هفته نامه طنین قائنات -> ویروس‌ها در صبح‌ خطرناک‌ترند
جدیدترین
تبلیغ در طنینبه گفته دانشمندان دانشگاه کمبریج، ویروس‌هایی که انسان را در صبح مبتلا کنند، می‌توانند تا 10 برابر خطرناک‌تر باشند. در این پژوهش  به موش‌ها ویروس آنفلوآنزا یا هرپس تزریق شد.
محققان دریافتند موش‌هایی که در  صبح مبتلا شده بودند، 20 برابر ویروس بیشتری نسبت به آن دسته که عصر ابتلا پیدا کرده بودند، داشتند. دلیل این امر به علت تعاملات منحصر به‌فردی است که در اثر مکانیزم ویروس‌ها و بدن ایجاد می‌شود.

بدن انسان یک ریتم شبانه‌روزی را دنبال می‌کند که یک چرخه حدوداً 24 ساعته موسوم به ساعت بدن است. طی این چرخه، عملکردهای مختلف بدن، بسته به زمان روز، فعال‌تر هستند. محققان به بررسی ژن Bmal 1 پرداختند که اوج فعالیت آن در انسان‌ها و موش‌ها در عصر است. از آن‌جایی که بدن انسان در ابتدای روز فعال‌تر است، ویروس‌ها راحت‌تر می‌توانند بدن را در آن زمان آلوده کنند اما، در هنگام عصر بدن فعالیت کمتری دارد و ویروس‌ها نمی‌توانند به سادگی بدن را مبتلا کنند. محققان دریافتند ویروس‌ها بیشتر زمانی فعال می‌شدند که ساعت بدن موش‌ها دچار اختلال می‌شد، یعنی که کار کردن در شیفت‌های شبانه با مختل‌کردن ساعت بدن، انسان را بیشتر در خطر بیماری‌های ویروسی قرار می‌دهد.,,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.