هفته نامه طنین قائنات -> جلسه مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های قاین
جدیدترین
تبلیغ در طنینمسئول بسیج دانشجویی استان، در جلسه هم‌اندیشی مسئولین بسیج دانشجویی دانشگاه‌های قاین، گفت: بسیج دانشجویی در همه عرصه‌ها می‌تواند وارد شود و برنامه داشته باشد. وی عملیاتی‌نمودن مطالبات رهبری، حضور فعال  دانشجویان  در میادین بین‌المللی و شبکه‌سازی را از اهم برنامه‌های مهم در عرصه دانشجویی دانست و گفت: تمام نیازهای یک دانشجو در برنامه‌های بسیج دیده شده است. قاسمی گفت: اردوهای جهادی، نشست‌های بصیرتی، برگزاری مراسم هیئت‌ها و … همه برای خودسازی خود فرد است. قاسمی گفت: دانشجویان مدیران آینده کشور هستند و باید از همین دوران دانشجویی تجربیات را کسب کنند. وی گفت: بسیج دانشجویی با برگزاری برنامه‌هایی ازجمله یادواره‌های شهدا، راهیان نور، اردوهای جهادی، طرح ولایت و دوره‌های آموزشی  می‌تواند رسالت بسیج دانشجویی را به خوبی انجام دهد.

مسئول مجمع عالی بسیج شهرستان قاین و مسئول بسیج اساتید دانشگاه بزرگمهر قاین در این جلسه، گفت: تمام اقشار بسیج در مجمع عالی بسیج جمع می‌شود و آن‌چه که در مجمع عالی بسیج جای خالی آن به شدت احساس می‌شود بسیج دانشجویی است. وی افزود: از طرف هیئت رئیسه مجمع عالی بسیج از تمام دانشجویان متعهد و خوش‌فکر و ارزشی می‌خواهیم  که از طریق معاونت اقشار  زمینه حضورشان در کارگروه‌های مجمع عالی بسیج فراهم شود. وی بیان داشت: دانشگاه‌ها مبداء تحولات است و یکی از ارکان اصلی تحول دانشجو است.

دکتر عبدالرزاق خطاب به دانشجویان بسیجی گفت: اگر یک بسیجی سه شاخصه پیشتازی در حوزه علمی، تزکیه نفس و مطالبه‌گری را نداشته باشد حتی اگر کارت فعال بسیجی را هم داشته باشد، بسیجی نیست. وی افزود: در حوزه علمی اگر دانشجوی علمی نباشید، در حوزه علمی حرفی برای گفتن ندارید خود را بسیجی ندانید. وقتی تزکیه نفس نباشد، جانباز صفین هم که باشی و در رکاب مولا علی(ع) در صفین شمشیر زده باشی تا پای شهادت رفته باشی و قاری و مفسر قرآن هم مثلاً باشی ظهر عاشورا سر از حسین بن علی جدا می‌کنی و اگر تزکیه نفس داشته باشی می‌توانید وارد حوزه بصیرت شوید و یک بسیجی ولایی بصیر باشید. مطالبه‌گری داشته باشید و نسبت به مباحث اطراف بی‌تفاوت نباشید. عبدالرزاق گفت: اگر تزکیه نفس داشته باشید و مطالبه‌گر باشید و در حوزه علمی سرآمد باشید، آنگاه بسیجی واقعی هستید. در پایان کارگروه‌های تخصصی برای اعضای شورای پایگاه‌های بسیج دانشجویی برگزار و اعضای شورای پایگاه‌ها نسبت به وظایف خود توجیه شدند. در این جلسه از زحمات شفیعی به‌عنوان فرمانده پایگاه بسیج دانشجویی دانشگاه بزرگمهر تقدیر و هاشمی به‌عنوان سرپرست جدید بسیج دانشجویی دانشگاه بزرگمهر انتخاب شد. هم‌چنین در این جلسه نظام‌پور به‌عنوان فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه پیام‌نور و محمد حسین‌خو به‌عنوان فرمانده بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد قاین معرفی شدند.
در این نشست هم‌اندیشی دانشجویان دانشگاه‌های بزرگمهر، پیام‌نور، آزاد و دانشکده پرستاری و مامایی قاین حضور داشتند.,, , ,

تاريخ 26 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.