هفته نامه طنین قائنات -> مسئول بسیج مساجد و محلات ناحیه قاین: مسجد نماد وحدت و همدلی است
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-ONQE مسئول بسیج مساجد و محلات ناحیه قاین: مسجد نماد وحدت و همدلی است

مسئول بسیج مساجد و محلات سپاه ناحیه قاین در همایش گرامیداشت روز جهانی مساجد و تجلیل از برترین‌های مساجد شهرستان قاین، گفت: هدف از برگزاری این برنامه‌ها ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، به نوعی انتقال تجربیات موفق ائمه جماعات و فرماندهان و مسئولین فرهنگی پایگاه‌ها و خادمین مساجد و برقراری ارتباط و تعامل بیشتر بین این افراد است. محسن کاری افزود: مسجد نماد استوار تمدن اسلامی بوده است و درخشان‌ترین دوره در طول حیات مسجد، در صدر اسلام و در زمان پیغمبر(ص) بود. در آن زمان مسجد فقط محلی برای عبادت نبود و بسیاری از مسائل اقتصادی، سیاسی، نظامی و قضایی در مساجد حل می‌شد، سؤال این است که آیا مساجد ما در حال حاضر کارکردهای زمان صدر اسلام را دارد، یا صرفاً فقط در حد نماز جماعت است؟

جانشین سپاه ناحیه قاین، افزود: مسجد در صدر اسلام کانون مشورت بود، تعامل اجتماعی در صدر اسلام بسیار زیاد بود. مسجد صدر اسلام  نماد وحدت و تجلی‌گاه وحدت بود و به‌عنوان یک مکان اتحاد و همدلی حول محور مسجد برنامه‌های مختلفی انجام می‌شد و این حضور پرشکوه مردم باعث رعب و وحشت در دل منافقین بود.

وی گفت: مسجد در صدر اسلام پایگاه نظامی بود و ما در دوران دفاع مقدس نمونه بارز آن را داشتیم و امروز که در عرصه جنگ نرم قرار داریم آیا مسجد کارکردهای مبارزه با جنگ نرم را دارد؟ مسجد پایگاه تعالی و تربیت بود و درحال حاضر نیز ما مساجدی داریم که مسائل تربیتی را به دانش‌آموزان آموزش می‌دهند. در بحث پاسداری از عدالت، حضرت علی(ع) در مسجد کوفه جایگاه داشتند. آیا مساجد ما در بحث عدالت پایگاه مظلومان است؟ مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشت و جرقه‌های پیروزی انقلاب از مساجد بلند شد و امروز این نقش‌های فراموش شده باید در مساجد فعال‌تر و پویاتر شود و مساجد تراز انقلاب اسلامی را داشته باشیم. کاری افزود: مسجد صدراسلام کانون امر و نهی بود. بایدها و نبایدهایی را که پیامبر می‌خواست به مردم ابلاغ کند در مسجد به مردم می‌گفتند. حضور مردم و مؤمنان در مسجد آن‌ها را به سمت خوبی‌ها هدایت می‌کند و کسی که به سمت مسجد حرکت می‌کند، قطعاً در مسیر انحراف قرار نخواهد گرفت. وی گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید جدی گرفته شود و شورای امر به معروف و نهی از منکر در مساجد باید تشکیل شود، زیرا با تشکیل آن بسیاری از معضلات و مشکلات جامعه با نظریات و مشورت با عوامل شورا حل و فصل خواهد شد.,,

تاريخ 27 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.