هفته نامه طنین قائنات -> حضور15 هزار گردشگر در قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-AGQH حضور15 هزار گردشگر در قاینات

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قاین از حضور بیش از 15 هزار مسافر و گردشگر در تعطیلات تابستانی امسال در قاین خبر داد. عباسی اظهار داشت: باتوجه به تعطیلات تابستانی و قرارگرفتن شهرستان قاینات در مسیر تردد زائرین امام رضا(ع) ماهانه بیش از 5 هزار مسافر و زائر در کمپ‌های گردشگری، مدارس، مهمانپذیرهای شهرهای قاین، خضری دشت بیاض، آرین‌شهر اسکان یافته و یا از آثار تاریخی و مناطق گردشگری شهرستان بازدید داشتند. وی یکی از قابلیت‌های قاینات را دارابودن120 کیلومتر جاده اصلی ترانزیتی در نوار شرقی کشور دانست و گفت: یکی از راه‌های ماندگاری مسافرین ایجاد جاذبه در اطراف جاده است که توجه بیشتر مسئولین را نیز می‌طلبد.

وی افزود: درحال حاضر نیز بازارچه‌های صنایع‌دستی مستقر در این جاده و واحدهای پذیرایی بین جاده‌ای تا حدی توانسته است  نظر مسافرین و گردشگران را به خود جذب کند و با برنامه‌هایی که این اداره با همکاری برخی از ادارات و سازمان‌های شهرستان در دستور کار دارد و اعتبارات چشم‌گیری که به همت فرمانداری در بحث گردشگری گذاشته شده است امیدواریم بتوانیم با ایجاد جاذبه میزان حضور و ماندگاری مسافرین و زائرینی که در این مسیر تردد می‌کنند را در شهرستان بیشتر کنیم. وی تصریح کرد؛ قطعاً هرچه امکانات در مسیر تردد مسافرین افزایش یابد، ماندگاری آن‌ها نیز در شهر افزایش خواهد یافت. عباسی گفت: در طی تابستان مسجد جامع، بوذجمهر و قلعه کوه و موزه‌های شهرستان بیشتری آمار بازدیدکنندگان را داشت.

وی افزود: باتوجه به این‌که روزانه حداقل 2 دستگاه اتوبوس از زائرین پاکستانی حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا از این مسیر تردد دارند به‌صورت میانگین ماهانه بیش از 200 نفر از زائرین پاکستانی نیز از اماکن تاریخی و موزه‌های شهر قاین بازدید داشته‌اند. عباسی هم‌چنین از بازدید پریموث استرانکار سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری کوهستان از موزه‌های شهرستان قاین خبر داد.,, ,

تاريخ 22 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.