برنامه و بودجه برای این پروژه بودجه بگذارد اظهارکرد: این مخالفت سبب می‌شود که با مشکلات زیادی درخصوص این طرح مواجه شویم. البته پیگیری‌های جدی برای بحث بیمارستان دوم قاین داشتم و اکنون هم در حال پیگیری هستم، اما متأسفانه دولت برای این پروژه اعتباری نگذاشته است، که ریشه آن همین تحلیل‌های غیر واقعی است که از استان مخابره می‌شود.
وی تصریح کرد: ما انتظار داشتیم استاندار ورود جدی داشته باشد و پروژه‌هایی را که نیاز اصلی و اولویت استان است در بودجه‌ها دیده شود، نه این‌که هیچ تفاوتی نداشته باشد که بودجه به شهرستان‌ها رفت و یا نرفت، و باز تحلیل کنند که این طرح ضروری نبود!
وی ادامه داد: اما به چه دلیل بیمارستان دوم قاین ضرورتی ندارد؟ به دلیل این‌که مردم قاین در مسیر جاده نامناسب قاین- بیرجند باید تلفات بدهند؟ به دلیل این‌که شهرستان قاین مشکلات عدیده‌ای را درحوزه درمان دارد که این مشکلات درمانی در خود مرکز استان هم کم نیست؟
وی گفت: من تصور می‌کردم که استاندار باید جلوتر از نمایندگان حرکت کند نه این‌که بنده نماینده ورود پیدا کنم به ایجاد بیمارستان در زیرکوه و یا این‌که بودجه‌هایی که سه سال بر زمین مانده و بخش اورژانس و دیالیز شهرستان قاین فراموش شده و آجر روی آجر گذاشته و رها کرده بودند، اما حالا با ورود بنده پس از ماه‌ها، دارد پیشرفت می‌کند.
فلاحتی گفت: بنده قبلاً شنیده بودم که استاندار موافق ساخت این بیمارستان نیست ولی باور نکردم اما بعداً از زبان خود استاندار شنیدم که گفت با ساخت بیمارستان دوم قاین مخالف هستم. فلاحتی افزود: با این حال، بنده بعد از این می‌توانم چه انتظاری از استاندار داشته باشم که برای پیگیری بودجه با هم اقدام کنیم و حالا باید خودم به تنهایی ورود پیدا کنم. وی تصریح کرد: مردم قاین هم باید بدانند که اگر بودجه‌ای برای ساخت بیمارستان قاین تخصیص داده نمی‌شود یا ردیف بودجه نمی‌گیرد، گیر آن کجاست؟ فلاحتی گفت: جالب این است که وزیر بهداشت با ساخت این بیمارستان موافق است، اما استاندار مخالفت می‌کند.
فلاحتی بیان کرد: مجوزات قانونی این بیمارستان دوم قاین قبلاً گرفته شده است و نامه توافق وزیر در موافقت با بودجه را گرفتم که در این خصوص نامه وزیر به مسئولان خودش در وزارت بهداشت و بالتبع در سازمان برنامه و بودجه برای تخصیص بودجه رفته است، اما باز هم آقای استاندار با این پروژه مخالف است.
وی با اشاره به این‌که این مخالفت استاندار به این معنی است که وی با بدنه خود دولت هم هماهنگی ندارد گفت: استاندار نباید با ساخت این بیمارستان مخالفت می‌کرد و باید به احترام کارشناسی وزارت بهداشت و به احترام دولتی که در آن کار می‌کند، بیش‌تر از من نماینده پیگیر ایجاد بیمارستان در قاین می‌بود، اما دقیقاً برعکس عمل می‌کند.
فلاحتی تأکید کرد: وقتی که درخصوص بیمارستان قاین دولت موافق است، وزیر موافق است، اما استاندار مخالف است؛ پس چطور استان می‌تواند توسعه پیدا کند؟ یا همین دولتی که ما از آن انتظار کار داریم؟
وی تصریح کرد: بنده برخی از مشکلات را متوجه دیدگاه‌های خود استاندار می‌دانم و حتی دولت را در این زمینه مقصر نمی‌دانم.
وی گفت: اکنون هم اگر با استاندار مصاحبه شود، خواهد گفت ما الان درخصوص بیمارستان قاین ساخت و سازها را انجام می‌دهیم در حالی که این جزء وظیفه و مصوبات‌شان بوده است و سه سال شده بر زمین مانده که بنده پیگیری کردم و اکنون در حال پیشرفت است، اما باز به نام خودشان تمام می‌کنند.

فرماندار قاینات: استاندار پیگیر است و قول مساعد داده است
این در حالی است، که فرماندار قاینات در نشست مطبوعاتی اخیر خود در پاسخ به سؤالی در مورد وضعیت احداث این بیمارستان گفت: با تلاش‌های نماینده قبلی مجوز احداث این بیمارستان و قرار گرفتن آن ذیل ماده 215 صورت گرفت و قرار بود در طی سال‌های 94 و 95 و 96 هر سال 9 میلیارد و 600 میلیون تومان به آن اختصاص یابد. در بحث تأمین زمین در مورد مکان پیشنهادی اولیه چون مالکین بسیار بودند، برای پیشگیری از تبعات بعدی و این که دولت در هر صورت موظف به تأمین زمین بود، در نهایت، در مکان باغ گل‌ها،50 هکتار زمین تأمین و واگذار شد. اما در دانشگاه علوم پزشکی استان اراده‌ای برای احداث این بیمارستان نبود. در این زمینه با استاندار رایزنی شد، ایشان اطلاعات لازم از جمله درصد اشغال تخت و سایر موارد و اطلاعات لازم را درخواست کردند که اطلاعات لازم ارائه گردید و استاندار هم در این زمینه قول مساعد داده است.,

تاريخ 28 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.