هفته نامه طنین قائنات -> اولین کارگروه شورای خیرین سلامت در سال 1395 برگزارگردید
جدیدترین
تبلیغ در طنیناولین کارگروه شورای خیرین سلامت شبکه بهداشت درمان شهرستان در سال 1395 با حضور سرپرست شبکه و سایر اعضاء رأس ساعت 13روز چهارشنبه مورخه 95/05/13 در محل اتاق ریاست شبکه برگزار گردید. سرپرست شبکه بهداشت  گفت: هدف از تشکیل این کارگروه کمک به بخش بهداشت و درمان شهرستان قاین و پرهیز از موازی‌کاری و برداشتن گام‌های مؤثری در جهت ارتقای سلامت مردم شهرستان قاینات است، لذا در این خصوص خیرین محترم همواره جزء پیشگامان این عرصه بوده‌اند و در زمینه‌های مختلفی ازجمله: خرید تجهیزات، انجام امور ساختمانی و…گام‌های مؤثری را برداشته‌اند. وی در ادامه افزود: کارگروه سلامت شهرستان قاینات از سال 93 آغاز به‌کار نموده و تاکنون فعالیت‌های مهمی داشته است، ولی متأسفانه تشکیل جلسات به‌صورت مستمر و منظم نبوده، لذا ما از اعضاء محترم  می‌خواهیم که به‌طور منظم و مستمر در جلسات حضور فعال داشته باشند. سپس  ایشان از نحوه اطلاع‌رسانی عمومی و انعکاس عملکرد این کارگروه در سایت دانشگاه از سوی مجمع خیرین سلامت استان نیز انتقاد کردند و گفتند: در این مورد کم‌کاری صورت گرفته و نیاز به اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف به عموم مردم است.

دبیر اجرایی گزارشی از اقدامات شورای خیرین سلامت شهرستان قاینات از سال 93 تاکنون ارائه داد و اظهار داشت: از سال 93 که شورای خیرین سلامت شهرستان به‌صورت رسمی کارخویش را آغاز کرده است تاکنون در  زمینه ساخت 4 خانه بهداشت و 2 مرکز بهداشتی درمانی و حصارکشی 6 خانه بهداشت و محوطه‌سازی 7 مرکز و خانه بهداشت فعالیت داشته و از سوی خیرین محترم 4  قطعه زمین نیز جهت ساخت واحدهای بهداشتی درمانی اهداء شده است و پروژه‌های حصارکشی و محوطه‌سازی مرکز خشک و خانه بهداشت شاهیک نیز در دست اقدام  است. در ادامه مصوبات زیر مورد تصویب اعضا قرارگرفت:

-1 اطلاع‌رسانی عمومی در زمینه شماره حساب جمع‌آوری کمک‌های خیرین سلامت در شهرستان به ادارت از طریق فرمانداری قاینات و جراید و هفته‌نامه‌های داخلی شهرستان (اعلام شماره حساب 0109916279004 به‌نام شورای خیرین سلامت قاین شماره کارت 6037991894309677 از سوی فرمانداری به ادارات از طریق مکاتبه).
-2 فرهنگ‌سازی درخصوص جمع‌آوری کمک‌های مردمی به شورای خیرین سلامت از طریق ائمه جمعه و جماعت در سطح شهرستان و بخش‌های مختلف  شهرستان (اختصاص هزینه‌های ولیمه حج، فوت افراد و …. به ارتقای بهداشت و درمان شهرستان).
-3 شناسایی و جذب خیرین در سطح شهرستان توسط اعضای شورای خیرین سلامت و معرفی آنان به شورای خیرین سلامت در جلسه بعدی.
-4 در پایان اعضای اصلی و فرعی و … به ترتیب زیر مشخص گردید.

اعضای اصلی:
الف- رئیس شورای خیرین سلامت حضرت آیت‌ا… حاج آقای اصفهانی امام جمعه  محترم
ب- نائب رئیس آقای غلامرضا خالقی
پ- فرماندار جناب آقای دکتر بهمن کهن‌ترابی
ج- سرپرست شبکه بهداشت و درمان جناب آقای دکتر شوکتی‌فرد (دبیر شورای خیرین سلامت)
د- مدیر اجرایی: آقای مالک مبینی
و- خزانه‌دار: آقای محمدعلی شهرستانی
اعضای فرعی حداقل 9 نفر که به هر تعداد که شورا تصمیم بگیرد قابل افزایش است و می‌توانند تغییر کنند و یا ثابت بمانند (با نظر اعضای اصلی شورا)
آقایان  دکتر بقراطی، شوشتری، عالمی، جلالی‌فر، تفکری، عامری، بهروز فلاحتی، محمدرضا بهرام‌پور، قرائی، کاظمی، نوروزی و…,

تاريخ 27 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.