هفته نامه طنین قائنات -> برگزاری سومین جلسه شورای اداری با حضور استاندار درخواست‌های امام جمعه و فرماندار قاینات اختصاص یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به قاینات
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-YNZ3 برگزاری سومین جلسه شورای اداری با حضور استاندار درخواست‌های امام جمعه و فرماندار قاینات  اختصاص یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به قاینات

سومین جلسه شورای اداری قاینات 3 شهریور با حضور استاندارو معاون عمرانی وی، امام‌جمعه و فرماندار و جمعی دیگر از مدیران و مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد. که در ادامه گزارش مختصری از آن را می‌خوانید.

امام‌جمعه قاین: قاینات طعم محرومیت را چشیده است و سال‌ها در مظلومیت و محرومیت بوده است

di-36DU برگزاری سومین جلسه شورای اداری با حضور استاندار درخواست‌های امام جمعه و فرماندار قاینات  اختصاص یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به قاینات

امام‌جمعه قاین در سومین جلسه شورای اداری قاینات که با حضور استاندار خراسان‌جنوبی برگزار شد، بیان داشت قاینات طعم محرومیت را چشیده است و سال‌های سال در مظلومیت و محرومیت بوده است و درخواست ما از شما این است که توجه ویژه‌ای به این شهرستان شهیدپرور که قبل از انقلاب نیز 5 شهید را تقدیم نظام کرده است، داشته باشید.
آیت‌ا… اصفهانی افزود: قاینات نیروهای بسیار خوبی دارد و دارای زمین حاصل‌خیز است و باید به آن توجه بیشتری شود.

وی با اشاره به سخنان رهبری درخصوص خدمت‌رسانی به مردم گفت: رهبری فرموده‌اند کار و خدمتی که می‌کنید با حقیقت و واقعیت باشد و لذا خدمت به مردم نیز ملموس باشد تا مردم این خدمات را حس کنند.
وی ضمن تشکر از حضور استاندار گفت: بسیاری از مشکلات شهرستان قطعاً به اطلاع شما رسیده است اما در زمینه بهداشتی و درمانی مشکلات زیادی در شهرستان است، خواسته ما این است که در این زمینه توجهاتی داشته باشید که در تقسیم نیروهای متخصص سهم شهرستان‌ها هم در نظر گرفته شود و متخصصین فقط مخصوص به یک شهرستان نباشند.

فرماندار قاینات: ادارات شهرستان قاین و بانک‌ها از خود اختیارات خاصی ندارند

di-DKM1 برگزاری سومین جلسه شورای اداری با حضور استاندار درخواست‌های امام جمعه و فرماندار قاینات  اختصاص یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به قاینات

فرماندار قاینات در این جلسه ضمن ارائه گزارشی درباره شهرستان قاینات و تشکر از پیگیری‌های استاندار در طی مدت کوتاه در این استان، گفت: امیدواریم گره‌های 15ساله شهرستان با پیگیری‌های استاندار هرچه سریع‌تر مرتفع شود. وی افزود: وجه تولید و معیشت غالب مردم قاینات، کشاورزی و باغداری و دامداری است و خشکسالی‌های اخیر، کشاورزان را با مشکلاتی مواجه کرده است.
کهن‌ترابی باتوجه به موقعیت صنعتی شهرستان و داشتن  نیروگاه سیکل ترکیبی و کارخانه سیمان قاین و مراکز دیگر در شهرک صنعتی، گفت: متأسفانه به دلیل سیاست‌های دولت گذشته برخی از این کارخانه‌ها به تعطیلی کشیده شده است. وی افزود: توانمندی‌های بسیار خوبی در شهرستان داریم و مهم‌ترین توانمندی و ظرفیت شهرستان، نیروی انسانی است.
کهن‌ترابی گفت: در طی این مدت تلاش کرده‌ایم فضا را برای ورود نیروهای انسانی با همه گرایش‌ها باز کنیم. وی گردشگری و جاذبه‌های توریستی را از ظرفیت‌های شهرستان ذکر کرد و گفت:150 اثر شناسایی شده و 80 اثر ثبت شده داریم و اماکن تاریخی شهرستان نیز زبانزد است و در 2 سال اخیر بخش مهمی از اعتبارات شهرستان برای توسعه گردشگری هزینه شد. وی بیان داشت: از دیگر توانمندی‌های ما، حوزه صنایع دستی است که باتوجه به خشکسالی‌ها به‌عنوان صنعت جایگزین در روستاها درنظر گرفته شده است.

