هفته نامه طنین قائنات -> فلاحتی: بیان واقعیت مشکلات چوب لای چرخ دولت گذاشتن نیست توسعه قاینات نیازمند مدیران شایسته است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-79H0 فلاحتی: بیان واقعیت مشکلات چوب لای چرخ دولت گذاشتن نیست توسعه قاینات نیازمند مدیران شایسته است

نماینده قاینات و زیرکوه در جمع مردم قاین در مسجد جامع با تسلیت ایام سوگواری محرم و صفرگفت: این دوران خاطرات تلخی برای شیعه است و این حوادث بود که منجر به شهادت امام حسین(ع) و72 تن از بهترین یاران امام حسین(ع) در کربلا شد. وی افزود: شیعه نباید بگذارد حوادث دوران امام حسن(ع)تکرار، و ولایت تنها بماند، شیعه نباید بگذارد مقام معظم رهبری دغدغه داشته باشد و شیعه نباید بگذارد داعش در بغل گوش ما نفس بکشد و راهش مقاومت و دین‌سازی و وحدت است.

فلاحتی در بخش اول سخنان خود به اوضاع بین‌المللی اشاره کرد و گفت: شرایط کلی بین‌المللی به‌نفع نظام ماست و از این بابت که رژیم‌هایی که سال‌های سال نسبت به نظام ما مقابله و دشمنی داشتند وگمان می‌کردند که این دشمنی ما را از مسیر توسعه تمدنی باز می‌دارند، امروز فهمیده‌اند که این نظام یک نظام مطرح در دنیاست و هرجا ورود پیدا کند حرفی برای گفتن دارد و می‌تواند در تعاملات بین دولی نقش اساسی ایفا کند. فلاحتی بیان داشت به‌عنوان مثال در مباحث سوریه دشمنان قصد تغییر حکومت سوریه را داشتند، اما ایران بدون در نظرگرفتن شخص بشار اسد، و برای مردم شهدای زیادی را در دفاع از مرزهای جغرافیایی از دست می‌دهد و نتیجه این می‌شود که اگر امروزه نظام سلطه برای سوریه تصمیم می‌گیرند، نظر ایران را می‌پذیرند و باید ایران حضور داشته باشند و با نظر مردم سوریه حکومت تعیین شود و این قدرت نظام اسلامی ماست.

فلاحتی بااشاره به مسئله برجام گفت: برخی از دولتمردان از ابتدای تعهد برجام چنان ذوق زده شده بودند که گویا همه مشکلات کشور حل شده است و حتی برخی اعلان جشن عمومی داشتند که با نظر رهبری جلوی این افراد گرفته شد و مقام معظم رهبری نقطه ضعف‌های برجام را گفتند و مجلس هم ورود پیدا کرد و امروز خوشحال هستیم که آن کسی در بحث برجام متهم است که از ابتدا نیروهای انقلابی و ارزشی می‌گفتند که اتهام مورد توجه آن است وکسی دولت را متهم نداشت و نظام دیپلماسی ما را متهم نداشت وحرف ما این بود که کسی به آمریکا اعتماد ندارد. وی افزود: آن کسی که بیشترین نقد را بر برجام داشته است، خود کشور آمریکا بود و2روز بعد از برجام 2/8دهم میلیارددلار پول‌های ایران بلوکه می‌شود،2روز بعد برجام شخصیت‌های حقوقی وحقیقی ایران تحریم می‌شوند. وی اظهارداشت: نتیجه این بی‌اعتمادی را در 13آبان دیدیم که سر ملت و نیروهای ارزشی و رهبرانقلاب بلند است و باشکوه می‌گویند به آمریکا نمی‌شود، اعتماد کرد. وی افزود: قدرت دیپلماسی با مشارکت مردمی و نظرات هوشمندانه مقام معظم رهبری کاری می‌کند کارستان.

فلاحتی درخصوص مباحث داخلی اظهارداشت: واقعیت امر این است که در شرایط فعلی کشور چندسالی است که دچار مشکلات عدیده‌ای هستیم. رکود، بیکاری، مشکلات اشتغال جوانان به‌طور جدی و سایر مباحث در زمینه‌های فرهنگی و اجتماعی و توجه به این هم داریم که اگر مطلبی دراین موارد از سر دلسوزی گفته می‌شود، به معنی مخالفت و تضاد و جبهه‌گیری نیست، به خاطر این است که تا موضوعی شفاف گفته نشود نتیجه‌ای برای رفع نخواهد داشت و این‌ها نه‌تنها در جمع مردم بلکه در حضور مسئولین کشوری از طرف نمایندگان گفته می‌شود.

