هفته نامه طنین قائنات -> طنین فردای قاینات طرحی نو در فرهنگ و هنر قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی
یک‌شنبه این هفته همزمان با هفته دولت با حضور معاون سیاسی استاندار و فرماندار قاینات و جمعی دیگر از مسئولین و نیز جمعی از اصحاب فرهنگ و هنر قاینات، مؤسسه فرهنگی هنری طنین فردای قاینات به‌طور رسمی افتتاح و آغاز به کار نمود.
گزارشی از آن را در صفحه 2 همین شماره می‌توانید، مطالعه فرمایید. اما شاید برای برخی خوانندگان محترم این سؤال پیش آید که هدف از راه‌اندازی این مؤسسه چیست و اصولاً این مؤسسه قرار است سبب چه تحولی در عرصه فرهنگ و هنر قاینات گردد؟
در این‌جا سعی خواهم کرد به‌طور مختصر بدین سؤال پاسخ دهم. در طول سال‌های گذشته همواره فعالان و دلسوزان عرصه فرهنگ و هنر قاینات هر کسی به فراخور تخصص و علاقه و باتوجه به پشتکار و تلاش خویش در این عرصه‌ها اقدامات فراوان و متعددی را صورت داده‌اند و البته در این راه متحمل مرارت‌ها، سختی‌ها و مشکلات فراوان و متعددی شده‌اند و هزینه‌های مادی و معنوی بسیاری بر دوش آنان تحمیل شده است. اما مسأله‌ای که در این میان همواره آزاردهنده بوده، این است که با وجود تمام این مسائل و هزینه‌های سنگین، نتیجه‌ای متناسب با آن کسب نشده است و این طبعاً سبب دلسردی و بی‌انگیزگی در میان فعالان این عرصه‌ها گردیده است و در نهایت سبب شده تا آن شکوفایی و بالندگی که از فرهنگ و هنر قاینات باتوجه به استعدادهای درخشان هنری و فرهنگی که این خطه از آن برخوردار است، به منصه ظهور نرسد.

قطعاً ادامه این روند هشداری جدی برای تمام فعالان این عرصه است که از بروز یک بحران در این عرصه باید پیشگیری کرد. از این رو باید گفت: مهمترین و اصلی‌ترین هدف از راه‌اندازی مؤسسه فرهنگی – هنری طنین فردای قاینات این است که فعالیت‌ها و برنامه‌های عرصه فرهنگ و هنر قاینات را براساس یک راهبرد و استراتژی مشخص و چشم‌انداز روشن و واقع‌بینانه و قابل دسترسی، تحقق و تنظیم نموده و سامان دهد تا فعالیت‌های فرهنگی- هنری از حالت روزمرگی، بی‌برنامگی خارج شود و به قول معروف حرکت در این مسیر مصداق باری به هر جهت نباشد و آفت رکود و بی‌انگیزگی را که بلای خانمان‌سوز فعالیت‌های فرهنگی و هنری است را از این عرصه دور سازد. البته اذعان دارم که این امر بسیار دشوار و طاقت‌فرسا است، اما اگر بخواهیم در این وادی موفق باشیم و از دور و تسلسل باطلی که در آن گرفتار هستیم خارج گردیم، باید در این مسیر قدم گذاشت و هنرمندان ما درگیر حاشیه نشوند و طنین فردای قاینات با این هدف و به امید یاری و همراهی همه فعالان و دلسوزان فرهنگ و هنر قاینات قدم در این مسیر نهاده است.,,

تاريخ 31 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.