هفته نامه طنین قائنات -> فرماندار قاینات در نشست خبری در تشریح برنامه‌های هفته دولت اعلام کرد: افتتاح و کلنگ‌زنی 154 پروژه با 440 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت
جدیدترین
تبلیغ در طنینdi-8SD0 فرماندار قاینات در نشست خبری در تشریح برنامه‌های هفته دولت اعلام کرد: افتتاح و کلنگ‌زنی 154 پروژه با 440 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت

نشست خبری فرماندار قاینات با اصحاب رسانه و مطبوعات پیرامون برنامه‌ها و پروژه‌های هفته دولت برگزار شد. کهن‌ترابی در این نشست خبری از افتتاح و کلنگ‌زنی 154 پروژه با اعتبار 440 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف در طول هفته دولت خبر داد.

وی این پروژه‌ها را بدین شرح برشمرد: در بخش راه و شهرسازی، 5 پروژه با هزینه 98 میلیارد ریال که شامل: روشنایی ورودی شهر قاین، روکش آسفالت قاین – زیرکوه به طول 16 کیلومتر و اعتبار 25 میلیارد ریال، احداث باند دوم قاین – زیرکوه به طول 7 کیلومتر از اسفشاد، راه روستایی چاه گل‌آباد و کارشک. جهاد کشاورزی و منبع طبیعی شامل: 35 پروژه با اعتبار 23 میلیارد ریال، که شامل استخر سرپوشیده پرورش ماهی قزل‌آلا و احیا و مرمت 2 رشته قنات و کانال انتقال آب و نیز گلخانه‌های سطح شهرستان با اعتبار 350 میلیون تومان و هم‌چنین طرح‌های خاص بیابان‌زدایی و نهال‌کاری در 59 هکتار می‌باشد.

بهداشت و درمان، 4 پروژه با اعتبار 830 میلیون تومان که مهمترین آن مرکز بهداشتی درمانی مهدی‌آباد با 490 میلیون تومان اعتبار و خانه بهداشت روستای خونیک‌گدار با 65 میلیون تومان، حصارکشی و محوطه‌سازی مرکز بهداشتی شماره 3 قاین و ایجاد دو واحد پانسیون مرکز بهداشتی خضری است.

آبفا روستایی، 2 پروژه با 15 میلیارد ریال اعتبار شامل: کلنگ‌زنی مجتمع آب‌رسانی دره باز و شندان عرب به طول 16 کیلومتر، هم‌چنین احداث مخزن ذخیره آب 26 مترمکعبی که در مجموع 156 خانواده از این دو پروژه بهره‌مند خواهند شد. هم‌چنین مجتمع آب‌رسانی محمد‌آباد پسکوه با یک میلیارد ریال اعتبار.

آبفا شهری، 3 پروژه با 17 میلیارد ریال اعتبار شامل: تکمیل خط انتقال آب به شهر قاین با 16 میلیارد ریال اعتبار، آبرسانی به مجتمع مسکن مهر شهر قاین و دانشکده قرآنی در بخش صنعت و معدن 2 پروژه متعلق به بخش خصوصی است که از کمک‌ها و تسهیلات دولت بهره‌مند شده‌اند، که شامل نورد فولاد آقای مقنی‌زاده با 4 میلیارد تومان اعتبار و توسعه شرکت بنه سبز امین‌زاده با هزینه 2 میلیارد تومان است.

در حوزه انرژی، 12 پروژه با 9 میلیارد ریال اعتبار شامل: بهینه‌سازی  شبکه برق کرغند با 230 میلیون تومان اعتبار، شبکه جدید برق روستای اسفشاد و برق‌رسانی به 35 واحدی شاهیک.
بنیاد مسکن، 8 پروژه با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان.
حوزه کتابخانه عمومی نیز یک پروژه شامل افتتاح کتابخانه روستای اسفشاد دارد.
میراث فرهنگی، 3 پروژه قابل بهره‌برداری دارد.
دانشگاه بزرگمهر 5 پروژه با 5 میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبار شامل: افتتاح کتابخانه مرکزی، سوله ورزشی، سلف سرویس و کلنگ‌زنی مسجد دانشگاه و آمفی‌تئاتر است.
در حوزه گازرسانی به 9 روستا شامل: کرغند، خشکان، فضل‌آباد، گزنشک، کلاته سری، نوغاب پسکوه، شندان عرب، خنج و ابوالخیری گازرسانی می‌شود.

شهرداری، 20 پروژه با اعتبار 18 میلیارد ریال شامل: آمفی‌تئاتر در بوذرجمهر، جدول‌گذاری و آسفالت معابر و کانال جمع‌آوری آب سطحی، پروژه میدان ورودی شهر خضری دشت بیاض.
در حوزه دهیاری و در بخش مرکزی، 19 پروژه با اعتبار 8 میلیارد و 100 میلیون ریال شامل: پارک، زمین ورزشی، سرویس بهداشتی، سنگ فرش و ساختمان دهیاری. بخش نیمبلوک، با 22 پروژه با اعتبار 262 میلیون تومان، شامل: ساختمان دهیاری، مسجد، غسالخانه و…

بخش سده، 13 پروژه با 260 میلیون تومان شامل: حصارکشی آرامستان، احدث پارک، سرویس بهداشتی، مجتمع فرهنگی و… است. کهن‌ترابی افزود: برنامه‌های هفته دولت با دیدار اعضای شورای اداری با امام جمعه قاین آیت‌ا… اصفهانی آغاز می‌شود. غبارروبی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدای کارمند، حضور در میان مردم و جلسات پرسش و پاسخ نیز از دیگر برنامه‌های هفته دولت است. هم‌چنین مراسم گرامیداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت با حضور سخنران استانی در مسجدجامع قاین برگزار خواهد شد.,, ,

تاريخ 15 آگوست 2016      
تعداد بازدید      
منتظر نظر شما هستیم !

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.