هفته نامه طنین قائنات -> لزوم مدیریت اصولی پسماند
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-JE6R لزوم مدیریت اصولی پسماند

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار در جلسه کارگروه مدیریت پسماند، گفت: توجه به مدیریت صحیح پسماند و استفاده از روش‌های علمی و نوین در این زمینه یکی از امور زیربنایی جهت توسعه هر منطقه است. اگر جمع‌‌آوری پسماندهای شهری و تفکیک آن‌ها خوب مدیریت نشود؛ به یک معضل زیست‌ محیطی تبدیل خواهد شد.

لذا جمع‌آوری و تفکیک زباله‌های خانگی و هم‌چنین صنعتی این شهرستان باید بیش ار پیش مدیریت و ساماندهی شود. مهندس امینی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌‌ترین مسائلی که می‌‌تواند آسیب‌های جدی و جبران‌‌ناپذیری به محیط‌‌زیست و سلامتی جامعه و هم‌چنین محیط طبیعی وارد کند؛ دفع غیر بهداشتی زباله‌‌ها است. وی بر هماهنگی و همکاری همه دستگاه‌های ذیربط و اعضای کارگروه در جهت نیل به اهداف مورد نظر  به‌خصوص مدیریت اصولی  پسماند و تأمین بهداشت عمومی تأکید نمود.

در ابتدای این جلسه خواجوی رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان به ضرورت ساماندهی مدیریت پسماند در شهرستان تأکید کرد و گزارشی از اهم مسائل و مشکلاتی که در این حوزه این اداره و سمن‌های مربوطه با آن مواجه هستند، بیان نمود.
هم‌چنین در این جلسه مسئول سمن حامیان طبیعت گزارشی از روند جمع‌آوری، تفکیک زباله‌ها از مبدأ توسط سمن حامیان طبیعت که با همکاری شهرداری انجام شده بود و هم‌چنین مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستند؛ بیان نمود.,, , ,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.