هفته نامه طنین قائنات -> بصیرت‌بخشی، برترین خصوصیت امیرالمؤمنین(ع) برای امروزِ ما
جدیدترین
تبلیغ در طنینشخصیت امیرالمؤمنین از لحظه ولادت تا هنگام شهادت، در همه این ادوار، یک شخصیت استثنائی است. ولادت او در جوف کعبه است – که نه قبل از آن حضرت و نه بعد از آن حضرت تا امروز چنین چیزی اتفاق نیفتاده است – شهادت آن بزرگوار هم در مسجد و محراب عبادت است. بین این دو نقطه هم، همه زندگی امیرالمؤمنین جهاد و صبر و معرفت و بصیرت و حرکت در راه رضای الهی است. در آغاز کودکی، دست تدبیر الهی، علی‌بن ابی طالب را به آغوش پیغمبر می‌سپارد. امیرالمؤمنین(ع) شش ساله بود که پیغمبر او را از خانه جناب‌ابی‌طالب به خانه خود آورد. امیرالمؤمنین در آغوش پیغمبر و در زیر سایه تربیت آن حضرت تربیت شد.

در هنگام نزول وحی بر پیغمبر، تنها کسی بود که در حراء، در آن لحظات حساس، در کنار پیغمبر حضور پیدا می‌کرد؛ «و لقد کنت اتّبعه اتّباع الفصیل اثر امّه» دنبال پیغمبر، بدون جداشدن از پیغمبر، امیرالمؤمنین دائماً می‌آموخت… در دوران کودکی به پیغمبر ایمان آورد، با پیغمبر نماز خواند، با پیغمبر جهاد کرد، برای پیغمبر فداکاری کرد.

در طول زندگی خود، در حیات پیغمبر یک جور، بعد از رحلت پیغمبر هم در ادوار مختلف، برای اقامه حق، اقامه دین خدا، حفظ اسلام، همه تلاش خود را به عرصه آورد… زندگی امیرالمؤمنین سر تا پا درس است. آن چیزی که در میان رفتارهای امیرالمؤمنین – که شامل همه خصلت‌هایی نیک یک انسان و یک زمامدار است – انسان مشاهده می‌کند و برترینِ این خصوصیات برای امروز ماست، مسئله بصیرت‌بخشی و بصیرت‌دهی به کسانی است که نیاز به بصیرت دارند؛ یعنی روشن‌کردن فضا. در همه ادوار، این شجاعت بی‌پایان، این فداکاری عظیم، در خدمت آگاه‌کردن مردم، عمق‌دادن به اندیشه مردم و ایمان مردم به کار رفته است.
(بخشی از بیانات مقام معظم رهبری برگرفته از نشریه خط حزب‌ا…),, , ,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.