وی افزود: شبکه‌های آبرسانی در شهرستان فرسوده است و در طی این 3 سال اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است و در سال گذشته علی‌رغم کمبود اعتبارات از 10 پروژه آبرسانی مجتمع‌های آبی استان 5 پروژه در قاینات بود. در حوزه دهیاری‌ها، بودجه دهیاری‌ها در این دولت 3 برابر شده است و به نوعی در روستاها انقلاب عمرانی رخ داده است و در همه بخش‌های روستاها پروژه‌های زیادی درحال انجام است. فرماندار توجه به مزیت اقتصادی و مزیت نسبی شهرستان را از استاندار خواستار شد و گفت: 158 منبع آب شهرستان خشکیده است و50 درصد کاهش منابع آبی داریم. در جذب سرمایه‌گذار در شهرستان مشکل داریم و سرمایه‌گذاران متعددی آمده‌اند، اما به‌دلیل بوروکراسی پیچیده و این‌که ادارات شهرستان و بانک‌ها از خود اختیارات خاصی ندارند، اکثراً سرمایه‌گذاران از روند ادامه کار به دلیل این بوروکراسی‌ها پشیمان می‌شوند و لذا درخواست داریم در صورت امکان اختیارات بیشتری به بانک‌ها و ادارات شهرستان داده شود. در حوزه درمان نیز نبود پزشک متخصص و کمبودهای پزشکی در شهرستان بیداد می‌کند.

وی افزود: طرح‌های نیمه‌تمام زیادی ازجمله فولاد، فاضلاب و شبکه انتقال فاضلاب، تصفیه‌خانه فاضلاب و… داریم و پروژه‌های اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفته است و امید داریم با عنایت و توجه ویژه بتوانیم این طرح‌ها را به سرانجامی برسانیم.

استاندار: یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب، به شهرستان قاینات کمک خواهیم کرد

di-COBN برگزاری سومین جلسه شورای اداری با حضور استاندار درخواست‌های امام جمعه و فرماندار قاینات  اختصاص یک میلیارد تومان علاوه بر بودجه مصوب به قاینات

 استاندار خراسان‌جنوبی در جلسه شورای اداری قاینات، گفت: دولت تدبیر و امید به‌رغم تنگناهای شدید مالی و پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی بسیاری که از گذشته بر جای مانده بود، در حوزه اقتصادی به توفیقات بسیار مناسبی دست یافته است.
پرویزی، به توفیقات دولت در حوزه نفت و گاز اشاره کرد و ادامه داد: در ابتدای شروع به کار دولت، تولید نفت ایران تقریباً قطع شده بود اما اکنون دو میلیون بشکه فروش نفت ایران و روزانه نزدیک به ۶۵۰ میلیون مترمکعب تولید گاز کشور است، که موفقیت بزرگی است. وی گفت: در زمینه توسعه میادین گازی و افزایش بهره‌برداری از میادین نفتی، ایران به سطح بسیار مطلوبی رسیده است. وی خاطر نشان کرد: علی‌رغم محدودیت‌های اعتباری دولت، در 3 سال اخیر ۵ میلیون لیتر قیر رایگان در اختیار وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن و حتی آموزش و پرورش قرار گرفته است. وی با بیان این‌که در دولت یازدهم ۲ برابر از حیث امکانات و اعتبارات نسبت به سنوات گذشته به شهرداری‌ها و دهیاری‌ها که ورشکسته شده بودند کمک شده است، گفت: در زمینه خرید تضمینی گندم از کشاورزان، در سال‌های گذشته اقدامات بسیار مناسبی صورت گرفته است.

