هفته نامه طنین قائنات -> آیت‌ا… جوادی آملی: استجابت دعا، التماس دعا گفتن به این و آن نیست
جدیدترین
تبلیغ در طنینآیت‌ا… جوادی‌آملی با اشاره به موضوع دعا و این‌که دعا برای قلب شکسته است، گفت: هر کسی هر مشکلی دارد بداند که این ظرف شکسته برای خداست. خداوند فرموده است: من در دو وقت میزبانم، یکی در ماه رمضان و دیگری در زمان حضور حاجیان در سرزمین وحی، اما اگر دلی شکسته باشد من میهمان آنم. ایشان با اشاره به این‌که قلب شکسته متوجه به کسی است که ملکوت همه چیز در دست اوست، افزود: اگر به این و آن ناله کنیم و التماس دعا بگوییم راه نیست چرا که خداوند خودش در دل شکسته قرار دارد.  آیت‌ا‌… جوادی آملی با اشاره به سخن خداوند در قرآن کریم که می‌فرمایند: اکثر مؤمنین مشرکند، گفت: همین که می‌گوییم اگر فلانی نبود مشکل ما حل نمی‌شد و یا این‌که می‌گویند اول خدا دوم فلان شخص این‌ها شرک است، مگر خدا دوم دارد.

مرحوم آیت‌ا… سیدعلی قاضی وقتی میوه‌ای می‌آورند می‌پرسید، این چیست، می‌گفتند: میوه، سپس می‌فرمود: چه کسی آورده و نمی‌گفتند چه کسی داد چون معلوم است که چه کسی داده «مابکم من نعمة فمن‌ال…».
***

امام جواد(ع) در مراسم عقد خود خطبه‌ای ایراد فرمودند که اساس زندگی و جامعه را بر روی دین قرار داده است. حضرت در مراسم ازدواج، عقد ازدواج را خود خواندند و مهریه را نیز خودشان تعیین کردند. امام جواد(ع) در این خطبه فرمودند: «هر زنی مهریه‌ای دارد و ما هر چه داریم در راه خدا داده‌ایم، به پدر همسر خود فرمود: من مهریه دخترت را نسخه خطی مناجات حضرت امام رضا(ع) قرار می‌دهم. آیت‌ا… جوادی آملی وجود غده طلاق در خانواده‌ها را به علت سامان نیافتن زندگی بر مبنای دین دانست و با اشاره به مهریه همسر امام جواد(ع) افزود: خانه‌ای که مهریه زنش این باشد حضرت هادی از آن متولد می‌شود و طلاق در چنین خانه‌ای راه نمی‌یابد. ایشان افزود: اهل‌بیت فرموده‌اند: هیچ خانه‌ای با طلاق ویران نشده است که بشود آن را به سادگی بازسازی کرد.
(متن فوق برگرفته از جلسه هفتگی اخلاق آیت‌ا…جوادی آملی است.),, ,

تاريخ 7 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.