هفته نامه طنین قائنات -> پاسداشت حماسه دفاع مقدس رسالت خطیری که بر دوش داریم
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

هفته دفاع مقدس امسال نیز با انجام برنامه‌های متنوع و گوناگون در پاسداشت هشت سال حماسه دفاع قهرمانانه ملت رشید ایران و مردم شهیدپرور قاینات به پایان رسید.

اما نکته‌ حائز اهمیت این است که پاسداشت و گرامیداشت این حماسه فقط به این ایام و هفته خاص محدود نگردد و در حقیقت این هفته بهانه‌ای باشد برای توجه جدی‌تر در راه معرفی این حماسه عظیم؛ یعنی دفاع قهرمانانه و حماسی ملت در طول هشت سال که نتایج و ثمرات آن حداقل در تاریخ معاصر ایران بی‌سابقه و افتخارآمیز و غرورآفرین است. حماسه‌ای که متعلق به همه ملت است و همه در قبال پاسداشت آن به سهم خود وظیفه‌ای داریم. خطه قاینات نیز با تقدیم بیش از 400 شهید سرفراز و نیز تعداد قابل توجهی جانباز و آزاده در کنار حضور بسیاری از مردم این دیار در دوران دفاع مقدس با حضور در جبهه‌ها و کمک‌های مادی، نقش قابل توجهی در این حماسه ماندگار ایفا کردند.

اما آن‌چه امروز اهمیت دارد، لزوم معرفی، شناساندن و به‌طور کلی جلوگیری از فراموشی این حماسه آفرینی‌ها و آشنانمودن نسل جدید با آن است که البته باید گفت: امری بسیار خطیر و مهم است و نباید مورد غفلت قرار گیرد و باید یکی از اولویت‌های همه دستگاه‌های متولی این امر در سطح شهرستان باشد که به دور از هرگونه کوتاهی و غفلت در راه پاسداشت و معرفی این حماسه ماندگار همت گمارند. فراموش نکنیم امروز اگر دم از مقابله با تهاجم و شبیخون فرهنگی می‌زنیم و از در خطر قرارگرفتن نسل جوان در مقابل تهاجم حساب شده دشمن در هراس هستیم، یکی از راه‌های مقابله با‌ آن و مصون‌نمودن جامعه و نسل جوان آشنانمودن آن‌ها با افتخارات میهن ازجمله همین حماسه ماندگار 8 سال دفاع مقدس است. قاینات همان‌گونه که ذکر شد نقش شایان و قابل توجهی در این حماسه عظیم داشت، اما این‌که آیا تاکنون توانسته‌ایم آن‌چنان که باید و شاید و در قامت و شأن این حماسه به معرفی آن به نسل جوان اقدام کنیم؟ سؤالی است که امروز باید بسیاری از دستگاه‌ها و نهادهای مسئول و متولی این امر از خود بپرسند و اگر غفلت و کوتاهی کرده‌اند به سرعت در صدد جبران آن برآیند. بدانیم که این امر نه تنها یک دستگاه و مدیر خاص، بلکه وظیفه آحاد و تک‌تک افراد جامعه برای مصون‌سازی فرهنگی جامعه و نسل جوان است.,,

تاريخ 28 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.