هفته نامه طنین قائنات -> ریاض از عهده توان نظامی تهران بر نمی‌آید
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-ZJQF ریاض از عهده توان نظامی تهران بر نمی‌آید
نماینده قاینات و زیرکوه در مجلس گفت: تحرکات نظامی عربستان در خلیج فارس منشأ جدی ندارد، بلکه از سوی شریک آمریکایی و اسرائیلی تحریک به اقداماتی علیه ایران می شود. فلاحتی افزود: بعد از این‌که جبهه مقاومت در کشورهای خارمیانه توانست در مقابل جنگ‌افروزی عربستان پیروز شود و تا حدودی آل سعود را مهار کند، عربستان دست به اقدامات جدی‌تر زد و زمانی که موضع شفاف ایران مشخص شد، تلاش کرد علیه جمهوری اسلامی اقداماتی داشته باشد. وی افزود: موضع‌گیری‌های مقامات عربستان پس از فاجعه منا تندتر شد. وی گفت: رزمایش اخیر عربستان در خلیج فارس نشان می‌دهد که آن‌ها از موضع‌گیری به تهدیدهای نظامی و بچه‌گانه ورود کرده‌اند و تلاش دارند تحرکات نظامی در خلیج فارس داشته باشند. البته نیروی سپاه پاسداران مقتدرانه و قوی به موضوع ورود کرد. فلاحتی با بیان این‌که سپاه با عربستان همانند آمریکا در خلیج فارس برخورد کرد، افزود: رزمایش و تهدیدهای نظامی علیه ایران نتیجه‌ای نخواهد داشت، چرا که عربستان از عهده رویارویی با جمهوری اسلامی برنمی‌آید.

جمهوری اسلامی تعیین‌کننده نحوه فروش آب سنگین

فلاحتی با اشاره به نهایی‌شدن فروش آب سنگین به روسیه، گفت: فروش آب سنگین به کشورهای دیگر غیر از روسیه نیز مانعی ندارد و ایران می‌تواند با هر کشور دیگری وارد مذاکره شده و این محصول استراتژیک را بفروشد و طبق برجام گروه مذاکره‌کننده نیز نمی‌تواند در این زمینه نظر داشته باشد. وی تصریح کرد: شیوه فروش آب سنگین را کشور ما تعیین می‌کند، برای مثال نحوه تحویل آب سنگین، دریافت پول یا خدمات و کالا به‌جای پول و حتی واحد پول دریافتی را نیز جمهوری اسلامی تعیین می‌کند. وی گفت: باتوجه به روابط حسنه‌ای که میان دو طرف ایران و روسیه وجود دارد بعید به نظر می‌رسد، روسیه بخواهد کارشکنی در این موضوع داشته باشد. وی افزود: البته در گذشته روس‌ها در خصوص نیروگاه اتمی بوشهر مشکلاتی ایجاد کردند که باعث تأخیر در احداث آن شد، اما با این حال بعید است به دلیل منافع مشترکی که دو طرف در منطقه دارند در حال حاضر کارشکنی از سوی آن‌ها صورت گیرد.

مجلس، ماجرای سخنرانی محکوم امنیتی در دانشگاه علامه را به‌طور جدی پیگیری می‌کند

فلاحتی درباره سخنرانی ویدیویی آرمین در دانشگاه علامه، گفت: دلیل این موضوع هرچه باشد باید بررسی شده و برخورد جدی شود. وی گفت: «مطمئناً این کار امری ناپسند است. دلیل این موضوع هرچه که باشد باید بررسی شود و برخورد جدی شود. باتوجه به این موضوع و مسائل دیگری هم‌چون برگزاری اردوهای مختلط در دانشگاه‌ها، به نظر می‌رسد یک رویکردی در وزارت‌خانه وجود دارد که از یک جاهای به‌خصوصی خط می‌گیرد و به‌خاطر همین با آن برخورد نمی‌شود.»
وی افزود: «قبح‌زدایی از فتنه ۸۸ در دستور کار برخی از مسئولین کشور است. هر چه که زمان می‌گذرد این قضیه در حال پررنگ‌ترشدن است. در خیلی از مباحث فرهنگی در وزارت علوم مشکلاتی دیده می‌شود و به نظر می‌رسد این مشکلات به دلیل ضعف و یا با انگیزه‌های عمدی به‌وجود  می‌آید.»
وی گفت: «کاهش رتبه‌ علمی کشور در سال اخیر بزرگ‌ترین عیبی است که وزارت علوم و دانشگاه‌ها باید پیگیر رفع آن باشند، ولی متأسفانه حاشیه‌های دانشگاه‌ها از اصل آن‌که باید علم باشد، پررنگ‌تر است و به همین جهت به این مسائل کم‌توجهی می‌شود.» فلاحتی افزود: «مجلس و کمیسیون آموزش بعد از تعطیلات محرم به این موضوع ورود جدی می‌کنند.»,, , ,

تاريخ 20 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.