هفته نامه طنین قائنات -> اولین فرمانداری که برای حل مشکلات کسبه به اتاق اصناف رفت برگزاری جلسه بررسی مشکلات بازار با حضور فرماندارقاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-AXCY اولین فرمانداری که برای حل مشکلات کسبه به اتاق اصناف رفت  برگزاری جلسه بررسی مشکلات بازار با حضور فرماندارقاینات

کهن ‌ترابی اولین فرمانداری بود که با حضور در اتاق اصناف به مشکلات کسبه رسیدگی کرد.
جلسه بررسی مشکلات بازار دهم شهریور سال جاری با حضور دکتر کهن‌ترابی فرماندار شهرستان و معاونین وی، صاحبی رئیس اداره صنعت معدن و تجارت، مالکی رئیس اتاق اصناف شهرستان قاینات و رؤسای اتحادیه‌های صنفی در محل اتاق اصناف برگزار گردید.

مالکی ضمن خیر مقدم  به بیان مشکلات بازاریان پرداخت. وی برخی از مشکلات اساسی کسبه را این‌گونه برشمرد:
-1 اعتراض در خصوص عدم خرید ادارات از کسبه شهرستان.
-2 پرداخت‌های مالیاتی بالا و مشکلات درخصوص صندوق مکانیزه فروش.
-3 فروش کالا از طریق شبکه‌های مجازی و عدم کنترل و نظارت در این زمینه.
-4 نبود نظارت بر کیفیت و قیمت فروش‌های دوره گردی که در سطح شهرستان صورت می‌گیرد.
-5 عدم برنامه‌ریزی دقیق درخصوص روز بازارها و ضایع‌شدن حق کسبه این شهرستان و نیز اعتراض به دلیل عدم پرداخت مالیات و حق عضویت، ارائه اجناس غیراستاندارد و معیوب و نیز ارائه کالاهای قاچاق به‌وسیله اتباع بیگانه (افغانستان)
-6 کمبود روزبازار درخصوص ارائه میوه و تره‌بار در سطح شهرستان.
-7 اختلاف نرخ قیمت مرغ با استان‌های دیگر و درخواست آزادسازی ورود مرغ از شهرستان‌های خود استان.
-8 توزیع و پخش کالاها از کارخانه‌ها و صدور فاکتورهای غیرواقعی.
در ادامه صاحبی درخصوص مشکلات اصناف نیز مطالبی را ایراد نمود و هر یک از رؤسای اتحادیه‌های صنفی مسائل و مشکلات صنف خود را به‌طور شفاف مطرح نمودند.

فرماندار در این جلسه گفت: بازار رکن اساسی و اصلی اقتصاد و معیشت مردم می‌باشد. لذا مسئولین ذیربط با تعامل و همکاری بازاریان و کسبه بایستی ضمن فرهنگ‌سازی در رابطه با جذب مشتری، آموزش و فراگیری روش‌های نوین بازاریابی و فروش کالا و خدمات به عموم مردم و هم‌چنین در راستای رعایت احترام و تکریم مشتریان به ویژه روستاییان عزیز بیش از پیش تلاش نمایند.

وی با اشاره به این‌که برخی از مسائل و مشکلاتی که در بازار وجود دارد؛ بحث مسائل فرهنگی است؛ تصریح کرد: دولت قصد دخالت در بازار را ندارد و ما به نظم خودجوش بازار اعتقاد داریم و دولت وظیفه نظارت و هدایت را بر عهده دارد و هم‌چنین برای برون‌رفت از شرایط فعلی و رکود بازار و افزایش تولید، دولت ضمن حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، بسترها و زمینه حضور آنان را در حوزه اقتصادی فراهم می‌نماید که در این راستا، بازار جایگاه و نقش بسیار مهمی بر عهده دارد. کهن‌ترابی با اشاره به این‌که قاینات، یک شهرستان گردشگری و دارای آثار تاریخی قابل توجه می‌باشد؛ گفت: برای رونق اقتصادی بازار باید نسبت به جذب گردشگران برنامه داشته باشید و بستر و زمینه حضور آنان را در شهرستان با تعامل و همکاری همه صنوف مهیا نمایید.

در این راستا تلاش ما در دو سال گذشته بر این بوده است که مناطق گردشگری را احیا کنیم. وی گفت: برای توسعه شهرستان نباید نگاهمان به بیرون باشد؛ همه باید در کنار هم منیت‌ها را کنار بگذاریم و با انسجام و همدلی برای توسعه شهرستان قاینات تلاش نماییم. وی هم‌چنین بیان داشت: کلیه اصناف بایستی آسیب‌شناسی نمایند که چرا برخی از شهروندان از دیگر نقاط کشور برخی خرید ها را انجام می‌دهند. در ابتدای این جلسه هر یک از رؤسای ادارات صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف گزارشی از عملکرد سال گذشته و اهم برنامه‌های سال جاری بیان نمودند و در ادامه نیز هر یک از رؤسای اتحادیه‌های صنفی به بیان اهم مسائل و مشکلاتی که در بازار وجود دارد؛ پرداختند.,, ,

تاريخ 7 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.