فلاحتی اظهارداشت: واقعیت باید به مردم گفته شود و بیان واقعیت چوب لای چرخ دولت گذاشتن نیست. وی با اشاره به دیدار با معاون وزیر نیرو درخصوص نصب کنتورهای هوشمند در چاه‌های کشاورزی مردم شهرستان‌های قاینات و زیرکوه گفت: کسی منکر این نیست که کنتور هوشمند چاه‌های کشاورزی باید نصب شود، اما در نصب آن هم باید قانون برای همه اجرایی شود. فلاحتی افزود: دراین دیدار اشاره شد که در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه 80درصد چاه‌های کشاورزی، کنتور هوشمند نصب کرده‌اند، اما در همین استان خراسان جنوبی شهرهایی هستند که حتی 1درصد هم چاه‌های آن‌ها کنتور هوشمند ندارند و آن تبعیض وظلم است. اگر بستر زمین شهرستان ما مشکل دارد که مشکل آن شهرستان هم هست. اما آیا آموزش به کشاورز ما داده شده است که در این موقعیت بی‌آبی چه محصولاتی باید کشت شود ؟؟ این مباحث هم باید در کنار هوشمندسازی در نظر گرفته شود.

نماینده قاینات و زیرکوه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: مهم این است که در شرایط فعلی مجلس شورای اسلامی، مقام معظم رهبری، قوه قضائیه و مردم، همه دولت را کمک می‌کنند. سه سال واندی است که همه ما مردم سختی‌ها و شرایط فراوانی را تحمل می‌کنیم و آن هم برسر وعده‌هایی که به ما داده‌اند و بالاخره باید کسی پاسخگو باشد. مشکل مردم یعنی این‌که برای رفع‌شدن آن یا برنامه داریم ویا نداریم و اگر برنامه‌ای نداریم، به مردم گفته شود. به‌عنوان مثال به وزیر راه و شهرسازی هم گفته شده که شما مسکن مهر را مسخره کرده‌اید و در آخرین حرف خودتان در مصاحبه اخیر گفته‌اید تنها واژه‌ای که می‌توان برای مسکن مهر به کار برد، واژه شلختگی است. به ایشان گفته شد که ما حدود 2هزار مسکن مهر در شهرستان داریم وجوانان ما خانه‌دار شده‌اند و اگر نقصی در بنایی است این در همه ساخت وسازها وجود دارد. شما که می‌گویید شلختگی است، شما بگویید چه برنامه‌ای دارید که هیچ پاسخی داده نشد.

این‌ها مسائلی است که باید گفته شود و اگر شفاف گفته نشود خیانت کرده‌ایم. فلاحتی در بخش دیگری از سخنان خود به حوزه انتخابیه قاینات و زیرکوه اشاره کرد و گفت: وظیفه است قدردانی داشته باشیم از همه خدماتی که در دوره‌های گذشته در شهرستان انجام شده است، اما کارهای فراوانی در قاینات بر زمین مانده است که اگر فکر اساسی برداشته نشود، مشکلات عدیده‌ای برای ما و نسل جوان آینده و توسعه قاینات ایجاد خواهد شد.

وی افزود: در دولت‌های مختلف تمرکز بر روی یک موضوعات خاص است و اگر از این موقعیت‌ها استفاده بشود، فایده خواهد داشت وگرنه بعد از آن کارهایی اگر بر زمین بماند، فراموش می‌شود وکسی هم دنبالش نمی‌رود. بسیاری از کارها بدون این‌که کسی را متهم کنیم برزمین مانده است، مثلاً مباحث آموزشی اگر توجه نشود طی چندسال دیگر با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد. اگر فکری به حال دانشگاه‌های قاین و به‌خصوص بزرگمهر برداشته نشود، طی چند سال دیگر با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد و حل این مشکلات با ایجاد رشته‌های جذاب، جذب هیئت علمی، استاد، خوابگاه‌های در خور شأن و…. است.

