هفته نامه طنین قائنات -> فولاد قاینات و وظیفه مسئولین در استخدامی‌های فولاد
جدیدترین
تبلیغ در طنینجواد رزوینی

فولاد قاینات تاکنون سه دولت (نهم، دهم و یازدهم)  سه نماینده منطقه و چندین فرماندار، استاندار و بسیاری دیگر از مدیران و مسئولان را درگیر خود ساخته است و برای هر کدام از دولت‌ها و مدیران راه‌اندازی آن به یک شعار و برنامه اساسی تبدیل شده است. اولین و شاید مهمترین سؤال در این میان این است که باتوجه به هزینه و وقتی که صرف شده است، این امر چه دستاوردی برای مردم منطقه داشته است؟

و شاید اولین مسأله، بحث استخدام نیرو در فولاد قاینات است. در طول سال‌های قبل و پس از الحاق قاینات به خراسان‌جنوبی همواره یکی از بحث‌هایی که از سوی بخش قابل توجهی از مردم قاینات در قالب شکوه و شکایت‌هایی مطرح می‌شده است، بحث استخدامی‌های دستگاه‌های اجرایی در سطح استان بوده است که معتقدند همواره با توسل به شیوه‌ها و ترفندهای مختلف حق قاینات در این رابطه ضایع می‌گردد.
از سویی با پیشرفت روند احداث فولاد قاینات طبیعتاً این توقع منطقی در سطح مردم منطقه ایجاد می‌گردد که آنان از مواهب و مزایای فولاد قاینات در بحث استخدام برخوردار گردند و این‌گونه نباشد که فقط مشکلات و معضلات آن نصیب منطقه و مردم گردد.

نیک می‌دانیم که اجرای پروژه‌های عظیمی چون فولاد جز با همراهی و کمک مردم میسر نخواهد بود، از این‌رو عملکرد مسئولین اجرای این پروژه که از عظیم‌ترین پروژه‌ها در سطح استان بوده و می‌تواند منشأ تحولات مثبت و امیدآفرینی در منطقه باشد و از سویی از جانب موافقین الحاق قاینات به خراسان‌جنوبی از مواهب و مزایای این الحاق شمرده می‌شود با حساسیت و دقت از سوی مردم و افکار عمومی رصد می‌شود، که البته امری منطقی، لازم و قابل تقدیر است، ضمن آن‌که فولاد قاینات می‌تواند بستری مناسب برای جذب بسیاری از نیروهای متخصص بومی باشد. با در نظر گرفتن تمامی این موارد باید گفت: بر همه مسئولین ذیربط فرض است تا با عملکرد شفاف نگذارند به اعتماد مردم خدشه‌ای وارد شود و به‌خصوص در بحث استخدامی‌های فولاد به نحوی عمل شود که از تضییع حقوق مردم منطقه به‌خصوص جوانان و ایجاد هرگونه شک و شبهه و شائبه جلوگیری شود و در نهایت فولاد قاینات به عاملی برای اتحاد و انسجام و رشد و توسعه منطقه تبدیل گردد، نه این‌که بهانه‌ای تازه برای شروع اختلاف و دودستگی گردد.
در نهایت باید گفت: این همه که ذکر آن رفت، لزوم دقت نظر مسئولین و دست‌اندرکاران در این امر را می‌طلبد.,, ,

تاريخ 27 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.