هفته نامه طنین قائنات -> فرماندار با تشریح اقدامات دولت در قاینات بیان نمود تلاش برای جلوگیری از تضییح حقوق قاینات جدا نمودن امور اجرایی از امور سیاسی
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-BWZD فرماندار با تشریح اقدامات دولت در قاینات بیان نمود  تلاش برای جلوگیری از تضییح حقوق قاینات جدا نمودن امور اجرایی از امور سیاسی

فرماندار قاینات در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات به سؤالات آنان در حوزه‌های مختلف پاسخ داد.
فرماندار قاینات در ابتدای این نشست خبری با اشاره به تأکید وی به انسجام مدیران و ارتباط مناسب با مدیران کل و حوزه ستادی جهت پیگیری اعتبارات و گرفتن امتیازات ویژه، گفت: سعی ما بر این بوده است که حقی از قاینات ضایع نشود. سعی کرده‌ایم امر اجرایی از امر سیاسی جدا گردد.

• گازرسانی
در مورد گازرسانی به روستاها کهن‌ترابی با اشاره به این‌که قبل از دولت یازدهم 21 روستا در قاینات گازرسانی شده بود بود گفت در حال حاضر 55 روستا در قاینات گازرسانی شده است که برای گازرسانی 238 میلیارد ریال هزینه شده است. وی افزود: گازرسانی به 36 روستا با 150 میلیارد ریال اعتبار در دستور کار قرار دارد و در حال انجام است. به گفته فرماندار در 6 روستای محمد آباد علم، باراز، بیدمشک، زمانی، دره باز و خونیک تجهیز کارگاه انجام شده است. فرماندار در مورد گازرسانی به برخی مناطق حاشیه شهر قاین نیز گفت: این مشکلی 6-5 ساله بود که به‌دلیل ساخت و ساز غیرمجاز در خارج از محدوده شهر صورت گرفت، که تخلف است اما با آن برخورد نشده بود. از سویی باید دانست ارائه خدمات به این‌گونه مناطق ممنوع است و پیگرد قضایی دارد. با این حال این موضع در شورای تأمین شهرستان مطرح شد و در مرداد 95 طی نامه‌ای موضوع به استاندار اعلام شد و ایشان دستور پیگیری و رسیدگی به این نامه را به معاون عمرانی استانداری دادند که در نهایت شهرداری و اداره گاز موظف به حل مشکل شدند و سرانجام در دو هفته قبل منطقه فیروز 5 و انتهای بلوار کاوه از نعمت گاز برخوردار شدند. در مورد گازرسانی به شهر اسفدن نیز وی با اشاره به کلنگ‌زنی آن در هفته دولت سال 94 گفت: با وجود کمبود شدید اعتبارات، اما این پروژه در مراحل نهایی قرار دارد و تزریق گاز به‌زودی صورت می‌گیرد و تلاش می‌شود تا اهالی اسفدن، زمستان امسال از گاز بهره‌مند شوند.

• پروژه‌های بخش کشاورزی
در این حوزه فرماندار با اشاره به این‌که 144 هکتار از زمین‌های کشاورزی با اعتبار 8 میلیارد و 300 میلیون تومان تحت آبیاری تحت فشار قرار گرفته است و 5684 مترمعکب استخر ذخیره آب با 265 میلیون تومان احداث شده است و نیز 44 رشته قنات به طول 10 کیلومتر با یک میلیارد و 200 میلیون تومان احیا شده است و 151 کیلومتر خطوط انتقال آب با 3 میلیارد ریال و 100 میلیون تومان احداث شده است، گفت: در مجموع 12 میلیارد و 800 میلیون تومان در این بخش بودجه اختصاص یافته است. وی هم‌چنین گفت: در بخش استمهال تسهیلات بخش کشاورزی در سه سال گذشته با توجه به خشکسالی‌های متوالی چون کشاورزان توان پرداخت تسهیلات مربوطه را نداشتند، با مصوبه هیئت دولت از محل اعتبارات مدیریت بحران بخش زیادی از این تسهیلات تا سقف سه سال استمهال گردید، که در شهرستان قاینات بیش از ۳۴۳۳۷پرونده برای دولت تدبیر و امید بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال بار مالی داشته است.

• حوزه برق‌رسانی
فرماندار قاینات گفت: در سه سال گذشته به حدود ۲۴ شهرک روستایی و ۶ پروژه مسکن مهر برق‌رسانی شده است و بیش از ۱۰ کیلومتر شبکه توزیع با ۱۳۳ پست احداث گردیده است. هم‌چنین پست برق بزرگمهر در شهرک صنعتی قاین به بهره‌برداری رسیده که در مجموع بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال از ابتدای دولت تدبیر و امید در بخش انرژی پروژه اجرا گردیده است. لازم به ذکر است افزایش توان تولیدی پست شهید کاوه قاین از ۶۳۶ مگاوات به ۷۱۶ مگاوات که ۸۰ مگاوات آن با اعتباری بالغ بر ۱۰۰ میلیارد ریال بوده است.

