هفته نامه طنین قائنات -> قتل عام انقلابی گنجشک‌ها به دستور مائو !
جدیدترین
تبلیغ در طنینمائو رهبر انقلاب چین که خود را پیرو اندیشه مارکس و لنین و استالین می‌دانست، «موش، پشه و مگس» را به‌عنوان دشمنان خلق چین معرفی کرد و خواهان نابودی آن‌ها شد. حوزه‌های حزبی گزارش دادند که گنجشک‌ها بخش زیادی از محصولات کشاورزی را می‌خورند. مائو فرمان قتل عام گنجشک‌ها را صادر کرد و از مردم خواست که به‌عنوان وظیفه انقلابی گنجشک‌ها را نابود کنند.

معلمان در مدرسه گنجشک‌ها را عامل گرسنگی و کمبود موادغذایی اعلام می‌کردند . دانش‌آموزان مدارس و نظامیان نقش مهمی در این جنبش ایفا کردند. هر دانش‌آموز روزانه با تیرکمان تعداد معینی گنجشک را شکار می‌کرد. بچه‌ها لانه‌های گنجشک‌ها را ویران و تخم‌های آن‌ها را از بین می‌بردند. نظامیان با زدن شیپور و طبل مانع نشستن گنجشک‌ها روی شاخه درختان می‌شدند. گنجشک‌ها روی هوا در اثر خستگی هلاک می‌شدند و سقوط می‌کردند. دانش‌آموزان لاشه گنجشک‌ها را به نخ می‌کشیدند و تحویل مقامات حزبی می‌دادند و جایزه می‌گرفتند. تقریباً تمام  گنجشک‌ها در چند ماه قتل عام شدند و لاشه‌های آن‌ها با کامیون به حوزه‌های حزبی منتقل و پس از شمارش به دبیرخانه حزب در پکن گزارش می‌شد. اما داستان مطابق تئوری انقلابی صدر مائو پیش نرفت! ناگهان سروکله ملخ‌ها در مزارع پیدا شد.

در غیبت گنجشک‌ها تعادل اکوسیستم خورد و جمعیت ملخ‌ها و دیگر آفات نباتی به‌صورت انفجاری افزایش یافته بود!  معلوم شد که گنجشک‌ها فقط از دانه غلات تغذیه نمی‌کردند بلکه حشراتی مانند ملخ‌ها را هم می‌خوردند. تولید محصولات کشاورزی به شدت پایین آمد و میلیون‌ها نفر بر اثر گرسنگی مردند. از بالا دستور آمد که گنجشک‌ها را نکشید، اما دیگر گنجشکی باقی نمانده بود!  مائو به اشتباه خود اعتراف نکرد.  اما تا چند سال یکی از واردات چین از شوروی گنجشک زنده بود تا دوباره تعادل را به طبیعت برگردانند و جمعیت حشرات را با افزایش تعداد گنجشک‌ها کنترل کنند.  دخالت دولت‌ها در اقتصاد ، فرهنگ و جامعه چیزی شبیه جنبش گنجشک‌کشی در چین است. کمونیست‌ها اراده‌گرا بودند. آن‌ها با نیات خوب، بزرگترین جنایات تاریخ را مرتکب شدند. مائو که تحصیلاتی در حد دیپلم متوسطه داشت ، می‌خواست جامعه عقب مانده و فقر چین را با دستورالعمل‌های انقلابی به سرعت صنعتی و مرفه کند و تبعیض و نابرابری را بر اندازد. اما اقدامات او چون اراده گریانه و برخلاف منطق تغییرات اجتماعی بود، تعادل جامعه را به هم زد و نتایج معکوس به‌بار آورد و میلیون‌ها انسان مثل موش آزمایشگاهی قربانی شدند.,,

تاريخ 26 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.