هفته نامه طنین قائنات -> افزایش میزان ولادت در قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینرئیس اداره ثبت احوال قاینات در جلسه شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی شهرستان با بیان این‌که توسعه در هر جامعه‌ای بر پایه برنامه‌ریزی استوار است، اظهارداشت: ثبت به هنگام وقایع حیاتی، یکی از اساسی‌ترین و مهم‌ترین اهرم‌های ارائه آمارهای دقیق و واقعی است.

رجب‌زاده افزود: در شهرستان قاینات با همکاری ادارات و نهادهای مختلف مشکل حادی در زمینه ثبت وقایع نداریم و در برخی از مواقع ازجمله وقایع وفات گاهی به دلیل درگیری‌های روحی خانواده‌ها ثبت آن دیرتر صورت می‌گیرد که نیاز به توجیه مردم توسط دهیاری‌ها و بخشداری‌ها داریم. وی با ارائه گزارشی از وقایع حیاتی شهرستان گفت: در 4 ماهه اول امسال 846 واقعه ولادت در شهرستان به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 59%صدم درصد افزایش داشته است، که 461 واقعه شهری و 387 واقعه روستایی بود. وی گفت: بیشترین فرزندآوری در گروه سنی 30 – 34 سال با رقم 27/ 48 درصد و بعد از آن مادران واقع در گروه سنی 25 – 29 سال با رقم 25/ 83 درصد و گروه سنی20 – 24 سال با رقم 23/ 58 درصد قرار دارند.

رجب‌زاده گفت: 188 واقعه وفات نیز در این مدت به وقوع پیوست که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2/ 8 درصد کاهش یافت.که 82 مورد شهری و 106 مورد روستایی بوده است. وی گفت: در طی 6 ماه اول سال حضور بیش از 11 هزار نفر مراجعه کننده در اداره ثبت احوال شهرستان ثبت شد. وی یکی دیگر از اقدامات این اداره را صدور شناسنامه مکانیزه عنوان کرد و گفت: تاکنون 20695 شناسنامه مکانیزه در شهرستان صادر شده است و در 4 ماهه اول  امسال 1700شناسنامه مکانیزه صادر شده است. رجب‌زاده از صدور 2665 کارت ملی هوشمند در طی این مدت خبر داد. وی فراوانی پنج نام اول در بین پسران را در شهرستان قاین امیرعلی، ابوالفضل، امیرحسین، محمدطاها و علی و فراوانی بیشترین نام در بین دختران را فاطمه، فاطمه زهرا، زهرا، زینب و نازنین زهرا اعلام کرد.,, ,

تاريخ 22 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.