پرویزی افزود: درخصوص تأمین منابع آبی مورد نیاز خصوصاً در حوزه روستایی و مجتمع‌های آبرسانی در دولت یازدهم، اقدامات بسیار خوبی به انجام رسیده است. وی گفت: دولت در این مدت اقدامات بسیار خوبی در روکش آسفالت و بهسازی در راه‌های اصلی و روستایی داشته است که قابل مقایسه با دولت‌های گذشته نیست. وی گفت: در بخش بهداشت و درمان نیز دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت سالانه ۲۰ هزار میلیارد تومان در زمینه کمک به هزینه‌های درمانی و توسعه بهداشت خانوارها هزینه می‌کند.

وی ساخت بیمارستان‌های تازه تأسیس در دولت یازدهم را مورد تأکید قرار داد و افزود: با اجرای طرح تحول سلامت دولت، ۱۱ میلیون نفر را که تحت پوشش هیچ بیمه‌ای نبودند را تحت پوشش حمایت‌های بیمه‌ای قرار داد و هزینه‌های درمان خانواده‌ها را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.
وی خروج از رکود و ایجاد ثبات و آرامش در بازار و تورم زیر 9 درصد را از دیگر دستاوردهای مهم دولت در زمینه‌های اقتصادی دانست و تصریح کرد: این دولت در طی این سال‌ها آرامش و ثبات را به بازار برگرداند و باعث آرامش مردم شد.

وی افزود: رشد اقتصادی کشور در سال‌های اخیر مطلوب بوده، اما برای رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم. استاندار تصریح کرد؛ در حوزه تولید در همه بخش‌ها تحولاتی صورت گرفته است و از رکود خارج شده‌ایم و رشد منفی اقتصادی به مثبت1/2درصد رسیده است. پرویزی اظهار داشت: در گذشته آمار بیکاری را 7 درصد می‌گفتند و ما می‌دانیم که این درست نیست و این آمار مربوط به سرشماری سال90 است، باید آمار به گونه‌ای باشد که در آن بلوف‌گویی و دروغ‌گویی و عوام‌فریبی نباشد و باید تلاش شود که اقدامات واقعی انجام شده را در دولت تدبیر و امید بگوییم و مشکلاتی که به وجود می‌آید را صادقانه به مردم گفت. وی تزریق روحیه امیدواری به آینده را از مهمترین وظایف مدیران در شرایط فعلی برشمرد و یادآور شد: مسئولین باید با یادآوری و انعکاس خدمات و اقدامات دولت یازدهم مردم را نسبت به آینده کشور و استان امیدوار کنند، چرا که ناامیدی مردم هزینه‌های بسیار زیادی را به انقلاب اسلامی و نظام تحمیل خواهد کرد. استاندار گفت: توجه به قاینات و زیرکوه و شهرهای استان جدی خواهد بود و تلاش می‌کنیم که ذهنیت را کمرنگ کنیم که همه موضوعات در مرکز استان است و توسعه یک جهتی و یک بعدی به استان کمک نمی‌کند، باید به‌گونه‌ای تدبیر داشته باشیم که همه رشد متعادلی داشته باشند.

وی افزود: بخشی از مشکلات شهرستان، همانند دیگر شهرهای منطقه است و مطمئن باشید برای حل مشکلات تلاش خواهیم کرد و اگر به نتیجه نرسیدیم دلیل را به صراحت خواهیم گفت، که ما نتوانسته‌ایم کاری بکنیم.
استاندار خراسان جنوبی درخصوص کمبودهای درمانی و متخصصین گفت: این موضوع را حتماً پیگیری خواهیم کرد. وی افزود: مازاد بر بودجه تخصیص یافته، یک میلیارد تومان به شهرستان قاین کمک خواهیم کرد تا چند پروژه شاخص بر زمین مانده با این پول به مرحله بهره‌برداری برسد.,, , ,

تاريخ 31 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.