هفته نامه طنین قائنات -> گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-6M9F گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

di-WBE5 گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

di-NO5U گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

di-EZHI گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

di-D8Z3 گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

di-6CAV گزارشی از جشنی متفاوت جشن شب عاشقی نمونه بارزی از کار گروهی

چندی قبل جشن شب عاشقی در قاین به روی صحنه رفت. به دنبال اجرای تحسین برانگیز و موفقیت‌آمیز این جشن در صدد برآمدیم تا در این‌باره با آقای صابر رنجبر مدیر عامل گروه هنری آتش و جواد رزوینی مدیر مؤسسه فرهنگی هنری طنین فردای قاینات که در برگزاری این جشن مشارکت داشتند، گفتگویی داشته باشیم. آن‌چه در ادامه می‌خوانید، گزارشی از روند برگزاری و اجرای این جشن است.

رنجبر در ابتدا گفت: جشن شب عاشقی پس از طراحی توسط مدیران گروه هنری آتش برای اخذ مجوز جهت تمرین و سپس اجرا به مؤسسه فرهنگی- هنری طنین فردای قاینات ارائه شد و پس از اخذ مجوزهای لازم، پیش تولید آن در نیمه دوم تیر 95 شروع شد. وی ادامه داد، در ابتدا باتوجه به نیاز مبرم اجرای این‌گونه برنامه‌ها به بودجه‌های مالی و پس از برآورد هزینه‌های لازم، با تفاهمی که با مدیریت فروشگاه اینترنتی قاین‌شاپ و مدیریت گروه هنری آتش صورت گرفت، وی به‌عنوان تنها حامی مالی این جشن انتخاب شد. در اجرای این جشن گروه‌های مختلف هنری که در مجموع 60 هنرمند فعال و جوان بودند، درگیر بودند. مجری این برنامه آقای سید ابوالفضل ناصری از هنرمندان عضو گروه هنری آتش بود. یکی از زیباترین برنامه‌های اجرا شده در این جشن که برای اولین بار در این اجرا شد، نماهنگ‌های سایه پیش از شروع رسمی برنامه‌های جشن بود که طراحی آن توسط هنرمند و دانشجوی رشته هنر آقای مرتضی رنجبر انجام گرفت و توسط یکی از هنرجویان نوجوان که به تازگی به عضویت گروه هنری آتش درآمده است، اجرا گردید.

مدیرعامل گروه هنری آتش افزود: گروه هنری آتش با بازی آقایان برهان‌باشی، کلانتری، پیشجو، دلارام و خانم‌ها احتشام‌پور و سامانی و طراحی و کارگردانی اینجانب، نمایش کوتاه کمدی با نام «خاطرات یک سیگار» را به روی صحنه برد که با طرح معضل اعتیاد و سیگار به شیوه نسبتاً جدید برای تماشاگران عزیر بود. اجرای موسیقی پاپ توسط هنرمند گرامی آقای مجتبی احمدی و موسیقی مقامی توسط گروه موسیقی «نوای قاینات» به سرپرستی آقای حسن دشتی و نوازندگی آقای احمدی‌نژاد، آریان‌فر، دشتی، رنجبر، محمدنژاد، مطهری و آواز سروری به روی صحنه آمد.

رنجبر گفت: یکی از جدیدترین برنامه‌های این جشن که متفاوت با بقیه بود، دوبله زنده بخش‌هایی از انیمیشن‌های معروف به لهجه شیرین قاینی از سوی هنرمندان گروه آتش بود که اجرای آقایان محسن رنجبر و مرتضی رنجبر کاری متفاوت را رقم زد. در کنار آن اجرای استندآپ متفاوت با همکاری صابر رنجبر و امیرحسین صادقی که با اجرای بیت باکس سبکی جدید را ارائه داد، یکی دیگر از برنامه‌های این جشن بود. اجرای رقص محلی توسط گروه شیدا به سرپرستی مسعود شاهبیکی از دیگر برنامه‌های مفرح این جشن بود.

شاد و مفرح‌بودن جشن در کنار طرح بسیاری از موضوعات مهم جامعه ازقبیل اعتیاد، حیوان‌آزاری، مشکلات شهری، معضلات اجتماعی و خانوادگی، طبیعت، تفکیک زباله و… سبب شد این جشن در مدت 5 شب از ساعت 20:30 تا ساعت 23:30 با حضور پرشور تماشاگران ادامه یابد.
وی افزود، در کنار مدیران گروه هنری آتش آقایان سید ابوالفضل ناصری، امین کلانتری، اسد دلارام، صابر رنجبر، مرتضی رنجبر، احسان پیشجو و علی پری‌نژاد، تعداد بسیار دیگری از افراد زحمت کشیدند ازجمله مدیر صحنه امیر رنجبر، دستیار مدیر صحنه مهدی کاظم‌زاده، اجرای طرح‌های گرافیکی صحنه رضا غلامی، طراحی تبلیغاتحمید بورگانی و تعداد دیگری از هنرمندان فعال که هر کدام به سهم خود در اجرای موفق‌آمیز این جشن مؤثر بودند.

رزوینی مدیر مؤسسه طنین قاینات در بخشی از سخنان خود ضمن موفق خواندن و استقبال از جشن شب عاشقی گفت: جشن شب عاشقی اولین جشن عمومی در شهرستان بود که توسط یک مؤسسه فرهنگی هنری قاینی مجوز اجرا گرفت و این فتح بابی است برای اجراهای قانونمند بیشتر، توسط هنرمندان این شهرستان که فارغ از روال و بروکراسی اداری، به اجرای برنامه‌های هنری خود بپردازند. وی ادامه داد، جشن شب عاشقی نمونه بارزی از یک کار گروهی بود که نتیجه مسرت بخشی را برای مردم شریف شهرستان نیز رقم زد.
وی در پایان افزود، جا دارد از همکاری و همیاری فرمانداری، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای بازبینی جشن‌های عمومی شهرستان، نیروی انتظامی، بخشداری مرکزی و تمامی ارگان‌های دولتی که در برگزاری این جشن یار و همراه عوامل جشن بودند، کمال تشکر را داشته باشم.,, ,

تاريخ 28 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.