هفته نامه طنین قائنات -> آیت‌ا… اصفهانی: فراموشی 13 آبان فراموشی هویت و حیثیت انقلاب‌مان است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-30I9 آیت‌ا... اصفهانی: فراموشی 13 آبان فراموشی هویت و حیثیت انقلاب‌مان است

امام جمعه قاین گفت: خدا را شاکریم که ایران اسلامی در اوج قدرت است و این موضوع را دوست و دشمن اعتراف دارند. آیت‌ا… اصفهانی با اشاره به اهمیت استکبارستیزی گفت: هر کشوری که بخواهد پیشرفت کند باید خودش را از زیر بار استکبار بیرون آورد و تا مادامی که کشورهای جهان سوم در اختیار مستکبرین باشند و گوش به فرمان آنان باشند، نه پیشرفت می‌کنند و نه اقتداری به‌دست می‌آورند. امام جمعه قاین افزود: از سال 1357 که انقلاب پیروز شد از همان سال تسلط دشمن بر کشور قطع شد و ملت توانست با اتکای به توان داخلی خود و دانش جوانان غیور پیشرفت قابل چشمگیری به‌دست آورد. وی افزود: دشمن از راه‌های گوناگون برای تسلط بر کشورها به ویژه ایران استفاده می‌کند که یکی از این راه‌ها نفوذ است. نفوذ این است که دشمن بتواند خود را در لباس دوست نشان دهد، دلسوز مردم و انقلاب نشان دهد، و در فرصت مناسب که اطمینان حاصل شد به‌نام انقلاب و به‌عنوان دلسوز انقلاب زخم خود را به مردم بزند.

وی گفت: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها در بیانات راهگشایشان به این موضوع مهم اشاره کرده و مسئولین را به این مسئله مهم راهنمایی کردند باید همه آگاه باشند. وی با اشاره به موضوع نفوذ در زمان مشروطه گفت: شیخ فضل‌ا… نوری یک مجتهد قدرتمند سیاسی از نمایندگان مجلس بود اما کم کم با نفوذ در مجلس اتفاقاتی افتاد که نباید می‌شد و افرادی بر سر قدرت آمدند که لیاقت نداشتند. اینها همه بر اثر آن بود که در آن زمان مردم بصیرت نداشتند. اما در حال حاضر رهبر معظم انقلاب هرگونه اتفاقی را به مردم گوشزد می‌کنند و بصیرت و آگاهی مردم را بالا می‌برند. وی با اشاره به موضوع نفوذ در دانشگاه‌ها بیان داشت: متأسفانه برخی اساتید ما در دانشگاه‌ها طرفدار غرب هستند و در کلاس برخی مطالب غربی را می‌گویند و این در برخی موارد در دانشجویان تأثیرگذار است و باید در این زمینه‌ها توجه ویژه‌ای شود. خطیب جمعه قاین با تأکید بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی 13 آبان، گفت: 13 آبان روز تاریخ‌سازی برای ایران است و ما باید این روز را به یادگار زنده نگه داریم. وی افزود: اگر این اتفاقات سرنوشت‌ساز کشور به فراموشی سپرده شود، در واقع هویت و حیثیت انقلاب‌مان به فراموشی می‌رود. وی تصریح کرد: اگر امروز قدرتی و حرفی برای گفتن در سطح جهان داریم به‌خاطر این جان‌فشانی‌ها بوده است.

امام جمعه قاین با اشاره به القای برخی به این‌که باید با دنیا ارتباط داشت، بیان داشت: بله باید در جامعه جهانی امروز در ارتباط بود اما ارتباطی که به نفع کشور باشد. وی افزود: امام خمینی(ره) در جایی فرموده بودند: برخی کشورها مانند گرگ هستند و رابطه با گرگ هیچ معنایی ندارد. امروز آمریکا و برخی کشورهای حامیانش به مانند گرگ صفتانی هستند که برای ما دشمن محسوب می‌شوند و قطعاً باید رابطه با آن‌هایی که با ما دشمن نیستند پیدا کرد. امام جمعه قاین گفت: امروز مردم با این‌که برخی کشورها بیایند و سفارت بزنند و از آن به‌عنوان جاسوس‌خانه استفاده کنند و با این عنوان ارتباط داشته باشند مخالف هستند و این به ضرر کشور است.

آیت‌ا… اصفهانی گفت: امسال مردم قطعاً با حضور پرشورتری در راهپیمایی 13 آبان نشان خواهند داد که در مبارزه با استکبار جهانی به ویژه آمریکا بیشتر از گذشته مصمم هستند و در این راه گوش به فرمان رهبری گران‌قدر از هیچ کوشش و تلاشی دست برنخواهند داشت.,, ,

تاريخ 3 نوامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.