هفته نامه طنین قائنات -> تأکید فرماندارقاینات بر توانمندنمودن تعاونی‌ها
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-D0TL تأکید فرماندارقاینات بر توانمندنمودن تعاونی‌ها

فرماندار قاینات در جلسه ستاد توسعه تعاون شهرستان گفت: اصل تعاون و فلسفه وجودی تعاون برگرفته از آیه قرآن کریم هست که بسیار خوب است،  ولی به دلیل عدم بومی‌سازی و فرهنگ‌سازی درست در خصوص تشکیل و عملکرد تعاونی‌ها در گذشته باعث شده دیدگاه و خاطره مثبتی از آن‌ها در سطح جامعه وجود نداشته باشد؛که باید این ذهنیت بدی که از تعاونی‌ها در جامعه وجود دارد؛ اصلاح شود.

کهن‌ترابی با اشاره به وجود 408 تعاونی در شهرستان تصریح کرد: عدم بومی‌سازی و برخی اقدامات غیرکارشناسی در گذشته درخصوص تشکیل تعاونی‌ها، تورم بالایی را بر کشور وارد کرد. لذا در شرایط کنونی باید با بررسی دقیق در خصوص تعاونی‌های غیرفعال تدابیر لازم اتخاذ گردد. وی خاطرنشان کرد: برای ماندگاری روستاییان در روستاها، باید تقویت و توانمندکردن تعاونی‌ها در دستور کار قرار بگیرد و باید برای تبیین جایگاه تعاونی‌ها فرهنگ‌سازی صورت گیرد تا ذهنیت نامطلوب گذشته اصلاح و تعاونی‌ها توانمند شوند. باتوجه به خشکسالی‌های متوالی بایستی به دنبال صنایع جایگزین در روستاها بود و این امر میسر نخواهد شد؛ مگر با فرهنگ‌سازی و تشویق مردم به ایجاد تعاونی‌های تولید؛ که در این خصوص می‌توان در مباحث گردشگری و صنایع‌دستی برنامه‌ریزی و اقدام نمود.

وی با اشاره به این‌که اعتبارات و تسهیلات بسیار خوبی برای رفع موانع تولید اختصاص یافته، تأکید نمود: مسئولین تعاونی‌ها و تعاونگران بایستی از این ظرفیت به‌وجود آمده در جهت بهبود شرایط فعلی تعاونی‌ها و رفع مسائل و مشکلات مربوطه استفاده نمایند. در ابتدای این جلسه زنگنه رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی قاینات ضمن بررسی وضعیت و مشکلات و توانمندی‌های تعاونی‌ها در سطح شهرستان، گفت: بیش از ۴۰۸ تعاونی با ۱۵۰ هزار نفر عضو در شهرستان‌های قاینات و زیرکوه با اعتبار بر ۶ میلیارد تومان وجود دارد که بعد از مرکز استان این شهرستان بیشترین تعاونی‌ها را به خود اختصاص داده است.,,

تاريخ 14 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.