هفته نامه طنین قائنات -> 10 کاری که در یک رابطه سالم هیچ‌گاه نباید انجام دهید
جدیدترین
تبلیغ در طنیندر بخش اول به 10 اقدام مهم برای داشتن یک رابطه سالم اشاره شد، اکنون به 10 اقدام دیگر که برای داشتن یک زندگی مشترک موفق باید رعایت کنیم اشاره می‌کنیم:

– قدردانی یکی از بخش‌های ضروری برای داشتن یک رابطه سالم است. بر ویژگی‌های مثبت یار عاطفی خود و جنبه‌های قوی رابطه خود با وی متمرکز شوید نه معایب. ابراز قدردانی نه تنها باعث احترام بیشتر یار عاطفیتان نسبت به شما می‌شود بلکه باعث عمیق‌ترشدن رابطه صمیمیانه میان شما می‌شود.

– همه افراد اتفاقات مهم مانند روز تولد و سالگردها را به یاد دارند اما زوج‌هایی که رابطه سالم‌تری با هم دارند به دنبال راه‌های کوچکی برای جشن گرفتن اتفاقات روزمره هستند، اتفاقاتی مانند برداشتن یک گام مثبت در محل کار و یا تصمیم‌گرفتن برای بچه‌دار شدن.

– وقتی که با یار عاطفی خود وارد چالش می‌شوید و یا درگیری لفظی میان شما به وجود می‌آید بسیار مهم است که بر ویژگی‌های مثبت طرف مقابل‌تان متمرکز شوید و به نقاط ضعف وی فکر نکنید.

– رابطه سالم شامل حمایت و پذیرش یار عاطفیتان همان‌گونه که هست، آن هم بدون قضاوت. انتقاد، تحقیر و یا تلاش برای تغییردادن در رابطه سالم جایی ندارد.

– احترام، یکی از بخش‌های ضروری برای داشتن یک رابطه سالم است. یک رابطه سالم بدون احترام همانند یک درخت سیب بدون سیب است.

– سازگاری یکی دیگر از بخش‌های مهم در رابطه است، چرا که نشان می‌دهد که شما به احساسات و خواسته‌های طرف مقابلتان احترام می‌گذارید، سازش به طرف مقابل شما این تضمین را می‌دهد که برای شما فردی باارزش است و رابطه شما یک طرفه نیست.

– خواندن افکار ذهن طرف مقابل تنها یک افسانه است، شما نمی‌توانید ذهن طرف مقابل‌تان را بخوانید و او هم همین‌طور. مهم نیست که چقدر شما را دوست دارد و یا چقدر همدیگر را می‌شناسید، آن‌چه که می‌خواهید بگویید را به زبان بیاورید و حدس و گمان برای خودتان ایجاد نکنید.

– بزرگترین قاتل یک رابطه تحقیرکردن است.

– اجازه ندهید خشم و رنجش درون شما رشد کند، با آن‌ها رو به رو شوید، قرارگرفتن در یک رابطه عاطفی به معنای داشتن مقدار زیادی بحث‌های سخت در طول زمان است. یاد بگیریم که با شیوه سالم وارد بحث‌های سخت شویم.

– با شریک زندگیتان درباره این‌که چگونه می‌توانید با یکدیگر گفتگو کنید بدون این‌که یکدیگر را ناراحت کنید صحبت کنید.,,

تاريخ 26 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.