هفته نامه طنین قائنات -> چند نکته ساده بـرای داشتن زمیـن پـاک
جدیدترین
تبلیغ در طنینمجله نشنال‌جئوگرافیک برای آن‌که هرکس سهمی در بهترشدن هوای اطرافش داشته باشد، نکاتی بدین شرح را پیشنهاد کرده است:
1 – در استفاده از کاغذ صرفه‌جویی کنید و سعی کنید کارهای‌تان را بدون استفاده از کاغذ انجام دهید. به‌طور مثال، تا حد امکان قبض‌هایتان را از طریق اینترنت پرداخت کنید. صرفه‌جویی در کاغذ در واقع به‌معنای کمتر بریده‌شدن درختان اطراف شماست، که هر ساله هزاران هزار از آن‌ها برای تولید انواع کاغذهایی که در طول روز در اختیار شما قرار می‌گیرد، تلف می‌‌شوند و در عین حال با این کار زباله کمتری تولیدشده و دی‌اکسیدکربن کمتری تولید می‌شود.
2 – در ساخت و انبوه‌شدن جنگل‌ها شما هم کمک کنید. کاشت هر نهال می‌تواند سال‌های سال هم خاطره خوشی برای شما و هم کمکی به محیط زیست‌تان باشد.
3 – به انجمن‌های حمایت از محیط زیست کمک کنید.
4 – در محل کار هم به سبزبودن زمین فکر کنید. از مدیر بخش خود بخواهید که برنامه‌ای ترتیب دهد که کاغذ کمتری مصرف شده و اسراف نشود. برای نوشتن از هر دو روی کاغذ استفاده کنید.
5 – اگر به سفر رفتن فکر می‌کنید، حتماً سفر با قطار را در اولویت قرار دهید. زیرا دی‌اکسیدکربنی که قطارها تولید می‌کنند 4 تا 15 درصد کمتر از هواپیماهاست. پس قطار را فراموش نکنید.
6 – در مصرف آب صرفه‌جویی کنید. اسراف در آب می‌تواند به ضرر زمین تمام شود. مثلاً زمان مشخصی برای دوش‌گرفتن در نظر بگیرید و آب را بی‌علت باز نگذارید.
7 – در محله خود جستجو کنید. می‌توانید از همین هفته در محله خود کمی کنکاش کرده و ببینید که سوپرمارکت‌ها و دیگر مغازه‌ها، چطور زباله تولید می‌کنند و چقدر می‌توان به آن‌ها نکات مفیدی را گوش‌زد کرد.
8 – اگر رودخانه‌ای نزدیک محل سکونت شماست، آن را زیر نظر بگیرید و راه‌هایی برای تمیز نگه‌داشتن آن به همسایه‌ها پیشنهاد کنید.,

تاريخ 23 نوامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.