هفته نامه طنین قائنات -> حل مشکلات و معضلات قاینات با تقویت سازمان‌های مردم‌نهاد
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

هر منطقه با یکسری از مسائل و مشکلات خاص خود روبرو می‌باشد که مسئولان و مدیران به فراخور امکانات و سلایق خویش راهکاری را برای رفع آن درنظر می‌گیرند. قاینات نیز از این قاعده مستثنی نیست. اما نکته‌ای که در این میان قابل توجه است برخی اقدامات و واکنش‌های احساسی، مقطعی و زودگذر در برخورد با مسائل و مشکلات مختلف است. در برخی مقاطع زمانی هرگاه که مسأله‌ای به هر دلیل در کانون توجه مردم و افکارعمومی قرار می‌گیرد، شاهد انبوهی از واکنش‌ها، اقدامات و… در برخورد با آن از جانب مردم هستیم، که اکثر آن‌ها پس از مدتی نسبتاً کوتاه فروکش کرده و موضوع به فراموشی سپرده می‌شود، که به خوبی بیانگر سطحی و زودگذربودن این واکنش‌ها است.

به‌طور مثال چند سال قبل در زمینه تخریب و نبود زمین چمن فوتبال در قاین، حوادث و تلفات رانندگی در قاین و اخیراً کمبود امکانات بهداشتی و درمانی در قاین، شاهد این وضعیت بوده و هستیم. این‌گونه برخورد با مسائل سبب می‌شود تا در وهله اول برخی مدیران و مسئولان که در زمینه بروز مشکلات مقصر هستند و یا در حل آن سهل‌انگاری کرده‌اند، در برابر انتقادات و… واهمه‌ای به خود راه ندهند و به آن بی‌اعتنا باشند، چون مطمئن هستند با اندکی صبر می‌توانند از این بحران و دردسرخلاصی یابند و به نوعی مسأله را از سربگذرانند.

این امر به برخی فرصت‌طلبان و تخریب‌گران فرصت می‌دهد تا با سوءاستفاده از این موقعیت و هیجانات و احساسات بعضاً تند مردم و اصطلاحاً موج‌سواری به دنبال کسب منافع فردی و باندی خویش باشند که البته این امر خواه ناخواه سبب ضربه‌زدن به منافع منطقه و شهرستان می‌گردد. نگاهی کوتاه به واکنش‌ها و اقدامات در مورد مشکلات بهداشت و درمان قاین در جریان سفر وزیر بهداشت و درمان به خوبی مؤید این امر است. برای رفع این امر راهکارهای مختلفی را می‌توان ارائه کرد، اما شاید یکی از اصلی‌ترین راهکارها در این زمینه انسجام، هماهنگی و اتحاد تمامی مردم و دوستداران پیشرفت توسعه و تحول قاینات در قالب گروه‌ها و سازمان‌های غیردولتی یا همان NGO ها می‌باشد. امری که متأسفانه سال‌هاست مورد غفلت واقع شده است، اما باید توجه داشت که برای حل ریشه‌ای و اساسی بسیاری از مشکلات راهکاری جز این وجود ندارد.,,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.