هفته نامه طنین قائنات -> هفته پر خبر دانشگاه بزرگمهر از بحث اهـدای زمین برای استخدام تا برگزاری نشست مشورتی توسعه دانشگاه
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-SPTY هفته پر خبر دانشگاه بزرگمهر  از بحث اهـدای زمین برای استخدام تا برگزاری نشست مشورتی توسعه دانشگاه

استخدام به شرط اهدای زمین!
رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین اعلام کرده است: هرکس یک هکتار زمین چسبیده به دانشگاه بزرگمهر اهدا کند، متقابلاً 1 نفر از اعضای خانواده در دانشگاه مشغول به‌کار می‌شوند. در پی شنیدن خبری مبنی بر این‌که دانشگاه بزرگمهر قاین در پی اهدای زمین به دانشگاه، نیرو استخدام می‌کند به سراغ ریاست دانشگاه بزرگمهر قاین رفتیم و این موضوع را جویا شدیم. دکتر شفیعی‌میم با تأیید این موضوع، گفت: حدود یک هفته قبل جلسه‌ای با حضور شورای تأمین و شورای ترافیک شهرستان مبنی بر بسته‌شدن جاده سمت خوابگاه دانشجویی دانشگاه و بازکردن مسیر تردد از پشت خوابگاه، خواستار واگذاری زمین پشت دانشگاه برای بازگشایی جاده شدیم و باتوجه به این‌که زمین متعلق به یکی از اعضای شورای شهر بود، لذا وی با واگذاری زمین جهت بازگشایی این جاده به شرط به کارگیری خواهر خود در دانشگاه موافقت کرد.

وی افزود: نامبرده تقاضای جذب به‌صورت پیمانی را داشت که این موضوع را قبول نکرده و به‌صورت شرکتی موافقت شد، که خواهر ایشان در دانشگاه مشغول به فعالیت شوند. رئیس دانشگاه بزرگمهر قاین با اعلام این موضوع که بسته‌شدن جاده روبه روی خوابگاه برای ما ارزش حیاتی دارد، گفت: این موضوع را نیز قبول کرده‌ایم و همین‌جا اعلام می‌کنم هرکس از همشهریان عزیز قاین 1 هکتار زمین چسبیده به دانشگاه اهدا کند، به محض این‌که توافقنامه در محضر زده شود و کارهای انتقال سند انجام شود، 1 نفر از اعضای خانواده به شرط داشتن حداقل لیسانس در دانشگاه به‌صورت شرکتی به‌کارگیری خواهد شد.

نشست مشورتی بررسی راهکارهای توسعه دانشگاه بزرگمهر:
فرماندار قاینات در نشست مشورتی صاحبان اندیشه که به منظور بررسی راهکارهای توسعه دانشگاه بزرگمهر قاینات در محل این دانشگاه برگزار شد؛ با تشکر از برگزارکنندگان این نشست؛ اظهار داشت: ما در شهرستان قاینات نخبگان، متخصصین و افراد تأثیرگذار بسیار زیادی داریم که در سایر نقاط کشور و برخی هم در خارج از کشور در زمینه‌های مختلف فعالیت می‌کنند.

دکتر کهن‌ترابی تصریح کرد: در شرایط کنونی همه نخبگان و فرهیختگان بایستی با فرهنگ‌سازی و انسجام درونی و در مقام حرف و عمل به دنبال توسعه همه جانبه شهرستان باشند، زیرا در خیلی از مواقع افراد در مقام حرف ادعای خدمت می‌کنند، ولی در عمل تغییری متوجه شهرستان نمی‌شود. وی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی به جهت توسعه همه جانبه شهرستان باید یک پیوند و انسجامی بین نخبگان ابزاری و نخبگان فکری به‌وجود آید و هم‌چنین بایستی آسیب‌شناسی شود که چرا خیلی از نخبگان، فرهیختگان و متخصصین شهرستان، کمتر دوست دارند در این شهرستان خدمت نمایند. ایشان اشاره به مشکلات درمانی شهرستان کرد و افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلاتی که عموم مردم در سطح شهرستان با آن مواجه هستند؛ بحث پزشک متخصص است.

لذا ما بارها اعلام نموده و از آنان دعوت کرده‌ایم که برای رفع مشکلات درمانی شهروندان حداقل در ماه چند روزی در این شهرستان خدمت نمایند که تاکنون چندان موفق نبوده‌ایم؛ زیرا از سوی آنان اعلام آمادگی نشده است. فرماندار در پایان خطاب به همه صاحبان فکر و اندیشه، تأکید نمود: برای برون‌رفت از شرایط فعلی شهرستان و قایناتی آباد و توسعه‌یافته، همه بایستی با انسجام، بسترسازی لازم برای جذب نخبگان، فرهیختگان و متخصصین فراهم نماییم. در این نشست هر یک از صاحبان اندیشه به بیان دیدگاه‌ها، نظرات و پیشنهادات خود مبنی بر توسعه دانشگاه بزرگمهر قاینات پرداختند.,, ,

تاريخ 20 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.