هفته نامه طنین قائنات -> رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین در نشست خبری بیان کرد دغدغه ما در بخش بهداشت و درمان مشکل مالی نیست مشکل اصلی، مشکل نیروهای متخصص است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-7SWK رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین در نشست خبری بیان کرد  دغدغه ما در بخش بهداشت و درمان مشکل مالی نیست مشکل اصلی، مشکل نیروهای متخصص است

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاین در نشست خبری با اشاره به پروژه‌های در دست احداث بخش بهداشتی و درمانی شهرستان قاینات گفت: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ما پروژه اورژانس قاین است که از سال 89 کلنگ خورد و پروژه‌ای که قرار بود 12ماهه تحویل شود، اکنون پس از 6 سال هنوز تکمیل نشده است و خوشبختانه این پروژه اعتبار لازم را جذب و تا دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد. حمیدی افزود: با بهره‌برداری از آن 35 تخت به تخت‌های بیمارستان اضافه می‌شود. دکترحمیدی گفت: از دیگر پروژه‌های دردست اقدام؛ بخش دیالیز بیمارستان قاین است که این پروژه نیز با 15تخت و تجهیزات لازم در دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید. وی درخصوص درمانگاه تخصصی و درمانگاه غربالگری سرطان قاین نیز گفت: تلاش می‌شود که این دو پروژه نیز اواخر فروردین به بهره‌برداری برسد. وی تکمیل زایشگاه بیمارستان قاین را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام اعلام کرد و گفت: بعد از تکمیل این پروژه بخش روان‌بخشی و سوختگی و عفونی و هم‌چنین جابه‌جایی سی‌تی‌اسکن در دستور کار ما قرار دارد و این بخش‌ها نیز به بیمارستان قاین افزوده خواهد شد. رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین گفت: از دیگر پروژه‌های بهداشتی ما ساخت مکان برای دو پایگاه ضمیمه غدیر وکوثرکه برای هرکدام 500 میلیون تومان درحال حاضر اعتبار منظور شده است و هم‌چنین ساخت آموزشگاه بهورزی به متراژ10هزارمترمربع و با هزینه 2 میلیارد تومان که هزینه ساخت این پروژه‌ها توسط معاونت دانشگاه علوم پزشکی پرداخت می‌شود. وی با تشکر از شهرداری و شورای شهر قاین که نسبت به اهدای 6 قطعه زمین در بهترین نقطه شهر جهت احداث پایگاه بهداشتی اقدام کرده‌اند، گفت: مردم هم درساخت پروژه‌های بهداشتی همکاری زیادی دارند و برای ساخت مرکز شهری شماره 1 از سوی خانواده مرحوم کاتبی نیز زمینی اهدا شده است و حدود700 میلیون تومان قیمت دارد، به‌زودی ساخت این پروژه نیز آغاز خواهد شد. وی افزود: این فقط یک نمونه از همت خیرین شهرستان قاینات است و در بسیاری از موارد ما کمک‌های خوبی از سوی خیرین سلامت داشته‌ایم که جای تقدیر و سپاس فراوان دارد. حمیدی گفت: برای تکمیل این پروژه 4میلیارد تومان اعتبار نیاز است که درحال حاضر1میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است، وی زمان اتمام این پروژه‌ها را طی 2 سال اعلام کرد.
دکتر حمیدی در بخش دیگری از این نشست خبری گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده مشکل پزشک متخصص در شهرستان تا حدودی رفع شده است و با 14پزشک متخصصی که امسال به شهرستان قاینات سهمیه داده شد، تعداد پزشکان متخصص به 30 نفر رسید.
وی در خصوص تجهیزات بیمارستانی نیز گفت: در سفری که اخیراً به تهران داشته‌ایم، خوشبختانه تجهیزات بهداشتی خوبی برای شهرستان در نظر گرفته شده است و به‌زودی این تجهیزات که شامل سی‌تی‌اسکن، ماموگرافی، سونوگرافی، دستگاه بیهوشی و MRI است به بیمارستان اضافه خواهد شد.
وی ضمن تشکر از همکاری مسئولین دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و پیگیری‌های نماینده شهرستان و فرمانداری قاینات گفت: خوشبختانه در زمینه بهداشت و درمان همه مسئولین شهرستان بدون توجه به طیف وگروه خاصی و هم‌چنین عنایت ویژه مردم به بخش بهداشتی و درمانی اقدامات خاصی صورت گرفته است و ماهم در صدد هستیم که تا حد امکان زمینه حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص را در شهرستان فراهم کنیم و انتظار داریم که مردم هم همکاری بیشتری با بخش بهداشت و درمان داشته باشند.
حمیدی درخصوص ساختمان دانشکده پرستاری گفت: دانشکده پرستاری در بیمارستان قدیم قاین مستقر است و این مکان فضای کافی برای دانشکده را ندارد و باید جابه‌جاشود. وی افزود: ساختمان دانشکده پرستاری قاین در زمینی به متراژ30 هکتار سالیان گذشته کلنگ خورده است، که نیاز به توجیه منطقه‌ای مسئولین دارد که امید است بتوانیم دانشکده فعلی را تکمیل کنیم.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین از کمبود آمبولانس در شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر با پیگیری نماینده شهرستان یک دستگاه آمبولانس گرفته شده است اما با این تعداد مشکلات برطرف نمی‌شود و درخواست‌های بیشتری داده شده است که در دستور کارقرار دارد و کمبود آمبولانس هم حل خواهد شد.
دکتر حمیدی از راه‌اندازی پایگاه اورژانس 115درکرغند و آرین‌شهر خبرداد و گفت: پایگاه اورژانس کرغند به‌زودی ساخت آن آغاز خواهد شد و ظرف مدت کوتاهی تا پایان سال این پروژه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید. وی افزود: هزینه ساخت اورژانس115کرغند توسط یک خیر پرداخت شده است و پس از ساخت این پایگاه نیز تجهیز و به بهره‌برداری خواهد رسید. وی گفت: مرکز درمانی روستای اسفشاد با هزینه 150میلیون تومانی یک خیر ساخت آن آغاز شد که در برخی امور اجرایی دچار مشکل شده بود و مشکل برطرف و از هفته آینده کار مجدد آغاز خواهد شد. وی گفت: برای این پروژه نیز 500 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده است. وی هم‌چنین از ساخت خانه بهداشت در روستای بیهود خبر داد و گفت: به‌دنبال مجوز تخریب مرکز فعلی هستیم و150میلیون اعتبار هم برای آن گذاشته شده است.
وی همچنین از آمادگی برای حصارکشی 54 خانه بهداشت خبر داد و گفت: در حال حاضر دغدغه ما در بخش بهداشت و درمان مشکل مالی نیست و برای پروژه‌های بهداشتی اعتبار داریم، اما مشکل اصلی، مشکل نیروهای متخصص است که این موضوع هم کشوری است، ولی دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه نهایت همکاری را با شهرستان‌های قاینات و زیرکوه دارد. وی از حضور متخصصی در هفته گذشته در خضری دشت‌بیاض خبر داد و گفت: در طی 2 مرحله پزشکان ما با تجهیزات لازم در خضری مستقر شده و طی 2مرحله، 500 بیمار ویزیت شده‌اند. دکتر حمیدی از جذب 26 نیرو در استخدامی جدید برای بیمارستان قاین خبر داد. وی درخصوص بیمارستان دوم نیز گفت: با پیگیری‌های نماینده و براساس آخرین اخبار، در بودجه سال 96 گنجانده خواهد شد.,

تاريخ 21 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.