هفته نامه طنین قائنات -> به همت بیناد15 خرداد صورت گرفت: کلنگ‌زنی احداث خوابگاه دانشجویی دانشکده پرستاری
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-CXCQ به همت بیناد15 خرداد صورت گرفت: کلنگ‌زنی احداث خوابگاه دانشجویی دانشکده پرستاری

در مراسمی با حضور حجت‌الاسلام مهاجری نماینده بنیاد 15 خرداد و رئیس‌جمهور، آیت‌ا… اصفهانی امام جمعه و دکتر کهن‌ترابی فرماندار قاینات، دکتر قائمی ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان، مسئولین شبکه بهداشت و درمان و دانشکده پرستاری و مجتمع عالی سلامت و جمعی از مدیران استانی و شهرستان، کلنگ احداث خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشکده پرستاری در محل فعلی این دانشکده (بیمارستان قدیم) به زمین زده شد. پیش از مراسم کلنگ‌زنی مراسمی با حضور مسئولین در شبکه بهداشت و درمان قاین برگزار شد.

دکتر قائمی: اتمام پروژه در کوتاه‌ترین زمان در صورت همدلی مسئولین قاینات.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در ابتدای این مراسم با اشاره به سابقه پیگیری احداث این خوابگاه و تشکر از آیت‌ا… صانعی مسئول بنیاد 15 خرداد و مجموعه مسئولین این بنیاد که تمام هزینه‌های ساخت این خوابگاه را تقبل کرده‌اند و نیز پیگیری‌های دکتر دستجردی معاون دانشجویی این دانشگاه، گفت: به دلیل مشکلات و مسائل دانشجویان قاین تصمیم گرفتیم این خوابگاه در قاین احداث شود که تمام بودجه آن فراهم است و فقط همدلی و کمک مسئولین قاینات را می‌طلبد که در ساخت آن دچار چالش نشویم و در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسد.

فرماندار: آماده همه نوع همکاری هستیم.
فرماندار قاینات نیز در سخنانی در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه بهداشت و درمان قاینات و این‌که وجود محرومیت به‌ویژه در بخش بهداشت و درمان زیبنده نیست و تشکر از آیت‌ا… صانعی و نیز دکتر قائمی گفت: مباحث بهداشتی و درمانی از مباحث اساسی و مشکلات مهم مردم است و به همین جهت آماده همه نوع همکاری، در هر زمینه‌ای و به هر نحو ممکن هستیم. کهن‌ترابی خواستار پیگیری در زمینه احداث دانشکده علوم پزشکی به‌عنوان زیرساخت و راه حل قطعی حل مشکلات بهداشت و درمان قاینات گردید.

آیت‌ا… اصفهانی: لزوم تأسیس دانشکده علوم پزشکی برای رفع مشکل بهداشت و درمان قاینات.
امام جمعه قاین نیز در این جلسه با اشاره به جان‌فشانی‌های مردم قاین در انقلاب و صحنه‌های مختلف دفاع از نظام و لزوم توجه برای رفع محرومیت از قاینات، گفت: در زمان سفر وزیر بهداشت و درمان، از وزیر تقاضای ایجاد دانشگاه یا دانشکده پرستاری را نمودم و به وزیر هم گفتم که از طرف مردم قاین قول همه نوع کمک و همکاری را می‌دهم و برای رفع مشکلات بهداشت و درمان قاینات، تأسیس دانشکده علوم پزشکی ضروری است.

حجت‌الاسلام مهاجری: بودجه فراهم است، مسئولین همت کنند.
نماینده بنیاد 15 خرداد و رئیس‌جمهور که برای کلنگ‌زنی این خوابگاه دانشجویی دخترانه به قاین سفر نموده بود، در ابتدای سخنان خویش با اشاره به اهمیت ایمان و علم در کنار هم و این‌که این‌ها دو بال انسان مؤمن برای تعالی است، گفت: در کشور در زمینه‌های مختلف علمی ازجمله: هسته‌ای، پزشکی، نانو، صنایع دفاعی و … پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌ایم و این‌ها همه در کنار امنیتی که داریم که در منطقه بی‌نظیر است، به برکت انقلاب، نظام، امام خمینی(ره)، رهبری و ایمان و همت مردم است. وی با اشاره به رویکرد این نهاد در زمینه توجه به توسعه مدارس و دانشگاه‌ها که مطابق با توصیه‌ها و آموزه‌های دینی است، افزود: علت توجه به احداث خوابگاه‌های دخترانه را فراهم‌نمودن فضا و محیط امن و بدون دغدغه برای دختران و نیز خانواده‌های آنان برای تحصیل با‌ آرامش ذکر کرد و گفت: اکنون نیز خدمات بسیاری در این زمینه‌ها ارائه می‌گردد، اما باید این امر مطلوب‌تر گردد. ضمن این‌که نظام ما با سایر نظام‌ها فرق دارد و خدمات آن باید متمایز باشد. حجت‌الاسلام مهاجری افزود: بابت این خدمات منتی نداریم همه این‌ها از برکات نظام و امام خمینی(ره) است، وی تصریح کرد: باید یاد امام خمینی(ره) را زنده نگه داریم و نگذاریم یاد ایشان فراموش شود. وی در پایان گفت: بودجه احداث خوابگاه فراهم است فقط مسئولین باید همت کنند و همراهی داشته باشند.
شایان ذکر است این خوابگاه، چهارمین خوابگاه دانشجویی دخترانه است که توسط بنیاد 15 خرداد احداث می‌شود که کل هزینه ساخت آن توسط این بنیاد تأمین و پرداخت خواهد شد. این واحد رفاهی با زیربنای سه هزار و 255 مترمربع در سه طبقه و با ظرفیت 152 نفر ساخته می‌شود.,, , , ,

تاريخ 20 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.