هفته نامه طنین قائنات -> 10 کاری که در یک رابطه سالم هیچ‌گاه نباید انجام دهید (1)
جدیدترین
تبلیغ در طنینداشتن یک رابطه سالم در زندگی مشترک به رعایت اصول و نکاتی نیازمند است که می‌تواند دوام و کیفیت آن را افزایش دهد. در ادامه می‌توانید 10 نکته اساسی برای داشتن یک رابطه سالم را بخوانید:

-1 بسیار مهم است که علاقه‌مندی‌های مخصوص به خود داشته باشید، این‌که با هم وقت بگذرانید و تفریح کنید، بسیار خوب است. اما به یاد داشته باشید که باید تفریحات و علاقه‌مندی‌های مخصوص به خود داشته باشید.
-2 تمامی روابط شامل پروسه هستند و شما باید در جهت «تکامل» رابطه از نقطه کنونی تا نقطه دلخواه خود گام بردارید نه این‌که صرفاً نگران ایجاد یک «رابطه کامل» باشید.

-3 به ده ویژگی منحصر به فرد یار عاطفی‌تان فکر کنید و آن‌ها را لیست کنید، که می‌تواند شامل نقاط قوت وی در زمینه‌های مختلف باشد، با این کار شما متوجه خواهید شد که چقدر خوش شانس هستید که این شخص مقابل شما قرار گرفته است نه شخص دیگری.
-4 تنفرداشتن و یا دوست‌نداشتن خود، رابطه شما را به سمت ناسالم‌بودن سوق خواهد داد، وقتی که شما خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید، احتمال این‌که رفتارهای دوست نداشتنی یار عاطفی خود را فقط تحمل کنید کمتر است.

-5 یکی از مهمترین اجزای یک رابطه موفق، شخصیت وجودی شماست. عاشقش باشید نظرات‌تان را با وی در میان بگذارید، براساس تجربه‌های شخصی خود و احساساتتان چشم‌اندازی از رابطه مورد نظر خود را با وی در میان بگذارید، یک سرگرمی مخصوص به خود، یک فعالیت جانبی و یا یک کار داوطلبانه برای خود داشته باشید. فردیت و پویایی خود را حفظ کنید چرا که اگر فردیت خود را از دست دادید، ممکن است علاقه طرف مقابل را نیز از دست بدهید.

-6 حفظ راه‌های ارتباطی بسیار مهم است، یک رابطه قوی به شخص اجازه می‌دهد که نظراتش را با طرف مقابلش که به او گوش سپرده است بیان کند تا ارتباط بیشتری ایجاد شود. این به معنای آن نیست که همیشه با وی موافق باشید، شما نظرات خود را دارید، اما شریک زندگی شما باید احساس کند که شنیده می‌شود و مورد قدردانی قرار می‌گیرد.

-7 گفتگو برای داشتن یک رابطه سالم حیاتی است، بنابراین زمانی که یار عاطفی شما در حال صحبت با شماست، به‌جای این‌که از او اشکال‌گیری کنید و سعی کنید اشتباهاتش را تصحیح کنید به او گوش دهید، از عباراتی چون «من تو رو می‌فهمم و به تو گوش می‌دهم» استفاده کنید به‌جای این‌که تلاش کنید مشکل وی را حل کنید.
8 – وقتی شریک زندگی شما در حال صحبت با شماست هر چیز آزار دهنده‌ای که موجب حواس‌پرتی می‌شود را کنار بگذارید و با نگاه‌کردن به چشمانش به او گوش دهید و واقعاً به آن‌چه که می‌گوید گوش دهید.

-9 کارهای کوچک مهربانانه برای همسرتان انجام دهید، همه ما دوست داریم که دیده شویم، حتی با کوچکترین کارها، اگر شریک زندگی شما غمگین است، می‌توانید فضا را با یک پیشنهاد هیجان‌انگیز کوچک به‌طور کامل تغییر دهید، اگر شریک زندگی شما شاد است، انجام این کار باعث می‌شود که ارتباط شما قوی‌تر و بهتر شود و پایه و اساس آن برای آینده محکم‌تر شود.

-10 هیچ‌کس یک تحسین پنهانی را نمی‌خواهد، به‌جای این‌که تنها در فکر و ذهن خود نقاط مثبت یار عاطفیتان را تحسین کنید، احساس خود را نسبت به او با کلمات و کارهایتان نشان دهید و به او بگویید که چقدر این نقاط مثبت برای شما مهم هستند.,, ,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.