هفته نامه طنین قائنات -> حمایت از میراث فرهنگی و افتخارات قاینات از حرف تا عمل
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

در سال‌های اخیر در مورد لزوم تکریم بزرگان، پاسداشت مفاخر و بهادادن به افتخارت و میراث فرهنگی گران‌قدر قاینات سخن‌ها و مطالب زیادی نوشته شده؛ شنیده‌ایم و خوانده‌ایم. در مورد وصول به این امر نیز راهکارهای بسیاری بیان شده است، که هر یک به سهم خود و در جای خود قابل توجه و تقدیر می‌باشد. اما باید اذعان کرد حرکتی که فراگیر باشد و بتواند به نوعی همه جامعه و مردم قاینات را درگیر خود کند و اصطلاحاً این مسأله را تا عمق جامعه و در میان همه اقشار بسط دهد، تاکنون انجام نشده است. نه این‌که امکان آن فراهم نبوده است، بلکه به این دلیل که شاید بسیاری از ما فکر می‌کنیم باید برای این امر با برنامه و مبتنی بر استراتژی دقیق بسیار بیشتر اثرگذار بود و برای انجام آن نیز می‌توان بر نیرو و توان بومی منطقه تکیه کرد و از آن بهره گرفت.

تولید و عرضه لوازم‌التحریر اعم از دفتر، قلم و… می‌تواند یکی از این راهکارها باشد که مورد توجه جدی قرار نگرفته است. به تازگی اتاق اصناف قاینات در اقدامی ستودنی و جالب دست به تولید و عرضه لوازم‌التحریر با عکس‌ها و آرم و نشان مکان‌های تاریخی و محصولات پرارزش و استراتژیک قاینات یعنی زعفران و زرشک نموده است که این امر به تنهایی و فارغ از همه مسائل، اقدامی در خور تقدیر و ارزشمند است و می‌تواند و درواقع باید الگویی برای سایر نهادها و دستگاه‌ها و افراد، برای ارائه و اجرای طرح‌های ابتکاری مشابه در این زمینه باشد.

از طرف دیگر اکنون وظیفه دیگری نیز بر دوش شهروندان و مردم قاینات و تمام دلسوزان و علاقه‌مندان به این خطه وجود دارد که به سهم خود و با خرید این محصولات، از این اقدام و ابتکار ارزشمند حمایت کنند؛ تا علاوه بر حمایت اقتصادی از این اقدام، موجبات دلگرمی بیشتر تولیدکنندگان این وسایل را نیز فراهم کنند و هم موجب قوت قلب و اطمینان خاطر برای سایر کسانی شوند که قصد دارند در این عرصه طرح‌های ابتکاری و ارزشمند را اجرا کنند. بنابراین در این عرصه اکنون وظیفه شهروندان و مردم قاینات خطیر است که نشان دهند، تا چه حد حامی و دلسوز برای دیار خویش هستند و ثابت کنیم که به‌عنوان شهروندان قاینات، آیا فراتر از شعار و حرف‌زدن می‌خواهیم کاری برای اعتلای قاینات انجام دهیم.,, ,

تاريخ 5 اکتبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.