هفته نامه طنین قائنات -> پدرشدن موجب خوش‌اخلاقی مردان می‌شود
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-E1M6 پدرشدن موجب خوش‌اخلاقی مردان می‌شود

محققان می‌گویند تغییرات هورمونی ناشی از تولد فرزند در مردان بر خلق و خوی آن‌ها تأثیر می‌گذارد.  بعد از به‌دنیا آمدن فرزند، خواب خوب شبانه برای والدین بسیار سخت می‌شود.

آن‌چه که والدین نمی‌دانند این است که گریه نوزاد می‌تواند آغازگر کاهش ترشح تستوسترون در برخی از مردان باشد. تستوسترون کمتر موجب می‌شود مردان مهربان‌تر شده و حالت پرخاشگرانه کمتری داشته باشند، از این رو تبدیل به پدران مهربانی می‌شوند. تحقیقات گذشته نشان داد که مادران در دوران بارداری دچار تغییرات هورمونی شده و این تغییرات، نوسانات خلقی و رفتاری را نیز در پی دارد.

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که پدران نیز تحت تأثیر موقعیت همسر باردار خود قرار گرفته و بدن‌شان نسبت به این مسأله عکس‌العمل نشان داده و تغییرات هورمونی در آن‌ها نیز دیده می‌شود. در پژوهشی دیگر مشخص شد که پدران حتی قبل از پدرشدن دستخوش تغییرات هورمونی شده و این تغییرات بر رفتار و میزان تحمل و آرامش‌شان تأثیر می‌گذارد. در واقع بدن آن‌ها با این تغییرات، شرایط دوران انتقال به پدر شدن را فراهم می‌کند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که مردان در دوران حاملگی همسرشان با کاهش قابل توجه میزان تستوسترون روبرو هستند. در حقیقت مردان هر چه به پدرش‌شدن‌شان نزدیک‌تر می‌شوند سطح هورمون‌های مردانه‌شان تغییرات بیشتری را نشان می‌دهد.
سطح تستوسترون پایین در مردان میزان پرخاشگری را کاهش می‌دهد و به پدران کمک می‌کند تا پس از تولد نوزاد، ارتباط بهتر و مهربانانه‌تری با نوزادشان داشته باشند.,, ,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.