هفته نامه طنین قائنات -> تجلیل از هنرمندان و وظیفه اصحاب فرهنگ و هنر
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

دیدار آقای میرزنگویی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین به همراه جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر قاینات با چند تن از پیشکسوتان و دلسوختگان عرصه فرهنگ و هنر قاین که مشروح خبر آن در همین شماره طنین قاینات درج شده است، را باید اقدامی نیکو و شایسته تقدیر دانست و امیدوار بود که ضمن تداوم این اقدام پسندیده و ارزشمند در آینده، این امر سرآغازی رویکردی نو در عرصه تجلیل و تکریم از دلسوختگان و فعالان این عرصه باشد و بعد از این شاهد ابتکارات و رویکردهای نو و جدید نیز در این زمینه باشیم.
یکی از مسائلی که همواره از جانب هنرمندان قاینات مطرح شده است، عدم توجه و تکریم از هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر بوده است، که سبب شکایت و گلایه هنرمندان بوده است. اما باید این سؤال را مطرح کرد، که آیا آن‌هایی که این شکوه‌ها را مطرح می‌کنند و از این جهت فریاد وااسفا سر می‌دهند خود در این زمینه حداقل چه اقدامی را انجام داده‌اند و آیا به سهم خود و به‌قدر توان خویش به وظیفه خویش در این رابطه عمل کرده‌اند؟
البته این‌که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاین و سرپرست آن به‌عنوان یکی از متولیان عرصه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این زمینه قدم برداشته و پیشگام شده‌اند، شایسته تقدیر است. اما باید گفت که هنرمندان قاینات خود در زمینه تکریم هنرمندان پیشکسوت و دلسوزان و زحمت‌کشان عرصه فرهنگ و هنر چه قدمی برداشته‌اند؟ مطمئنا‍ً اگر قشر هنرمند و فرهیخته خود در این زمینه پیش‌قدم باشند، اثرات مثبت آن بیشتر خواهد بود. ضمن آن‌که سبب خواهد شد سایر افراد، مسئولین و دستگاه‌هایی که در این زمینه وظایفی بر عهده دارند و در انجام این وظیفه قصور و کوتاهی می‌نمایند، یا به خود آیند و به آن‌چه وظیفه‌شان است عمل کنند و یا این‌که در هر صورت قصور و کوتاهی‌شان بر همگان آشکار شود و نتوانند از زیر بار این مسئولیت خود شانه خالی کنند و بخواهند آن را به دوش سایرین بیندازند.

تاريخ 13 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.