هفته نامه طنین قائنات -> اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات و انتظارات از سرپرست جدید
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

در این هفته پس از مدتی بلاتکلیفی، عباس میرزنگویی  به سمت سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان قاینات منصوب شد. البته این وضعیت در سال‌های اخیر برای این اداره، روالی معمول پیدا کرده بود که هر بار با رفتن و جابجایی رئیس آن، مدتی بلاتکلیف باشد. در هر صورت باز همین که این بار این بلاتکلیفی مدت زیادی به طول نینجامید، امری مثبت و دلگرم‌کننده است. بی‌شک در مورد انتظارات و توقعات از سرپرست جدید باتوجه به این‌که وی از نیروهای همین اداره نیز می‌باشد، موارد و صحبت‌ها و سخنان بسیاری مطرح شده و یا بیان خواهد گردید که در اینجا قصد بیان مجدد همه آن‌ها و یا اصولاً بحث در مورد این مقوله را ندارم.

نکته‌ای که می‌خواهم در اینجا مطرح کنم این است که همه ما در بیان توقعات، انتظارت و خواسته‌های خود از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سرپرست و مسئولین آن(حال هر فردی که می‌خواهد باشد) باید امکانات و توان این اداره و مسئول آن و در یک کلام واقعیت‌های موجود در آن را در نظر گرفت و از مطرح کردن موارد و یا دامن‌زدن به مطالباتی فراتر از این امر پرهیز کرد. همه ما نیک می‌دانیم که تمام بودجه‌های فرهنگی در اختیار این اداره نیست و از آن مهم‌تر در زمینه تصمیم‌گیری و برنامه‌ریزی در عرصه فرهنگی، علاوه بر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیاری دیگر از نهادها و ادارات و شخصیت‌های ذی نفوذ و مهم دیگری نیز حضور دارند که هر یک به‌نوعی در این عرصه تأثیرگذار هستند و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز جزئی از این مجموعه کلان است.

در کنار آن، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قاینات خود با مسائل، مشکلات و چالش‌های فراوانی روبرو است که ابتدایی‌ترین و مهم‌ترینش این است که این اداره پس از گذشت بیش از 25 سال از تأسیس آن در قاینات هنوز فاقد ساختمان مستقل اداری است! بی‌شک فعالان این عرصه نیز توقعی فراتر توان و امکانات را نخواهند داشت، اما در هر صورت از این اداره و سرپرست جدید توقع دارند در حدتوان و مقدورات خود، در راه اعتلای فرهنگی و هنری قاینات تلاش لازم را مبذول دارد، و یاریگر فعالان این عرصه باشند که سال‌هاست بی‌توقع و خالصانه در راه اعتلای فرهنگ و هنر قاینات تلاش می‌کنند.,,

تاريخ 15 نوامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.