هفته نامه طنین قائنات -> بررسی مشکلات روستای شاهیک
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-39RK بررسی مشکلات روستای شاهیک

فرماندار قاینات در جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای شاهیک که با حضور بخشدار مرکزی، تعدادی از مسئولین دستگاه‌های خدمات‌رسان و دهیار و معتمدین روستای شاهیک برگزار شد؛ با اشاره به این‌که سیاست و برنامه‌کاری ما در ارائه خدمات زیربنایی، سیاست، همه یا هیچ است؛ اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در این روستا وجود دارد؛ این است که به تعدادی از اهالی و باغداران این روستا در گذشته به هر دلیل یک سری خدمات زیربنایی داده شده است در صورتی که در جوار همان فرد، افرادی هستند که از آن محرومند.

لذا رویه و نظر ما بر این است که باید همه افراد یک منطقه و محله از خدمات لازم بهره‌مند گردند؛ نه یک عده خاصی. وی تصریح کرد، باتوجه به این‌که روستای شاهیک تفرج‌گاه و منطقه ییلاقی بسیار خوبی برای شهروندان و مالکین اراضی مربوطه می‌باشد؛ مالکین باغات شاهیک برای این‌که از خدمات زیربنایی بهره‌مند گردند؛ باید مجوزهای لازم را از جهاد کشاورزی اخد نمایند. وی با اشاره به خشکسالی‌های متوالی و دغدغه تأمین آب شرب و کشاورزی به کشاورزان و مالکین این روستا توصیه کرد، ضمن استفاده از تسهیلات بسیار خوبی که دولت برای بخش کشاورزی و اجرای طرح‌های نوین آبیاری و کشت محصولات کشاورزی در نظر گرفته است؛ در جهت حفظ منابع آبی موجود بیش از پیش تلاش کنند. وی با اشاره به مسائل و مشکلاتی که در خصوص حفر چاه به جای قنات، بهره‌مندی از خدمات زیربنایی، از قبیل آب، برق و گاز برای باغات، ساماندهی ورودی روستا، بازنگری طرح هادی، درخواست زمین برای گورستان و دیگر موارد بیان شد، خطاب به مسئولین تأکید نمود: ضمن بررسی دقیق و کارشناسی و رعایت قوانین و مقررات در رابطه با موارد بیان شده، نهایت مساعدت و همکاری لازم در خصوص رفع مسائل مطرح‌شده با کشاورزان و مالکین باغات روستای شاهیک صورت پذیرد.

در این جلسه بیکی بخشدار مرکزی گزارش مفصلی از وضعیت کلی روستا و مسائل و مشکلات روستای شاهیک بیان نمود و در ادامه نماینده مالکین به بیان اهم مشکلات از قبیل: حفر چاه به‌جای قنات، ساماندهی ورودی روستا، الحاق باغات شاهیک به روستا، مساعدت در خصوص بهره‌مندی از خدمات زیربنایی برای باغات شاهیک و اختصاص زمین برای گورستان و دیگر موارد پرداخت.,, ,

تاريخ 22 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.