هفته نامه طنین قائنات -> مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وتعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در بازدید از طرح های نیمه بیمارستان قاین اعلام کرد بهره‌برداری از اورژانس بیمارستان قاین در دهه فجر
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-LAPO مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وتعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت در بازدید از طرح های نیمه  بیمارستان قاین اعلام کرد بهره‌برداری از اورژانس بیمارستان قاین در دهه فجر

در طی هفته گذشته مسائل و اخبار مربوط به شبکه بهداشت و درمان قاین بار دیگرمورد توجه قرار گرفت. علت این امر هم سفر و بازدید از بیمارستان قاین و نیز بازدید میدانی فرماندار از پروژه‌های نیمه‌تمام بهداشت و درمان قاین بود. گزارشی از این دو رویداد را در ادامه می‌خوانید.

بهره برداری اورژانس بیمارستان قاین در دهه فجر:
مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی و تعالی خدمات بالینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از طرح‌های نیمه‌تمام بیمارستان قاین بازدید کرد. دکتر ماهر در این بازدید گفت: 4پروژه ساختمان‌های اورژانس، دیالیز، کلنیک تخصصی و مرکز غربالگری سرطان بیمارستان شهدای قاین کمبود اعتبار مالی ندارد و خوشبختانه این پروژه‌ها از پیشرفت خوبی برخورداراست.
ساخت اورژانس و دیالیز بیمارستان قاین از سال 89 در زیربنای 2200 مترمربع شروع شد که باگذشت بیش از 7سال و براساس بازدید وزیر بهداشت و قول تأمین اعتبار جهت تکمیل و با تلاش‌های مسئولین استانی و شهرستانی، این پروژه بالاخره در بهمن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید. وی هم‌چنین از پروژه‌های نیمه‌تمام بیمارستان قاین از بخش‌های مختلف بیمارستان از جمله بخش دیالیز، اورژانس، بخش داخلی درمانگاه و مراحل بازسازی و مرمت زایشگاه بیمارستان قاین نیز بازدید کرد. دکتر ماهر در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام بیمارستان قاین درگفت‌وگو با خبرنگار نسیم قاین اظهار داشت: پروژه اورژانس قاین یکی از پروژه‌های حیاتی برای شهرستان است و بر اساس قراردادهایی که بسته شده است، باید تا پایان دی‌ماه این پروژه تکمیل و تحویل داده شود. وی ابراز امیدواری کرد که پروژه در دهه فجر امسال با حضور مسئولین کشوری به بهره‌برداری برسد. دکتر ماهر با اشاره به حضور سهمیه متخصصان استان گفت: امسال در این زمینه توجه خاصی به خراسان جنوبی شده است و60 نفر سهمیه متخصصین خراسان جنوبی بوده که این از برکات طرح تحول سلامت و توجه خاص وزیر بهداشت به این منطقه است و تجهیزات خوبی هم به منطقه آمده است. مدیرکل دفتر مدیریت بیمارستانی وزارت بهداشت گفت: اعتبار پروژه‌های نیمه‌تمام بیمارستان قاین شامل اورژانس، دیالیز، کلنیک تخصصی و مرکز غربالگری سرطان آمده است و کمبود اعتبار مالی وجود ندارد. وی در خصوص بهسازی و بازسازی بیمارستان گفت: بررسی لازم با مسئولین استانی انجام خواهد شد و منابع لازم را تا آخر هفته تخصیص خواهیم داد تا پروژه‌ها عقب نیفتد، چون هدف این است که مناطق محروم به بهترین نحو پوشش داده شود.
رئیس اورژانس استان نیز گفت: اورژانس و بخش دیالیز بیمارستان قاین از سال 89 کلید خورده است و تاکنون بیش از 1میلیارد و400میلیون تومان برای ساخت و تکمیل این پروژه هزینه شده است و امسال نیز با پیگیری‌های مسئولین استانی و شهرستانی و مساعدت وزیر بهداشت و درمان و ریاست دانشگاه علوم پزشکی در جهت تکمیل این پروژه 2میلیارد و400میلیون تومان اعتبار گذاشته شده است و طبق قراردادی که با پیمانکار این پروژه بسته شده، باید تا پایان دی‌ماه پروژه تکمیل و تحویل شود. دکتر دلخروشان افزود: پس از تکمیل این پروژه که 2300متر مربع زیربنا دارد، تجهیزات آن به‌صورت کامل و با اعتبار 1میلیارد و500 میلیون تومان انجام خواهد شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز درخصوص پروژه کلنیک تخصصی و مرکز غربالگری بیمارستان قاین گفت: پروژه کلنیک تخصصی از حدود یک‌سال پیش با زیربنای 800متر مربع و با اعتبار1میلیارد و300میلیون تومان کلید خورد و تاکنون 750میلیون تومان از اعتبارات آن تخصیص یافته و57 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. دکتر حمیدی‌راد میزان پیشرفت مرکز غربالگری سرطان را نیز 40 درصد اعلام و گفت: این پروژه حدود900میلیون تومان اعتبار دارد که تاکنون 350میلیون تخصیص یافته است.

بازدید میدانی فرماندار از پروژه‌های نیمه‌تمام و در حال اجرای شبکه بهداشت و درمان قاینات: فرماندار قاینات به اتفاق مهندس امینی معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرمانداری از تعدادی پروژه‌های نیمه‌تمام و درحال اجرای شبکه بهداشت و درمان شهرستان از جمله مرمت، بهسازی و توسعه ساختمان فعلی دانشکده پرستاری، محل توسعه ساختمان مرکزی شبکه، پروژه احداث کلینیک ویژه قاین، اورژانس درحال ساخت بیمارستان، ساختمان بیماران دیالیزی، ساختمان جدید زایشگاه و دیگر قسمت های بیمارستان به منظور بررسی مسائل و مشکلات بخش بهداشت و درمان شهرستان و بررسی زیرساخت‌های مورد نیاز حوزه بهداشت و درمان شهرستان قاینات بازدید نمود. در این بازدیدها دکتر حمیدی‌راد سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات ضمن همراهی فرماندار، توضیحات لازم درخصوص اجرای پروژه‌های مختلف شبکه و هم‌چنین مسائل و مشکلاتی که در راستای خدمت‌رسانی بهتر به عموم مردم با آن مواجه هستند؛ بیان نمود. در جلسه‌ای که در دفتر ریاست بیمارستان برگزار شد؛ مقرر گردید پیگیری اعتبارات به‌ویژه شروع به‌کار مجدد ساختمان نیمه‌تمام دانشکده پرستاری از سوی فرماندار، اقداماتی صورت گیرد. فرماندار در پایان این بازدید از پیگیری‌های مجدانه دکتر حمیدی‌راد و همکاران‌شان درخصوص خریداری تجهیزات جدید بیمارستان و پروژه‌های نیمه‌تمام تقدیر نمود.,

تاريخ 13 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.