هفته نامه طنین قائنات -> سخنگوی تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه قاینات و زیرکوه در گفتگو با طنین قاینات در بررسی افـراد به عملکـردها نگاه می‌کنیم به جبهه اصلاحـات در قاینـات نقد جدی داریم
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-8N91 سخنگوی تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه قاینات و زیرکوه در گفتگو با طنین قاینات در بررسی افـراد به عملکـردها نگاه می‌کنیم  به جبهه اصلاحـات در قاینـات نقد جدی داریم

به دنبال برگزاری اولین جلسه تحول‌خواهان شهرستان‌های قاینات و زیرکوه درصدد برآمدیم تا در مورد اهداف و برنامه‌های این تشکل نوپا گفتگویی با مسئولین آن داشته باشیم از همین‌رو با جناب آقای سیدمحسن علوی‌زاده به‌عنوان سخنگوی تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه قاینات و زیرکوه، مصاحبه‌ایم نمودیم که در ادامه می‌خوانید.

نفی نگاه از بالا به پایین، فعالیت در بدنه اجتماع به دور از هیاهو:
آقای سید محسن علوی‌زاده در ابتدا گفت: باتوجه به این‌که پایه‌های نظام بر پایه مردم سالاری استوار گردیده و در قوانین نقش و جایگاه مردم نقش اساسی تعریف شده و ساختار شکلی این امر از مسیر تشکیل احزاب می‌گذرد. اما اکنون ساختار احزاب ما از بالا به پایین بوده است و احزاب از سوی افراد درگیر در مسائل و امور حکومتی شکل گرفته است و ساختار قوی و واقعی حزبی شکل نگرفته است در نتیجه احزاب حتی آنان که داعیه دموکراسی خواهی داشته‌اند شناختی از هواداران خود نداشتند و فاقد پشتوانه قوی بوده‌اند.

در حقیقت ما حزب زیاد داریم اما کارکرد حزبی نداشته‌ایم. تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه تأکید بر تصمیم‌گیری از پایین به بالا دارد و معتقد به فعالیت در بدنه اجتماع به دور از هیاهو و جنجال است و معتقد به اثرگذاری مثبت در جامعه هستیم. باور داریم  برنامه‌ریزی اداره امور کلی کشور هم باید بر اساس فعالیت‌ها و اقدامات تشکل‌های پایین دستی باشد که مزیت‌ها مختلف را در هر منطقه و در بخش‌های مختلف مشخص کرده و به بالا منتقل کنند تا پس از پردازش و تطبیق علمی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در تدوین برنامه‌های پنج ساله کشور مورد استفاده قرار گیرد. معتقد هستیم بخش مهمی از بحران‌هایی که اکنون با آن دست به گریبان هستیم به دلیل همین نگاه فعلی از بالا به پایین است که سبب بروز برخی بحران‌ها و مشکلات شده است.

ما برای اولین بار در ایران سعی کرده‌ایم ساختاری را شکل دهیم که از پایین به سمت بالا باشد و از یک شهرستان کوچک کار شروع شود. این ایده‌ای بود که از زمان انتخابات مجلس ششم و تفرق آراء بین کاندیداهایی که از یک اردوگاه به میدان آمدند نتیجه گرفتیم این‌که تعدادی از افراد به‌عنوان کاندیدا بدون مشورت با پایین خود را کاندیدا نموده و به منطقه بیایند و در منطقه فعالیت کنند در نهایت هم دچار خودشیفتگی سیاسی شده و جز ایجاد درگیری میان مردم و ایجاد اختلافات اجتماعی و… در منطقه،  هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیرم و در نهایت جز تفرق‌آرا و ریزش آرا و شکست ثمری ندارد. پس باید ساختاری شکل گیرد که نیروهای بدنه و کف تشخیص دهند چه کسی کاندیدا باشد و احزاب از چه کسی حمایت کنند.

بررسی عملکردها نه حرف‌ها:
وی افزود: ما در بررسی افراد و اقدامات به کلمات و حرف‌ها نگاه نمی‌کنیم به عملکردها نگاه می‌کنیم، تا کسی از کلمات و احساسات سوءاستفاده نکند. مانند آقای علی مطهری که ادعای اصلاح‌طلبی ندارد، اما در بسیاری موارد اعمال و رفتارش در چارچوب‌های اصلاح‌طلبی است. برای ما اصلاح‌طلبی فقط در عرصه سیاسی نیست. ما کار خود را به تازگی شروع کرده‌ایم و از اعضا و هواداران خود توقع بیش از حد نداریم اما مسیر ما اصلاح‌طلبان تحول‌خواه توسعه مبتنی بر استعداد ذاتی و طبیعی منطقه است.