• راه‌سازی
فرماندار با اشاره به فعالیت شرکت ریبار در احداث باند دوم جاده قاین- بیرجند گفت: به‌دلیل حوادث جاده‌ای دلخراش در این محور اقدامات زیادی در این محور برای کاهش حوادث جاده‌ای از جمله حذف پیچ خرواج صورت گرفت. در مورد تقاطع طلای سرخ نیز فرماندار گفت: به جهت این‌که آینده‌نگری و این‌که این مسیر در دو راه ترانزیتی دوغارون و بازارچه یزدان قرار دارد، گفت: با وجود هزینه بالا تأکید و تصویب شد. این تقاطع غیرهمسطح اجرا شود و پس از اصلاح نقشه‌ها، جهت اجرا به پیمان‌کار ابلاغ می‌گردد. کهن‌ترابی افزود: احداث تقاطع بلوار سیمان- کمربندی برای آرامستان رضوان به پیمان‌کار برای اجرا ابلاغ شده است و قرار است دو دهانه پل ۱۰ متری احداث شود تا امر عبور و مرور شهروندان به سهولت انجام شود.
وی در مورد تقاطع همسطح و میدان شهید کاوه نیز گفت: این طرح پس از این که در 25 فروردین 95 در شورای ترافیک شهرستان تصویب شد با پیگیری فراوان در 28 شهریور در شورای ترافیک استان تصویب و احداث آن آغاز شده است و اعتبار مناسبی هم برای آن اختصاص یافته است.

• احداث کارخانه آهک هیدراته
کهن‌ترابی با اشاره به کلنگ‌زنی احداث این کارخانه و سپس در تأخیر در احداث آن گفت: مشکلاتی در هیأت مدیره کارخانه سیمان بود که نشان می‌داد عزم جدی برای احداث آن ندارند. ما نیز طرح توجیهی آن را برای استاندار فرستادیم تا برای پیگیری آن اقدام کنند.

• آبفا روستایی
فرماندار جمع کل اعتبارات این حوزه در سه سال گذشته را 16 میلیارد و 500 میلیون تومان اعلام کرد و گفت سال گذشته از 10 مجتمع آبرسانی استان 5 مجتمع در قاین اجرا گردید و استاندار نیز اخیراً بودجه خوبی برای این امر تخصیص داده‌اند. در مورد فاضلاب کرغند نیز فرماندار گفت: اهالی باید حق انشعاب را پرداخت کنند، تا شبکه به‌طور کامل اجرا شود. وی افزود: برای چاه ذخیره آب حومه قاین نیز 400 میلیون تومان اختصاص یافته است

• فاضلاب شهری قاین و هزار واحدی
در مورد اجرای فاضلاب شهری قاین فرماندار با اشاره به روند کند این امر و اعتراض صورت گرفته نسبت به آن گفت: به جهت بافت فرسوده در اجرای این امر مشکلاتی وجود دارد، با این وجود تاکنون 40 درصد آن اجرا شده است ولی تصفیه خانه آن باقی‌مانده است که با مذاکراتی که با نیروگاه سیکل ترکیبی شده است. این مجموعه موافقت اولیه خود را برای سرمایه‌گذاری اعلام کرده است. کهن‌ترابی در مورد فاضلاب مجموعه غدیر(هزارواحدی) گفت: این مجموعه خصوصی است و هیأت مدیره باید مشکل را رفع کند. البته این مجموعه مشکلاتی مختلفی در زمینه‌های گوناگون دارد، اما هیأت مدیره ضعیف عمل کرده است. در حال حاضر شهرداری برای حل مشکل یک دستگاه تانکر رایگان در اختیار قرار داده است. البته این راه‌حل موقتی است و راه‌حل قطعی اجرای شبکه فاضلاب شهری است.

• کتابخانه مرکزی قاین
فرماندار قاینات با اشاره به این‌که از محل اعتبارات ماده 180 یک میلیارد و 300 میلیون تومان برای آن پیش‌بینی شد، اما تخصیصی انجام نشد، گفت: این پروژه به نوسازی مدارس واگذار شده است.

• دانشکده پرستاری
فرمانداردر مورد روند احداث دانشکده پرستاری گفت: با وجود یک میلیارد تومان هزینه، اماجانمایی این مکان از ابتدا مناسب نبود و حتی در بازدید اخیر وزیر بهداشت وی نیز به این مکان اعتقادی نداشت.

• پروژه‌های ورزشی
در زمینه برخی پروژه‌های ورزشی نیمه‌تمام به‌خصوص استخر فرماندار قاینات گفت: اشکال اساسی در زمینه عدم نظارت کافی و دقیق دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان بود، که سبب این مشکلات گردید. در زمینه سوله‌های ورزشی نیز وضعیت به همین‌گونه بود در هر صورت این موضع قضایی شده و پیمان‌کار به اجرای کامل تعهدات ملزم گردیده است.

• فولاد قاین
وی در مورد مشکلات فولاد گفت: اختلاف بین متولیان امر مشارک بخش خصوصی و نیمه‌خصوصی در بحث‌های مالی و عمل ننمودن مشارک بخش خصوصی به تعهدات مالی خویش، عامل توقف و مشکل در پیشبرد اجرای طرح است وگرنه از طرف دولت مشکلی نبوده است. اما در مورد فولاد در جهت تأمین آب آن باتوجه به این‌که دچار تنش آبی هستیم، باید فکر اساسی نمود تا در آینده دچار مشکل اجتماعی نشویم.

• بیست و دوم آذرماه روز شهرستان
فرماندار قاینات با اذعان به برخی مشکلات و ناهماهنگی‌ها در برگزاری مراسم این روز که سبب شد تا مراسمی در خور شأن شهرستان برگزار نشود گفت: تصمیم‌گیری برای برنامه‌ریزی این مراسم دیر انجام شد و باید برای برنامه‌ریزی بهتر در زمینه تشکیل یک ستاد ویژه برای این امر اقدام کرد. کهن‌ترابی افزود: باید همه مردم و مسئولین فارغ از گرایش‌های و سلایق سیاسی در این امر مشارکت کنند. از سوی دیگر نباید در این زمینه همه توقعات را از دولت داشت، مردم و گروه‌های و سازمان‌های غیردولتی نیز باید در این زمینه وارد شوند.

تاريخ 28 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.