هفته نامه طنین قائنات -> جوابیه هیئت فرهنگی مذهبی علمدار قاین کاش در کنار نقدها خوبی‌ها هم بیان می‌شد
جدیدترین
تبلیغ در طنینامام صادق(ع) فرمودند: محبوب‌ترین برادرانم کسانی هستند که عیوبم را به من اهدا کنند.
انسان‌ها چون معصوم نیستند، ممکن است مدام در معرض آسیب و خطا باشند. یکی از راه‌های حفظ انسان از لغزش، همین محبت مدنی (امربه معروف و نهی از منکر) است ولی اگر همین تذکر در جمع و حضور دیگران باشد گاه ممکن است تخریب یا تحقیر قلمداد گردد. مطلع شدیم در هفته‌نامه طنین قاینات تاریخ 5 آبان ماه 1395 در مطلب، نقدی بر تبلیغات عاشورایی، بر تبلیغات یکی از هیئت‌های فعال و پرتلاش سطح شهر نقدی واردشده که نقدهایی بر این نقد وارد است که در قالب چند نکته عرض می‌گردد. -1 تشکر فراوان از دقت و توجه نویسنده به تبلیغات سطح شهر. -2 تذکر و امربه معروف بهتر است در خلوت باشد، نه در نشریات و رسانه. شاید نویسنده مدعی شود چون تبلیغات علنی و عمومی بوده ما هم علنی نقد کردیم.
جواب: حرمت مؤمن از کعبه بالاتر است، لذا شایسته این استاد دانشگاه بود که یک شب در جمع اعضاء هیئت حاضر می‌شد، هم از نزدیک با این جوانان انقلابی آشنا می‌شد و هم از ادب نقد و تذکر در پای منبر هیئت آگاه می‌شد و هم در خلوت و خالصانه نقدشان را ارائه می‌دادند.
-1 ماجرای کوبیدن سر توسط حضرت زینب(س) بر محمل را علامه مجلسی به نقل از ناسخ‌التواریخ، منتخب طراحی و نورالحسین از مسلم جصاص در دروازه کوفه نقل کرده است. اگرچه امروز به‌خاطر اسلام‌هراسی مجوزی بر این کار و قمه‌زنی نمی‌بینیم، ولی اصل قضیه و شعر را علامه مجلسی تأیید می‌کنند. -2 انصاف و عدالت اقتضا می‌کند در کنار نقد دوم ایشان به کلام مرادشان رئیس‌جمهور آقای روحانی توجه می‌کرد که گفت : امام حسین(ع) در کربلا مذاکره کرد. مذاکره فقط برای انسان‌های دربند و نوکر و ضعیف هست که برای رهایی و آزادی از یک مشکل مذاکره می‌کنند و لذا (هیهات مناالذله) امام، بیانگرآزادی و حریت امام هست نه ضعف و زبونی و نیازمند مذاکره با دشمن.
-3 نوکری امام حسین(ع) برابر با آزادی از همه جا هست، لذا قرآن ما را به چنین نوکری امر کرده (اطیعواا… واطیعواالرسول و اولی‌الامر منکم)کسانی که نوکر امام حسین(ع) نیستند نوکر طاغوتند، نوکر ابن‌زیاد و آمریکا و غرب‌اند. -4 کاش در کنار نقدهای غیروارد بخشی ازخوبی‌های این دوستان هم بیان می‌شد، تا اطمینان از دلسوزی نقاد نه تخریب و تضعیف حاصل می‌شد.
هیئت فرهنگی مذهبی علمدار قائن,,

تاريخ 3 نوامبر 2016      
تعداد بازدید        1. Ebram :

    درود بر هیعت علمدار

منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.