هفته نامه طنین قائنات -> آیا دانشگاه یا دانشکده علوم پزشکی نسخه شفابخش مشکلات بهداشت و درمان قاینات است؟
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی
چندین سال است که هر زمان بحث حل مشکلات بهداشت و درمان قاینات به بحث روز و داغ شهرستان تبدیل می‌شود، یکی از مباحثی که در این زمینه مطرح می‌گردد و به‌عنوان راه‌حل قطعی و نهایی تمام این مشکلات مطرح می‌شود، بحث تأسیس و راه‌اندازی دانشگاه و یا دانشکده علوم پزشکی در قاینات است و تلاش مسئولین و مدیران مختلف در قاینات نیز در سال‌های اخیر در این زمینه متمرکز بوده است.

در نگاه اول باتوجه به دلایل و مواردی که در این زمینه مطرح می‌شود که همگی نیز منطقی است، باید اذعان کرد که راه‌حل این مشکلات به واقع نیز همین است. ولی آیا به‌راستی تنها راه‌حل مشکلات بهداشت و درمان همین است؟ باید گفت: قطعاً تأسیس دانشکده یا دانشگاه علوم پزشکی راه‌حل و شرط لازم برای این مشکلات است، اما راه‌حل کافی در کنار آن اتحاد، هماهنگی، انسجام همه آحاد جامعه، اعم از مردم و مسئولین است و این‌که همه بپذیریم، که در این زمینه مسئولیتی داریم که باید بدان عمل کنیم. بی‌شک بدون وجود این اتحاد و هماهنگی حتی با تأسیس دانشگاه علوم پزشکی نیز باز هم دچار مشکلات و گرفتاری‌ها در این زمینه خواهیم بود. همه به یاد داریم که سال‌ها چشم انتظار تأسیس دانشگاه دولتی در قاین بودیم و از آرزوهای دیرین مردم قاینات همین امر بود، ولی وقتی که این امر محقق و مجوز تأسیس دانشگاه بزرگمهر اخذ شد، به‌جای بهره‌گیری از این فرصت طلایی درگیر مباحث و مسائل و حاشیه‌هایی شدیم که قصد بیان مجدد آن را ندارم، چون همه کم و بیش از آن آگاه هستیم، اما نیک می‌دانیم که تمامی این موارد نتیجه‌ای جز اختلاف و درگیری و… به همراه نداشت.

اکنون نیز اگر قرار است در مورد تأسیس دانشکده علوم پزشکی در به همان پاشنه قبل، مطابق آن‌چه در مورد دانشگاه بزرگمهر گذشت، بچرخد، از هم اکنون سرانجام کار مشخص است.
از این‌رو پیش شرط حل مشکلات بهداشت و درمان قاینات همان اتحاد و هماهنگی مردم و مسئولین و احساس وظیفه جمعی و همگانی در این رابطه است. ضمن آن‌که باید بدانیم حتی برای اخذ مجوز و تأسیس دانشکده پرستاری باتوجه به فرآیند نسبتاً پیچیده‌ای که دارد، وجود این اتحاد امری لازم است.,,

تاريخ 20 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.