به جبهه اصلاحات در قاینات نقد جدی داریم:
سخنگوی تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه قاینات و زیرکوه در ادامه تصریح کرد: ما قصد تقابل، تخریب و حذف هیچ جریان سیاسی و اجتماعی را نداریم. اما به عملکرد برخی افراد و جریان‌ها در میان جبهه اصلاح‌طلبان شهرستان قاینات نقد جدی داریم. ما معتقدیم که تاکنون خروجی همایش‌های اصلاح‌طلبی پیام اصلاح‌طلبی نبوده است. اصلاح‌طلبی به معنای جبهه‌گیری و کوبیدن سایر افراد و جریان‌ها نیست. اصلاح‌طلبی تنها منحصر به انتخابات هم نیست. اگر جریان اصلاحات و اصلاح‌طلبان در منطقه ما تاکنون کارکرد مفید و اثرگذار می‌داشتند جریان اصلاحات باید بسیار بالنده‌تر می‌بود.

تأکید داریم رهبران و لیدرهای جریان اصلاحات و منطقه چنان‌چه به پله‌های پشت سرشان نیم نگاهی نمایند بی‌شک مردم اساسی‌ترین نقش را در ارتقاء جایگاه رفیع این عزیزان داشته‌اند. ما معتقدیم لیدرها و کسانی که داعیه اصلاح‌طلبی دارند می‌توانند در بستر اجتماعی نقش بسیار مثبتی داشته باشند و حتی با کمک تشکل اصلاح‌طلبان تحول‌خواه می‌توانند منشاء تحولات اقتصادی و اجتماعی خوبی در منطقه باشند و در رفع بسیاری از مشکلات اجتماعی، اشتغال، سرمایه‌گذاری و… پای کار بیایند و حرف‌هایی را که در سخنرانی‌ها و تبلیغات انتخاباتی می‌زدند به‌طور عملی اجرا کنند این انتظاری است که از آنان می‌رود. ما بنای حذف یا کنارگذاشتن رهبران اصلاحات منطقه را نداریم، احترام آنان محفوظ است و آنان باید جدی پای کار بیایند و البته این‌که فقط این افراد آن‌قدر از حوزه انتخابیه که روزی در جایگاه نماینده و وکیل مردم نقش ایفا می‌کردند دور شوند که علاقه و دلتنگی مردم به تقدس آن‌ها بیانجامد مخالفیم بلکه آن‌ها را از مردم و برای مردم می‌دانیم و رعایت جایگاه وکیل‌المله‌بودن و احترام‌شان را برای همه نمایندگان ادوار لازم و ضروری می‌دانیم. حتی اگر با آن‌ها اختلاف نظر جدی سیاسی داشته باشیم.

لزوم حضور و فعالیت دائم مردم:
قاینات شهرستانی سیاسی است و در زمان انتخابات مردم حضور جدی دارند و واقعاً پای کار هستند که این امری خوب است اما ایده‌آل نیست. ما معتقد هستیم افرادی که در تشکل ما فعالیت می‌کنند باید همواره در صحنه‌های اجتماعی فعال باشند و همکاری داشته باشند و نظرات خود را ارائه دهند تا بررسی شده و پخته گردد و به بالا منتقل گردد و برای این‌که تشکل‌ها متکی به اشخاص نگردند و یا توسط سرمایه‌داران مصادره نگردند، باید هزینه‌ها با پرداخت حق عضویت افراد هر چند اندک، تأمین گردد. اگر این شرایط فراهم گردد آن‌گه می‌توان گفت: این امر می‌تواند الگویی موفق برای نقاط دیگر هم باشد.

که چنان‌چه این الگو در دیگر نقاط کشور انجام شود از به هم پیوستگی همین تشکل‌های سازمان یافته یک حزب قدرتمند با پشتوانه واقعی مردمی براساس دموکراسی و مردم سالاری شکل خواهد گرفت. شایان ذکر است سید محسن علوی‌زاده سخنگوی اصلاح‌طلبان تحول‌خواه قاینات و زیرکوه در پایان راه‌های ارتباط با این تشکل را بدین شرح بیان کرد.

-1 شماره  5000271580 سامانه پیامکی
-2 نمابر 89784795 021
ایمیل: ghohstangoodworld@gmail.com
@ GOOD_WORLD کانال تلگرام,, ,

تاريخ 28 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.