هفته نامه طنین قائنات -> برگزاری جلسه بررسی راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در قاین
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-7GIF برگزاری جلسه بررسی راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در قاین

معاون برنامه‌ریزی و امور عمرانی فرماندار در جلسه بررسی و راه‌اندازی واحد جهاد دانشگاهی در قاینات که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان برگزار شد؛ اظهار داشت: قاینات با داشتن ۵ هزار دانشجو، ۸ واحد دانشگاهی و واحدهای صنعتی مانند فولاد قاینات و نیروگاه و دیگر واحدهای تولیدی و دو محصول استراتژیک زرشک و زعفران؛ بستر و زمینه بسیار خوبی برای راه‌اندازی جهاد دانشگاهی را دارد.  امینی افزود: جهاد دانشگاهی می‌تواند به‌عنوان موتور محرکه بخش آموزش عالی در مباحث پژوهشی و آموزشی عمل نماید و مجموعه مراکز دانشگاهی و آموزش عالی می‌توانند از این ظرفیت جهت فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی استفاده کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز در این جلسه گفت: باتوجه به درخواست مسئولین شهرستان، بر این شدیم تا با فراهم‌نمودن زیرساخت‌های لازم ازقبیل ساختمان و دیگر امکانات لازم از سوی مسئولین شهرستانی، پیگیری لازم در خصوص راه‌اندازی واحد جهاد دانشگاهی در قاینات را در دستور کار قرار دهیم. وی بیان داشت: جهاد دانشگاهی در سراسر کشور بیش از ۴۳ واحد جهاد دانشگاهی است که در مراکز استان‌ها مستقر هستند. هم‌چنین جهاد دانشگاهی ۲۵ پژوهشکده، ۳ پژوهشگاه، ۲۷ مؤسسه، ۲ پارک علم و فناوری، ۱۴ شرکت دانش بنیان دارد و بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در کشور در جهاد دانشگاهی درحال تحصیل هستند. صادقی با اشاره به این‌که جهاد دانشگاهی 80 درصد هزینه‌های آن از درآمدهای خود مؤسسه است و فقط20 درصد توسط دولت کمک می‌شود، گفت: در این زمینه باید به دنبال طرح‌ها و پژوهش‌هایی باشیم که درآمدزایی نیز داشته باشد.

وی اظهار داشت: در صورتی که مسئولین شهرستان قاین با درخواست‌های ما جهت واگذاری ساختمانی در بهترین نقطه شهر با 1000 مترمربع زیربنا و نیز واگذاری مکانی به متراژ 200 متر زیربنا در یکی از دانشگاه‌های شهرستان موافقت کنند، راه‌اندازی واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان را در دستورکار قرار می‌گیرد. صادقی افزود: در صورت راه‌اندازی جهاد دانشگاهی در شهرستان قاین قول می‌دهیم که هیچ نیرویی از سایر شهرهای استان و مرکز استان جذب نشود و نیروهای جذب شده فقط بومی شهرستان باشند.,,

تاريخ 7 سپتامبر 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.