هفته نامه طنین قائنات -> تجلیل از مفاخر هنری قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینdm-OD0H تجلیل از مفاخر هنری قاینات

تجلیل از ادیب و شاعر قاینی:
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات به همراه جمعی از فعالان عرصه هنر شهرستان به دیدار حسن مختاری ادیب و شاعرپیشکسوت قاینات رفت. حسن مختاری ادیب و شاعر قاینی تاکنون با تألیف ٨ عنوان کتاب بیش از ٢٨ هزار جلد کتاب به بدنه فرهنگی قاینات تزریق نموده است. میرزنگویی هدف از این دیدار را تجلیل از مقام شامخ این ادیب قاینی دانست و با تجلیل از تلاش‌های بی‌دریغ چندین ساله حسن مختاری وی را از سرمایه‌های فرهنگی شهرستان برشمرد. در این دیدار مرتضی حسینی اسفاد مسئول انجمن ادبی بزرگمهر قاینی، سید جلال اردوان مسئول انجمن ادبیات داستانی سراج و علی برات‌پور اول حضور داشتند. در پایان این دیدار مرتضی حسینی اسفاد شعر زیبایی که در تجلیلاز فعالیت‌های چندین ساله و بی‌دریغ حسن مختاری سروده بود، را قرائت و تقدیم نمود.
تکریم پیشکسوت تئاتر قاینات:

هم‌چنین سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات به همراه جمعی از فعالان عرصه فرهنگ و هنر از جمله مرتضی حسینی اسفاد مسئول انجمن ادبی قاین، سید جلال اردوان مسئول انجمن ادبیات داستانی سراج، رمضان علی فدوی عضو شورای بازبینی نمایش و عضو هیئت مدیره انجمن هنرهای نمایشی قاین، قاسم بهزادی مسئول انجمن موسیقی قاین و جواد هادی و مجید بهمنش اعضای هیئت مدیره انجمن موسیقی قاین با علی‌اکبر شریف‌زاده هنرمند پیشکسوت تئاتر دیدار و از تلاش‌های ارزنده هنری وی در اجرای برنامه‌های نمایشی و دیگر برنامه‌های هنری، با اهدای لوح سپاس قدردانی شد. میرزنگویی با تأکید بر حفظ شأن و جایگاه هنرمند افزود: تکریم از هنرمندان و پیشکسوتان و خانواده‌های آنان جزء وظایف متولیان فرهنگی است و هنرمندان شهرستان همیشه همراه و همگام با سیاست‌های فرهنگی هنری این اداره در تولید و ارائه آثار هنری پیش‌قدم بوده‌اند.
دیدار باچهره ماندگار موسیقی قاینات:

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از فعالین موسیقی شهرستان از جمله داریوش توسلی، جواد هادی، مجید بهمنش، محمد فلکی، رضا خسروی و قاسم بهزادی مسئول انجمن موسیقی قاینات به دیدار پیشکسوت و فعال موسیقی قاین سید ابوالفضل هاشمی رفتند. سید ابوالفضل هاشمی موسیقی‌دان و نوازنده توانمند تار و سه تار از سال ١٣٦٤فعالیت حرفه‌ای موسیقی خویش را آغاز نمود. وی طی این سال‌ها شاگردان زیادی را به جامعه موسیقی سنتی قاینات معرفی نموده است. میرزنگویی در این دیدار گفت: تلاش‌ها و فعالیت‌های هنری اساتید عرصه هنر بر کسی پوشیده نیست و وظیفه ما است که به ساحت پیشکسوتان فرهنگ و هنر عرض ادب کنیم.,

تاريخ 13 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.