هفته نامه طنین قائنات -> در گفتگو با سید علی ترحمی مربی تیم هاپکیدو قاینات بررسی شد نگاهی به افتخارآفرینی قهرمانی تیم هاپکیدو قاینات در مسابقات کشوری
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-OT54 در گفتگو با سید علی ترحمی مربی تیم هاپکیدو قاینات بررسی شد  نگاهی به افتخارآفرینی  قهرمانی تیم هاپکیدو قاینات در مسابقات کشوری

تیم هاپکیدو قاینات که به‌عنوان نماینده قاینات در مسابقات قهرمانی کشور شرکت کرده بود، برای سومین سال متوالی موفق به کسب مقام قهرمانی کشور گردید. بدین بهانه برآن شدیم تا گفتگویی با آقای سیدعلی ترحمی مربی این تیم، در مورد این موضوع داشته باشیم که آن‌چه در ادامه می‌خوانید، متن گفتگویی با وی در مورد این افتخارآفرینی است.
***

گزارشی از مسابقات:
سید علی ترحمی با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات ورزش‌های رزمی سبک هاپکیدو در گرگان مرکز استان گلستان گفت: این مسابقات از 17 تا 19 شهریور با شرکت 14 تیم از 14 استان در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان و استایل‌های رزمی، مبارزات، دفاع شخصی و سلاح سرد برگزار شد. ترحمی افزود: تیم قاین به‌عنوان نماینده استان خراسان‌جنوبی با سرمربی‌گری آقای محمد فرهمند و مربیگری اینجانب در مسابقات شرکت کرد. در استایل مبارزات تیم قاین در هر سه رده سنی با 33 نفر شرکت داشت که موفق به کسب 25 مدال شامل: 12 طلا، 6 نقره و 5 برنز شد. در استایل دفاع شخصی در هر سه رده سنی تیم قاین مقام اول را کسب کرد و در استایل سلاح سرد اجرای نانچیکو بنده، سیدعلی ترحمی مقام دوم را کسب کردم.

وی افزود: با وجود آن‌که امسال دو استان به تعداد تیم‌های شرکت کننده نسبت به دوره قبل افزوده شده بود و این دو تیم یعنی فارس و کرمانشاه با نفرات بسیار آماده و خوبی در مسابقات شرکت کرده بودند، اما تیم شهرستان قاینات توانست برای سومین سال متوالی به مقام قهرمانی دست یابد. سیدعلی ترحمی افزود: آقای محمد فرهمند که نماینده سبک هاپکیدو WHF در خراسان جنوبی هستند، رئیس کمیته داوران مسابقات بود و بنده و آقایان محمدرضا دوستی و فرشاد اکبری نیز در این مسابقات داوری نمودیم. وی تصریح کرد: آقای فرهمند رئیس کمیته داوران سبک هاپکیدو کشور و بنده نیز مسئول کمیته تحقیقات و پژوهش سبک هاپکیدو هستیم.

تشکر از حمایت اسپانسرها:
سیدعلی ترحمی در مورد چگونگی تأمین هزینه‌های تیم برای اعزام به مسابقات گفت: به‌طور کلی مخارج و هزینه‌های شرکت در این‌گونه مسابقات بر عهده خود ورزشکاران است. ما امسال برای شرکت در مسابقات با مشکلات زیادی روبرو بودیم، اما به کمک حامیان مالی (اسپانسرها) که شرکت فولاد صنعت قاین و ترمینال ضبط پسته امین‌زاده بودند، توانستیم در این مسابقات شرکت کنیم. البته اداره ورزش و جوانان قاین نیز در حد توان خود به ما کمک کرد و یک مینی‌بوس را با حداقل هزینه در اختیار ما قرار دادند. آقای مؤمنی ریاست هیئت ورزش‌های رزمی استان نیز نهایت همکاری را با ما داشتند. ترحمی افزود: از جانب استان با وجود قولی که برای در اختیارگذاشتن یک دستگاه اتوبوس برای اعزام به مسابقات به ما داده شد، اما این امر محقق نشد به نحوی که به دلیل تعداد زیاد اعضای تیم مجبور به اجاره یک دستگاه مینی‌بوس به هزینه یک میلیون و دویست هزار تومان برای اعزام به مسابقات شدیم.

گلایه از عدم توجه مسئولین استانی:
ترحمی گفت: با وجود آن‌که سه سال متوالی است در مسابقات کشوری که سطح آن بسیار بالا است و برترین نفرات کشور در آن شرکت دارند، قهرمان شده‌ایم و علی‌رغم این‌که نماینده استان نیز بوده‌ایم و برای خراسان‌جنوبی افتخارآفرینی کرده‌ایم، اما کمترین توجه و تقدیری از سوی مسئولان ارشد استانی به این تیم نشده است.
وی افزود: حتی در این سال‌ها جشن تجلیل از قهرمانان این تیم نیز با هزینه شخصی خودمان برگزار شده است!

برترین ورزشکاران استان در قاینات هستند:
سید علی ترحمی  گفت: از نظر تکنیکی و اجرای برنامه، ورزشکاران قاینات برترین‌ها در استان هستند. به‌عنوان مثال هر ساله در ایام هفته دفاع مقدس و یا سالروز سوم خرداد تیم هاپکیدو مقاومت قاینات در رژه‌ها و صبحگاه مشترک که به این مناسبت برگزار می‌شود به اجرای برنامه می‌پردازد.

گسترش هاپکیدو در استان:
سیدعلی ترحمی که دبیر این سبک در استان و نماینده سبک در قاینات نیز می‌باشد، در پایان گفت: اکنون برای گسترش این رشته در سطح استان 2 مربی جوان و فعال و موفق قاینات آقایان فرشاد اکبری و محمدرضا دوستی در بیرجند در دو باشگاه فعالیت دارند. ضمن این‌که آقای مقداد مزاریان از ورزشکاران فعال این سبک در قاین نیز در باشگاهی در شهرستان بجستان (خراسان رضوی) از دو سال قبل فعالیت دارد.,, ,

تاريخ 28 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.