هفته نامه طنین قائنات -> در رقابتی نفس‌گیر و فشرده غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-B2JF در رقابتی نفس‌گیر و فشرده غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی ایران شد

غلامحسین شافعی با کسب اکثریت آرا، رئیس اتاق بازرگانی ایران شد. وی در این انتخابات توانست ۱۹۸ رأی کسب کند. مسعود خوانساری، دیگر کاندیدای ریاست اتاق ایران نیز چهار رأی کمتر یعنی ۱۹۴ رأی کسب کرد. 14 شهریور، اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران رئیس جدید این اتاق را انتخاب کردند. انتخابات ریاست اتاق بازرگانی هر 4 سال یک‌بار صورت می‌گیرد، اما چند سالی است که عمر ریاست‌ها به حدود دو سال رسیده است. محسن جلال‌پور از اردیبهشت ۹۴ ریاست اتاق ایران را بر عهده داشت.

وی به دلیل مشکل قلبی 10 مرداد از سمت خود کناره‌گیری کرد در این نشست انتخاباتی، پدرام سلطانی، نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران، هیئت رئیسه سنی را به جایگاه دعوت کرد تا پیشکسوتان اتاق، جلسه را اداره کنند. غلامحسین شافعی‌ و مسعود خوانساری برای ریاست اتاق ایران اعلام آمادگی کرده و هرکدام زمان داشتند تا از برنامه‌های خود برای ریاست دفاع کنند. خوانساری از باشگاه میلیاردرهای کشور اصالتاً اصفهانی و رئیس اتاق تهران و شافعی سلطان زعفران و رئیس اتاق خراسان‌رضوی.

میرمحمد صادقی رئیس سنی اتاق ایران از مسعود خوانساری و غلامحسین شافعی خواست که به ارائه برنامه‌های خود بپردازند. ابتدا مسعود خوانساری طی یک سخنرانی برنامه‌های خود را ارائه کرد و در ادامه غلامحسین شافعی نیز برنامه‌های خود را در قالب یک سخنرانی ارائه کرد. سپس میرمحمد صادقی آغاز رأی‌گیری را اعلام کرد و از هیئت نمایندگان خواست تا آرای خود را در گلدان بیاندازند.

در پایان رقابتی نزدیک و نفس‌گیر، غلامحسین شافعی با کسب اکثریت آرا، رئیس اتاق بازرگانی ایران شد. شافعی پیش از این نیز از آذر 92 (بعد از استعفای محمد نهاوندیان) تا پایان دوره هفتم، به مدت یکسال و نیم، ریاست اتاق بازرگانی را به عهده داشت. در همان زمان خوانساری هم رقیب وی در انتخابات بود که در نهایت با 16 رأی بالاتر شافعی بعد از محمد نهاوندیان رئیس پارلمان بخش خصوصی شد. اما با برگزاری انتخابات دوره هشتم هیئت نمایندگان، جای خود را به «محسن جلال‌پور» داد.
غلامحسین شافعی در یک نگاه:
غلامحسین شافعی متولد ۱۳۳۰در روستای نیگ، قاینات است. وی فارغ‌التحصیل رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران است. وی عضو شورای پول و اعتبار، عضور شورای اقتصاد کشور، عضو هیئت واگذاری و رئیس اتاق بازرگانی و صنعت اکو نیز هست. وی نائب رئیسی اتاق بازرگانی ایران، ریاست اتاق مشهد و رئیس شورای ملی زعفران را تاکنون تجربه کرده است.

پیام تبریک فرماندار قاینات:

کهن‌ترابی فرماندار قاینات پس از انتخاب آقای شافعی به ریاست اتاق بازرگانی ایران در پیامی انتخاب وی را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:
انتصاب شایسته و آگاهانه جناب آقای غلامحسین شافعی که از نیروی‌های توانمند و باتجربه خطه دارالملک قهستان، «قاینات» هستند؛ به‌عنوان رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران در دولت تدبیر و امید، تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. رجای واثق دارد حضور ایشان در اين مسئوليت به‌عنوان خادمي صديق و ولايتمدار با كوله بار گرانی از تجربه، نويدبخش نشاط و تحرك بيش از پيش در سالي كه با تدبير مقام معظم رهبري مدظله‌العالی سال «اقتصادمقاومتی، اقدام و عمل» نام‌گذاري گردیده است؛ در خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران اسلامی خواهد گردید. از درگاه ایزد منان مزید توفیقات برای خدمتی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی ایران اسلامی، برای ایشان مسألت دارد.
کهن‌ترابی، فرماندار شهرستان قاینات,, ,

تاريخ 7 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.