هفته نامه طنین قائنات -> نشان افتخار دولت ژاپن در سال 2016 به دانشمند ایرانی رسید
جدیدترین
تبلیغ در طنیندولت ژاپن در 3 نوامبر 2016 میلادی (13 آبان 1395)، به 96 نفر از اتباع خارجی نشان افتخار اعطا کرد. در این میان دکتر نعمت حسنی، رئیس دانشکده عمران دانشگاه شهید بهشتی موفق به دریافت نشان افتخار «خورشید تابان، انوار زرین به همراه نقش گل» شد.

وی با استفاده از اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک بین ژاپن و ایران به گسترش تبادلات تحقیقاتی دوجانبه و توسعه همکاری‌ها بین شرکت‌های ژاپن و ایران و نیز توسعه تحقیقات مهندسی زلزله در ژاپن پرداخته است و سهم بزرگی در ترویج درک ژاپن در ایران را داراست. دکتر نعمت حسنی در سال 1338 در تهران متولد شد. وی در سال 1373 با استفاده از بورس تحصیلی دولت ژاپن برای ادامه تحصیل به ژاپن سفر کرد. در سال 1374 زمان تحصیل وی در مقطع دکترا در دانشگاه کوبه ژاپن، زمین‌لرزه بزرگ «هانشین» در کوبه رخ داد. علی‌رغم وقوع این زمین‌لرزه بزرگ وی در کوبه ماند و در سال 1376 موفق به دریافت مدرک دکترا از دانشگاه کوبه شد.

وی بعد از عزیمت به ایران، به دعوت دانشگاه کوبه مجدد به ژاپن سفر کرد و به‌عنوان استادیار در دانشگاه کوبه به تدریس پرداخت. در این میان وی به برگزاری کارگاه‌های عملی ژاپن و ایران درخصوص مدیریت بحران و هم‌چنین به توسعه پروژه‌های تحقیقاتی توسط متخصصین ایرانی و شرکت‌های ژاپنی در زمینه مقاوم‌سازی در برابر زلزله و اجرای پروژه‌های مختلف مشترک میان ژاپن و ایران پرداخت و تبادل تحقیقاتی میان ژاپن و ایران را گسترش داد. دکتر حسنی فرهنگ غنی ژاپن را یکی از دلایل پیشرفت اقتصادی ژاپن می‌داند و نتایج تحقیقات خود را با چاپ کتاب «ژاپن چگونه ژاپن شد؟» را در سال 1390 چاپ کرد.,,

تاريخ 8 نوامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.