هفته نامه طنین قائنات -> غربالگری ژنتیک ازدواج اجباری می‌شود
جدیدترین
تبلیغ در طنینرئیس سازمان بهزیستی گفت: برای کاهش معلولیت‌ها در کشور، غربالگری ژنتیک ازدواج اجباری می‌شود.
انوشیروان محسنی ‌بندپی در حاشیه دیدار با کارکنان بهزیستی سبزوار در جمع خبرنگاران افزود: سالانه 30 هزار کودک معلول در کشور متولد می‌شوند که با اجرای طرح غربالگری ژنتیک از تولد نوزادان معلول جلوگیری می‌شود. وی تصریح کرد: رویکرد سازمان بهزیستی تقدم پیشگیری بر درمان است و مجلس با پیشنهاد دولت برای اجرای طرح غربالگری ژنتیک ازدواج موافقت کرده است. محسنی ‌بندپی گفت: در برنامه ششم توسعه به سازمان بهزیستی تکلیف شده تا موضوع غربالگری شنوایی‌سنجی را به بالای 95 درصد برساند.
وی ادامه داد: استاندارد کردن، کیفی‌بخشی خدمات به معلولان و مراقبت در منزل جزو مهم‌ترین اولویت‌های سازمان بهزیستی است و به این منظور در برنامه ششم توسعه آخرین دستاوردهای روز دنیا در کیفیت‌بخشی خدمت به این قشر لحاظ می‌شود. وی افزود: تأمین مسکن از خواسته‌های بحق معلولان است و این سازمان برای خانواده‌هایی که 2 معلول و بیشتر از آن دارند هیچ محدودیتی در واگذاری مسکن ندارد.
برای ساخت مسکن معلولان بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی 150میلیون ریال، سازمان بهزیستی 100 میلیون ریال و خیرین مسکن‌ساز نیز 50 میلیون ریال کمک می‌کنند. محسنی ‌بندپی افزود: میزان این تسهیلات در برنامه ششم توسعه برای خانوارهای با بیش از 2 معلول 200 میلیون ریال افزایش پیدا می‌کند.,

تاريخ 13 دسامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.