هفته نامه طنین قائنات -> لزوم استفاده از نخبگان و بزرگان قاینات برای توسعه با برنامه
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

خبر انتخاب آقای شافعی به‌عنوان ریاست اتاق بازرگانی ایران ضمن آن‌که موجب مباهات و افتخار برای قاینات محسوب می‌شود و شاید عده بسیاری از ما با شنیدن آن، ناخودآگاه از بابت انتخاب فردی از قاینات به این سمت مهم احساس غرور و خوشحالی کنیم، بار دیگر باعث مطرح‌شدن این سؤال در نزد بسیاری از افراد می‌گردد که منطقه ما از وجود این افراد چه بهره‌ای در جهت رشد و توسعه و پیشرفت برده است؟ آیا اصلاً از پتانسیل وجود این افراد در این جهت بهره گرفته‌ایم یا اصولاً نسبت به استفاده از توانایی، نفوذ و… برای ترقی قاینات احساس نیاز کرده‌ایم؟

همه ما نیک می‌دانیم که قاینات نخبگان و فعالان زیادی در عرصه‌های مختلف در سطح ملی دارد که نشان داده‌اند قابلیت‌ها و توانایی‌های بسیاری دارند و به همین جهت شاهد هستیم مدارج عالی ترقی در عرصه‌های گوناگون را طی کرده‌اند و از طرفی بسیاری از آنان علاقه‌مند به خدمت به دیار خویش هستند. در کنار آن قاینات دارای نقص‌ها و کمبودها و مشکلاتی می‌باشد که سال‌هاست گریبانگیر منطقه و مردم می‌باشد و می‌توان با استفاده از ظرفیت این نخبگان و بزرگان در راه حل اساسی و ریشه‌ای بسیاری از این معضلات گام‌های اساسی برداشت.

اما این‌که ما فراتر از بحث و شعار چه قدر زمینه را برای حضور و فعالیت آنان فراهم کرده‌ایم و توانسته‌ایم زمینه را برای حضور و فعالیت این نخبگان در منطقه فراهم کرده و با انجام اقدامات متناسب مشوق حضور آنان باشیم و برای آنان ایجاد دلگرمی و انگیزه کنیم، سؤالاتی است که باید برای آن پاسخ‌های مناسبی داشته باشیم؟ استفاده از ظرفیت و امکان طلایی وجود و حضور این افراد و نخبگان بومی منطقه که در سطح ملی دارای جایگاه و منزلت هستند، امری لازم و ضروری است، اما قطعاً نیازمند برنامه‌ریزی مدون و دقیق و رعایت آداب و مسائلی خاص است که باید مورد توجه قرار گیرد و این امر هم نیازمند باور به لزوم استفاده و کمک‌گرفتن از آنان و دعوت و فراهم‌نمودن زمینه حضور آنان و مهم‌تر تغییر برخی نظرات و دیدگاه‌ها خاص و بعضاً غلط در نزد برخی در این زمینه می‌باشد و تا این زمینه‌ها و مقدمات لازم و اولیه فراهم نشود، نخواهیم توانست از این امکان بهره لازم را ببریم و از وجود این همه نخبه توانمند به قول معروف فقط «پُز دادن» آن برای‌مان می‌ماند و البته با حلواحلواکردن هم دهان شیرین نمی‌شود.,,

تاريخ 7 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.