منطقه نمونه گردشگری چه وضع و حالی دارد، ورودی‌های شهر، پادگان غدیر علی‌رغم پیگیری‌های مستمر اما باز هم حرکت لاک‌پشتی دارد، معادن، کارخانه فولاد، شهرک صنعتی و کتابخانه مرکزی، بیمارستان، آب شرب روستاها و… متأسفانه از پروژه‌هایی است که در زمانی که می‌شد انجام داد، بعضاً به فراموشی سپرده شد و الان هم به بهانه خشکسالی اعتبارات بسیاری از دولتمردان به آن توجهی ندارند. دراین چند ماه گذشته براساس اولویت‌بندی اگر گام ها را محکم برداریم، می‌توانیم به نتایج خوبی برسانیم.
برخی از کارها به نسبت در اولویت یک قرار دارد و بهداشت و درمان اولویت اول مشکلات ماست و در این زمینه در چند ماه گذشته روی این موضوع تمرکز داشته و بیمارستان زیرکوه نیز تاحدودی توانست مشکلات شلوغی بیمارستان قاین و مسیر طولانی از زیرکوه تا قاین را رفع کند. وی افزود: پیگیر ساخت وساز جدید هستیم و در یک ساختمان تجهیزات بیمارستانی و پزشکان متخصص هم مستقر شده‌اند. فلاحتی گفت: بخش توسعه بیمارستان در اولویت بعدی است که با پیگیری‌های انجام شده 1میلیاردو500میلیون تومان برای این بخش به حساب دانشگاه واریز شده است. اختصاص 2دستگاه آمبولانس از سوی وزیر بهداشت به شهرستان نیز در دستور کار است. وی در خصوص بیمارستان دوم قاین اظهارداشت: این بیمارستان هنوز در کمیسیون ماده 215 قرارنگرفته است و فقط مجوز داده شده است، اما مجوز تنها کافی نیست و پیگیر این موضوع نیز هستیم که ماده 215را بگیرد.

در بحث متخصصین مشکل داشتیم و4ماه از سال پزشک متخصص نداشتیم که به‌دلیل برخی از قانون‌ها پزشکان طرح می‌توانستند با احتساب 4ماه از مناطق محروم استفاده کنند وکمتر از 12ماه خدمت کنند و این موضوع با پیگیری‌های وزیر بهداشت نیز حل خواهد شد. از پیگیری‌های دیگری که انجام شد، بحث پخش فوتبال زنده در شهرستان بود که با پیگیری‌های انجام شده این امر به صورت موقت انجام شده است و قول وزیر ارتباطات برای حل دائمی این مشکل داده شده است. گام‌های توسعه‌ای در شهرستان قاینات باید محکم برداشته شود و برای برداشتن این گام محکم، نیاز به پارامتر و ضرورت‌هایی داریم.
بهترین اکسیر وحدت است و نفاق و تفرقه، شکننده ملت‌هاست ،کسی که بر طبل تفرقه و نفاق می‌کوبد، از دام شیطان سخن می‌گوید در صورتی که وحدت تنها راه رسیدن به توسعه است. و در طی چند سال گذشته، ضربات زیادی از این تفرقه‌اندازی خورده‌ایم و دیگر بس است.

وی افزود: این نمایندگی نه منصب است و نه جایگاه و خاک پای شما بودن و باقیات و صالحات گذاشتن هنر است. همدیگر را کمک کنید اگر وحدت ضربه بخورد، شخص نماینده ضربه نمی‌خورم، توسعه شهرستان ضربه می‌خورد. به میدان آمدن همه صاحب منصبان وکسانی که دلسوز شهرستان هستند، از دیگر پارامترهای توسعه شهرستان است و بارها اعلام کرده‌ام که در توسعه قاینات با هیچ‌کدام از نامزدهای انتخاباتی و نمایندگان گذشته اختلافی ندارم و بدون هر شرط و شروطی هرکس می‌تواند برای توسعه قاینات قدمی بردارد و اگر به میدان هم نمی‌آیند، خواهش ما این است که به‌دنبال تفرقه ایجادکردن نیز نباشند.
سومین پارامتر برای توسعه در قاینات نیاز به مدیران توانمند و شایسته داریم. مدیر توانمند مدیری است که برای مردم کار کند و برای رفع مشکلات مردم دلسوزی داشته باشد، نه این‌که بله قربان‌گوی ما باشد. مدیر شایسته و توانمند برای قاینات این‌که اهل ریسک و کار باشد و در این موارد مباحث شخصی مطرح نیست.

قاینات مصمم بر رشد توسعه است و نیازمند توجه مسئولین استانی هستیم. استاندار باید در جمع مردم حضور داشته باشد و مشکلات مردم را از زبان خودشان بشنود. بی‌توجهی به مردم از سوی کسی پذیرفته نیست و بی‌عدالتی در توزیع اعتبارات ظلم به مردم شهرستان است. فلاحتی در خصوص استیضاح وزرا و یا بیان مشکلات موجود به‌صورت شفاف گفت: اگر تذکری در جلسات مجلس از زبان حقیر شنیده می‌شود، در بحث مخالفت و سنگ‌اندازی با برنامه‌های دولت نیست، بلکه دفاع از همه مردم مطرح است و نیاز است که از حق و حقوق همه مردم دفاع شود.,, ,

تاريخ 8 نوامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.