هفته نامه طنین قائنات -> چگونـه بـا بچه‌ها دربـاره خداونـد صحبـت کنیـم؟
جدیدترین
تبلیغ در طنینسیما دادور روانشناس کودک، درباره تصور کودکان از خدا اظهار داشت: شناخت و درک کودکان از خداوند باتوجه به شرایط سنی و رشد عقلی آن‌ها متفاوت است، در این زمینه نوع برخورد والدین و نحوه پاسخگویی آن‌ها به سؤالات ذهنی کودک و دادن اطلاعات درست و متناسب با سن کودک نیز بسیار مهم است.

وی ادامه داد: در این باب، والدین باید متناسب با سطح فهم و درک کودک عمل کنند، به‌عنوان مثال نمی‌توان برای یک کودک 5 ساله از فلسفه صحبت کرد، بلکه باید با آوردن مثال‌ها و داستان‌های ملموس، ذهن فرزندان‌مان را آماده دریافت و درک مفهوم درستی از خداوند کنیم. دادور افزود: شمردن نعمت‌هایی که خداوند به انسان داده مثل خوراکی‌های خوشمزه، دوستان خوب، لباس و والدین مهربان می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد. کمک‌گرفتن از شعر و خواندن اشعار و متن‌های زیبا درباره مهربانی خداوند نیز می‌تواند برای بچه‌ها جذاب باشد.

وی در پایان گفت: در این خصوص باید به رشد فکری و سن کودک نیز توجه کرد. یک کودک 3 ساله خداوند را مثل انسان تصور می‌کند، اما از سن 6 سالگی به بعد می‌تواند مفاهیم انتزاعی را نیز درک کند و تصورات صحیح‌تری از خداوند در ذهنش شکل بگیرد.,,

تاريخ 20 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.