هفته نامه طنین قائنات -> بخشدارمرکزی قاینات خواستار شد توجه به صنایع تبدیلی، دستی و گردشگری در روستاها
جدیدترین
تبلیغ در طنینبخشدار مرکزی قاینات در نشست دوره‌ای بخشداران خراسان جنوبی که با حضور استاندار، برخی از مدیران کل ستادی استانداری، بخشداران استان در استانداری برگزار گردید؛ شرکت نمود.

در این نشست بخشدار مرکزی قاینات به نمایندگی از بخشداران استان در سخنان مشروحی، گزارشی از اقدامات صورت گرفته و مشکلات را به استاندار و مدیران کل ستادی استانداری بیان نمود. مهندس بیکی نگاه توسعه‌ای دولت به موضوع توسعه پایدار روستایی را منجر به اقدامات و فعالیت‌های بسیار خوبی در جهت توسعه همه جانبه و ماندگاری روستاییان دانست. و با برشمردن فعالیت‌های صورت گرفته از قبیل: ترزیق اعتبارات به دهیاری‌ها، تخصیص تسهیلات کم بهره اشتغال‌زایی، اعتبارات اصلاح روش‌های آبیاری و مدیریت منابع آب، اعتبارات طرح هادی، طرح تحول سلامت، طرح‌های آبرسانی، گازرسانی، برق‌رسانی و …. افزود: به دلیل خشکسالی‌های مستمر، فشار بر روستاییان بیشتر شده و برخی از این اقدامات کمتر دیده شود.

وی بر توجه به صنایع جایگزین مانند: صنایع تبدیلی، صنایع‌دستی، گردشگری و ارائه تسهیلات ارزان قیمت و بسته‌های تشویقی به کشاورزان تأکید کرد و گفت: بحران آب شرب روستایی نیازمند اعتبارات است، عدم استقبال مردم از طرح‌های مشارکتی به‌دلیل عدم توانایی آنان است، همچنین اعتراضات به ملی‌شدن منابع بسیار زیاد است که نیازمند مساعدت با مردم می‌باشد. بخشدار مرکزی قاینات پیشنهاداتی در موارد مختلف برای تسهیل در مسائل و هم‌چنین راه‌های افزایش درآمد دهیاری‌ها را به استاندار ارائه نمود که وی قول پیگیری موضوعات را داد. در پایان، بخشدار مرکزی قاینات به‌عنوان دبیر نشست و نماینده بخشداران برای پیگیری و انتقال موضوعات مختلف کاری انتخاب شد.,,

تاريخ 26 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.