هفته نامه طنین قائنات -> تحقق666شغل از سهم تعهد اشتغال قاین درسال جاری
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-3SMV تحقق666شغل از سهم تعهد اشتغال قاین درسال جاری

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی قاین در سومین جلسه کمیته اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان، گفت: شهرستان قاین سال گذشته از اعتبارات مشاغل خانگی که 1میلیارد و 11میلیون تومان بوده است، با 62 درصد جذب اعتبارات در رتبه 4 استانی قرار گرفته است. وی افزود: نهادهای حمایتی حدود 7 میلیارد تومان اعتبار داشته‌اند که 67 درصد اعتبارات به دستگاه‌های حمایتی پرداخت شد. زنگنه گفت: امسال صندوق کارآفرینی امید قاین با پرداخت 100درصدی اعتبارات به متقاضیان، رتبه اول استان را کسب نمود.
امسال نیز از 10میلیارد تومان اعتبارات استانی  13 درصد آن  به صندوق کارآفرینی و امید قاین اختصاص یافته است و 1میلیارد و 337 میلیون تومان اعتبار داریم و محدودیت پرداخت تسهیلات وجود ندارد. زنگنه افزود: کمیته امداد با اعتبار 2 میلیارد و 10 میلیون تومان و بهزیستی شهرستان با 795 میلیون تومان اعتبار توانستند در سال جاری دومین میزان تخصیص اعتبار دستگاه‌های حمایتی استان را به خود اختصاص دهند. وی گفت: در مجموع 4 میلیارد و 142میلیون تومان، امسال سهم اعتبارات اشتغال‌زایی شهرستان قاین است.

وی در ادامه با اشاره به سهمیه تعهد اشتغال شهرستان در سال 95، گفت: امسال 1073تعهد اشتغال سهم شهرستان قاین است که نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش داشته است. به گفته وی تاکنون 666 اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی در این سامانه به ثبت رسیده است. وی در ادامه با اشاره به وضعیت آمار بیکاری، گفت: باتوجه به آمار مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در سال جاری افزایش داشته است و آمار بیکاری شهرستان قاین از 9/5 درصد به 10/5 درصد رسیده است که یکی از دلایل آن عدم تخصیص اعتبارات اشتغال‌زایی در 6 ماهه اول سال است که خوشبختانه اعتبارات اشتغال‌زایی هم‌اکنون ابلاغ شده است و متقاضیان می‌توانند جهت دریافت وام‌های خوداشتغالی به بانک‌های عامل مراجعه کنند. وی از همه مدیران بانک‌ها خواست تا با متقاضیان دریافت وام نهایت همکاری را داشته باشند.,, ,

تاريخ 26 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.